Prasideda „Materia magica LT“ (0)

Materia Magica LT logo | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Materia Magica LT logo | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 20-23 d., vyks pirmoji vadinamoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“. Vitrina rugsėjo 20 d. prasidės Vilniuje su spektakliu „Smėlio žmogus“. Nuo rugsėjo 21 d., renginys kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta vienuolika Lietuvoje įvertintų ir apdovanotų pasirodymų.

Tai pirmoji nacionalinė lėlių teatro vitrina, kurios metu lietuviškojo teatro programą matys net dvidešimt prodiuserių, tarptautinių renginių programų sudarytojų, iš tokių renginių kaip „Figura Theaterfestival Baden“ (Šveicarija), „NuQ Treff Festival“ (Estija), „Moving Parts Newcastle“ (Didžioji Britanija), „Skupova Plzen“ (Čekija), „Kuckuck 2020“ (Vokietija) ir kt. Vitrinoje dalyvaus ir Vokietijos lėlių ir objektų teatro „Schaubude Berlin“ ir jų rengiamo renginio „Theater der dinge“ atstovė Silkė Haues (Silke Haueiss), Tarptautinio lėlių teatro renginio Jeruzalėje atstovas iš Izraelio Šeronas Maronas (Shahar Maron), renginio „Saperlipuppet“ direktorė Anė Raimbault (Anne Raimbault) iš Prancūzijos.

Materia Magica programa | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Materia Magica programa | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Svarbu tai, kad Lietuvos lėlių teatro vitrinoje „Materia magica LT“ apsilankys ir lėlių teatro tyrinėtoja, renginių „Okowa“ ir „Unlimited“ rengėja iš Japonijos Dr. Joko Jamaguči (Yoko Yamaguchi); vokiškojo „Double“ žurnalo, skirto lėlių, formų ir objektų teatrui, vyr. redaktorė Ankė Majar (Anke Meyer). Iš tolimosios Kinijos atvyks nepriklausomo grupės kolektyvo „Théâtre du Rêve Expérimental“ įkūrėjas, meno vadovas, vienas dažniausiai į užsienį kviečiamų kinų teatro režisierių Čongas Vangas (Chong Wang).

Vitrinos „Materia magica LT“ metu bus sudarytos sąlygos megztis naujoms pažintims, partnerystei ir, žinoma, bus pristatyta lietuviškoji lėlių teatro panorama. Užsienio svečiai renginyje turės galimybę ne tik pažinti lietuviško lėlių teatro lauką, bet ir susipažinti su rengėjais, Lietuvos lėlių teatru iš arčiau, pakalbėti apie galimybes vykdyti bendrus kūrybinius projektus, „Tikimės pamatyti įdomių šiuolaikinio lėlių teatro, vizualaus teatro darbų, susipažinti su menininkais, prodiuseriais, taip pat šiuolaikinėmis Lietuvos scenos tendencijomis, tikslais, vizijomis ir idėjomis“, – akcentavo tarptautinio modernaus lėlių ir objektų teatro „Lindenfels Westflügel“ Leipcige prodiuseris, meno tarybos pirmininkas Jonas Klinkenbergas.

Psilikono teatras: Plaukuota burna | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Psilikono teatras: Plaukuota burna | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Viena iš renginio rengėjo ir programos koordinatorių Agnė Pulokaitė pastebi, kad „Mintis surengti pirmąją Lietuvos lėlių teatro vitriną kilo po Tarptautinio lėlių teatro renginio „Materia magica“ 2017 metais: kalbėdami su menininkais ir kolegomis iš kitų šalių, supratome, kad Lietuvos lėlių teatras užsienyje žinomas gana menkai. Tikimės, kad ši vitrina padės pakeisti dabartinį status quo, skleis žinią apie Lietuvos lėlių teatrą užsienyje, atvers kelius megztis bendriems kūrybiniams projektams su užsienio menininkais ir institucijomis, taigi ir rastis įvairesnėms jo formoms, atvers kelią drąsiems eksperimentams. 2018-ieji, kuomet švenčiame 100-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, yra puikus šios kelionės atspirties taškas.“

Didelis užsienio ekspertų susidomėjimas pirmą kartą rengiama Lietuvos lėlių teatro programa tapo įrodymu, kad tokios vitrinos tikrai reikėjo. Vis dėlto be šiemet prasidėjusio bendradarbiavimo su Lietuvos kultūros institutu tokio skaičiaus svečių ne tik iš Europos, bet ir tolimesnių kraštų – Kinijos, Japonijos, Izraelio – nebūtų pavykę atsivežti. Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, „Jau keletą metų Lietuvos kultūros instituto vykdoma Vizitų programa, kurios dėka kviečiame į Lietuvą kultūros profesionalus iš viso pasaulio ir supažindiname juos su Lietuvos kūrėjais, tampa puikiu įrankiu ir pirmą kartą rengiamai Lietuvos lėlių teatro vitrinai! Lietuvos kultūros institutas atveža į renginį 8 lėlių teatro renginių atstovus iš Vokietijos, Kroatijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos. Tikimės, kad Klaipėdoje užsimezgusios pažintys ir patirti įspūdžiai netruks virsti ne tik naujais gastrolių maršrutais Lietuvos lėlininkams, bet ir bendrais spektakliais, kūrybinėmis dirbtuvėmis ar kitais vertingais sumanymais.“

Trupė 459: Meile dont stop | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Trupė 459: Meile dont stop | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Lietuviškosios vitrinos rengėjai viliasi, kad šis renginys padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius renginius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys, sutraukiantis ne tik prodiuserius, renginių programų sudarytojus, bet ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus, visų pirma, virs platforma gyviems susitikimams ir netikėtiems atradimams.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: