Rugsėjo 17 d. kultūros darbuotojai Lietuvos valdžiai primins apie save (1)

P. Krivicko nuotr.

P. Krivicko nuotr.

Rugsėjo 17 d., pirmadienį,  12 val. Vilniuje prie Vyriausybės rūmų (Gedimino pr.11) Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos Kultūros komitetas surengs protesto akciją „Deklaracijų laikas baigėsi – kultūros darbuotojai nori gyventi oriai!

Šiuo veiksmu bus siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į apgailėtiną kultūros darbuotojų padėtį.

Protesto akcijos rengėjai  tuo pačiu kviečia pasirašyti ir aktyviai dalytis, viešinti parengtą peticiją: www.peticijos.lt/visos/74853

Artėjant kultūros darbuotojų protesto akcijai Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pranešimą, kad LPSK palaiko kultūros darbuotojų reikalavimus.

Inga Ruginienė | Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos nuotr.

Inga Ruginienė | Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos nuotr.

„Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija mano, jog Lietuvos kultūros bendruomenės nusivylimas valdžios institucijomis yra pagrįstas, o rugsėjo 17 d. kultūros darbuotojams ir įstaigoms atstovaujančių organizacijų rengiama protesto akcija turi pagrindo. LPSK visokeriopai palaiko ir tvirtai remia reikalavimus nuo sausio 1 d. kiekvienam kultūros darbuotojui padidinti atlyginimą vidutiniškai po 150 eurų“, – rašoma rugsėjo 14 d. išplatintame LPSK pranešime spaudai.

„Yra tiesiog gėdinga, kad kultūros srities darbuotojų atlyginimai mažiausi viešajame sektoriuje, o Kultūros ministerijos pasiūlymas kiekvienam jų darbo užmokestį pakelti tik po vidutiniškai 21 eurą skamba kaip pasityčiojimas, – Alkas.lt sakė LPSK pirmininkė Inga Ruginienė, – Esant ir taip mažiems atlyginimams viešajame sektoriuje kultūros darbuotojai uždirba per 150 eurų mažiau nei švietimo sektoriaus žmonės“.

I. Ruginienė teigia, kad LPSK yra nusivylusi Vyriausybės požiūriu į kultūrą, nes į valdžią atėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga žadėjo kultūrai skirti ypatingą dėmesį.

„Atrodo, kad nei pirmą kartą Seime sukurtas Kultūros komitetas, nei Vyriausybės programoje numatytas siekis, kad kultūros darbuotojų atlyginimai būtų analogiško dydžio kaip švietimo darbuotojų, neturi įtakos graudžiai realybei. Kaip buvo kultūros sektorius podukros vietoje, taip ir liko. Inteligentiški kultūros darbuotojai kantriai tylėjo, tačiau jau pasiektas dugnas“, – teigė LPSK vadovė.

LPSK ragina Vyriausybę pradėti vykdyti Vyriausybės programą, kurioje numatyta, kad kultūra turi tapti viena prioritetinių viešosios politikos sričių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: