Visuomenė kreipėsi į teismą dėl miškų kirtimo (video) (7)

Advokatas Saulius Dambrauskas ir kiti aktyvūs žmonės | gyvasmiskas.lt nuotr.

Advokatas Saulius Dambrauskas ir kiti aktyvūs žmonės | gyvasmiskas.lt nuotr.

Daugiau nei 14 tūkst. asmenų pasirašė peticiją, kuria reikalaujama atšaukti Vyriausybės sprendimą 6 proc. penkmečiui padidinti valstybinių miškų kirtimo normą. Kitąmet įsigaliosiantis reguliavimas nustato, kad leistina iškirsti valstybinio miško ploto riba sieks 11 850 ha – tai 682 hektarais daugiau nei šiuo metu.

„Vakar apžiūrėjome sengirę prie Kertuojų ežero, ji visa nužymėta nukirsti. Miško kirtėjams visai nebesvarbu, kad planuojamas kirtimas tik penki metrai nuo gražiausio Labanoro girios ežero – Kertuojų, kad čia pat piliakalnis ir akmens amžiaus gyvenvietės radimvietė, kad kirtimas numatomas gausiai turistų lankomoje teritorijoje. O užvis labiausiai gaila tų 20-ties pušų milžinių, kurių skersmuo siekia metrą, o amžius – 200 metų. Medienos pramonei tokios jau netinka, bet paskutinis sengirės likutis bus sunaikintas. Ir visai tai valstybiniuose miškuose“, – feisbuke rašo Labanoro girios klubo atstovas Andrejus Gaidamavičius.

Rugsėjo 17 d. advokatas Saulius Dambrauskas padavė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl Vyriausybės kirtimų normos padidinimo nutarimo panaikinimo:

Skundas_teismui del misku kirtitimo1

Skundas_teismui del misku kirtimo-2

 

Skundas_teismui-del misku kirtimo3

Šiandien, rugsėjo 18 d. Labanoro parke lankosi Aplinkos ministras ir Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, tuo pat metu vyksta visuomenės protestas prieš Vyriausybės rugpjūčio 8 dienos posėdyje pritarimą, kad miškų kirtimo norma turėtų būti didinama 6 proc.

Visuomenės atstovų nufilmuoti vaizdai iš susitikimo:

IV dalis LIVE

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Rugsėjis 18 d., Antradienis

V Dalis – su ministru prie pušų

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Rugsėjis 18 d., Antradienis

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Skalvis:

  Būtų mano valia: kiekvienam etniniam lietuviui duočiau po hektarą Lietuvos miško. Be teisės iškirsti ar parduoti. Tik paveldėti. Taip išspręsčiau išeivijos nutolimo ir lietuvių bendrai – tapatybės praradimo bėdą ! Turėsi miško – turėsi Lietuvos ! Ją dabosi, ugdysi , ginsi .

 2. Žemyna:

  Labai ūkiškai sugalvota! Jeigu Seimas ir ministrai drįsta nereaguoti į piliečių signalus ar net peticijas bei referendumo statusą turinčius piliečių parašus, belieka jų priimamus Lietuvai kenkiančius įstatymus bei potvarkius paduoti į teismą. Net ir į tarptautinį.

  • Dronas:

   O kodėl tarptautiniui teismui, turi rūpėt Lietuvos VIDINĖS bėdos? Juo labiau, kad žala daroma, prisidengiant įstatymais. Manot atvažiuos Prancūzijos žandarai ir visiem šitiem veikėjam uždės antrankius? Jūs piliečiai, jūs ir tik jūs galit ir privalot PRIVERSTI valdžia su savimi skaitytis. Nereikia laukt malonės iš viršaus, malonę turi susikurt pats, savo rankomis. Vakaruose jie tą senai suprato, todėl ir gyvena kaip žmonės, o mes kažkodėl laukiam, kol duos, pagerės, savaime ar iš kažkieno malonės, tikimės, jog ateis kažkas ir sutvarkys. O patys? Politikas gerai dirbs tik tada, kada stovi su botagu jam už nugaros ir per petį akylai stebi ką jis daro. Nepatiko jo darbai? Botagu per nugarą, kulnu į subinę, bus kitas kuris geriau stengsis. Pas mus kažkodėl, sėdi amžini bezdalai, kurių visi nekenčia, bet visada išrenka. Priima įstatymus saviem draugeliam, kurie atvirai kenksmingi visuomenei ir valstybei. Ir… Ir? Ir nieko. Kur nepatenkiti piliečiai gatvėse? Jūs tikitės pagerėjimo? Norit pagerėjimo, judinkit subinę. Ateikit ne dešimt žmonių, o tūkstantis. Svarbu atplėšt sėdynę nuo kėdės ir ateit. Tada jus pastebės, tada taps neramu ir baisoka, tada su jumis bent jau kalbėsis ir pradės domėtis, o kodėl jūs tokie nepatenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: