Tvarkomas Verknės senvagės šaltinis (0)

Verknės senvagės šaltinis | vstt.lt nuotr.

Verknės senvagės šaltinis | vstt.lt nuotr.

Aukštadvario regioniniame parke pačiame Aukštadvario miestelyje iš žemės gelmių trykšta Verknės senvagės šaltinis – valstybės saugomas hidrogeologinis gamtos paveldo objektas. Parko direkcija ėmėsi iniciatyvos atnaujinti jau pasenusią šaltinio rekreacinę infrastruktūrą.

Pirmą kartą šaltinis buvo sutvarkytas ir pritaikytas lankymui 2000 metais. Pasenus ir susidėvėjus įrangai, Aukštadvario regioninio parko direkcija nusprendė suteikti šaltiniui naują „veidą“. Šią vasarą direkcija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų pradėjo organizuoti Verknės senvagės šaltinio sutvarkymą: įrengė stoginę virš rentinio su verdene, medinę aikštelę su suoliukais, turėklus, pastatė informacinį stendą, šalia ištekėjimo latako išgrindė akmenimis.

Prie šio gražaus projekto prisidėjo ir Aukštadvario seniūnija, kuri ne tik padėjo įrengti įrangą, bet ir tvarkė šaltinio aplinką. Šiuo metu atliekami baigiamieji šaltinio sutvarkymo darbai.

Pasak senolių, šio šaltinio vanduo tekantis „prieš saulę į rytus“ turi gydomųjų galių, kuris pasemtas ir ilgai laikomas, nesurūgsta. Nuo seniausių laikų vietos gyventojai šį vandenį naudojo gėrimui ir buityje.

Šis gamtos objektas intensyviai lankomas parko lankytojų ir vietos gyventojų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: