Seimas spręs dėl antstolių ir notarų atlyginimo nustatymo tvarkos (0)

Notaru rumu_logo.jpgRugsėjo 18 d. Seimas pradėjo svarstyti teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus pristatytas Notariato ir Antstolių įstatymų pataisas (projektai Nr. XIIIP-2410, Nr. XIIIP-2411), kuriomis siūloma atsisakyti privalomo notarų atlyginimo dydžių (įkainių) ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių, apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarkos suderinimo su Lietuvos notarų rūmais ir Lietuvos antstolių rūmais.

Kaip teigė ministras, privalomas notarų ir antstolių atlyginimų dydžių suderinimas su pačiais subjektais (notarais ir antstoliais) riboja valstybės teisinę diskreciją notarų

ir antstolių atlyginimų nustatymo srityje ir įpareigoja teisingumo ministrą nustatyti tokius atlyginimo dydžius, kokie yra priimtini notarams ir antstoliams. „Šiandien mes prašome suteikti mums įrankį mažinti antstolių ir notarų kainas“, – posėdyje teigė. E. Jankevičius. Jo tvirtinimu, mažėtų tiek įkainiai, tiek vykdymo išlaidos.

„Lietuvos notarų rūmai ir Lietuvos antstolių rūmai turės galimybę bendra tvarka išnagrinėti ir įvertinti teikiamus projektus, susijusius su notarų atlyginimo ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių nustatymu, teikti savo pastabas dėl projektų ir tokiu būdu daryti įtaką projektų turiniui Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Pagal siūlomą tvarką įstatyme išliks prievolė teisingumo ministrui minėtus dydžius suderinti su finansų ministru.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomais – Biudžeto ir finansų ir Socialinių reikalų ir darbo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 16 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: