A. Juozaitis pirmadienį paskelbs sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose (22)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

55-ių žinomų visuomenės rinkėjų viešo raginimo dalyvauti 2019-ųjų metų prezidento rinkimuose sulaukęs vienas  Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradininkų, filosofas, rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras Arvydas Juozaitis jau priėmė sprendimą dėl dalyvavimo šalies prezidento rinkimuose ir ketina jį paskelbti šį pirmadienį Biržų pilyje.

Rugsėjo 17 d., pirmadienį, 11 val. Biržų pilyje  (J. Radvilos g. 3, Bibliotekos salėje) vyksiančioje spaudos konferencijoje A. Juozaitis paaiškins savo apsisprendimo motyvus. Spaudos konferenciją ves muzikologas Viktroras Gerulaitis.

A. Juozaičiui klausimus galima bus užduoti ne tik atvykus į Biržus, bet ir Vilniuje, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje (Gedimino pr. 51, II a., 237 kab.) nuo 11 iki 12 val. vyksiančioje tiesioginėje vaizdo konferencijoje.

Tą pačią diena, po spaudos konferencijos A. Juozaitis ketina vykti į Rygą susitikti su Latvijos kultūros ir visuomenės veikėjais, kurie remia jo siūlymus dėl Latvijos ir Lietuvos sandraugos.

Rugsėjo 18 d. 10 val. bus surengta A. Juozačio spaudos konferencija, skirta Latvijos ir Lietuvos sandraugos temai, Rygos Tautos namuose (Rīgas Latviešu biedrības nams, Merķeļa iela 13). Ją ves žinomiausias Latvijos kino režisierius Janis Streičas (Jānis Streičs).

A. Juozaitis 1980 m. baigė Vilniaus universitete ekonomikos studijas. 2001–2003 m. buvo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje dirbo Ministro pirmininko patarėju švietimo ir kultūros klausimais. 2004–2009 m. – Lietuvos Generalinio konsulato Kaliningrado srityje kultūros atašė. Nuo 2012 m. yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezdentas. Nuo 2013  m. Klaipėdos universiteto docentas.

Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas ir rekordininkas, 1976 m. olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, olimpinis rekordininkas ir Europos taurės laimėtojas.

A. Juozaitis 1988 m. buvo vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir iniciatyvinės grupės narių, Sąjūdžio Seimo narys, Seimo tarybos narys. 1988 m. buvo leidinio „Sąjūdžio žinios“ redaktorius ir leidėjas, 1990 m. savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ vienas iš steigėjų, redaktorius ir leidėjas, 1995–2000 m. žurnalo „Naujoji Romuva“ vyriausiasis redaktorius. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2003 m. Parašė trisdešimt knygų, sukūrė per 20 dramų. Apdovanotas Gedimino V laipsnio ir Estijos Marijos žemės IV laipsnio ordinais.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužės 12 d.

Apie kandidatavimą į prezidentus jau yra paskelbę europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Naglis Puteikis ir Aušra Maldeikienė, diplomatas Vygaudas Ušackas. Artimiausiomis dienomis tikimasi ir ekonomisto Gitano Nausėdos pranešimo apie dalyvavimą kovoje dėl prezidento pareigų. Konservatorių skyriai kandidatais svarsto kelti Seimo narius Ingridą Šimonytę ir Žygimantą Pavilionį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

22 komentarai

 1. sūduvė:

  Džiugi naujiena, bet netrukus prasidės tikras raganų šokis, išlįs visokie pašlamėkai iš pakampių su savo žodynais.

 2. Romas:

  Nauja permainų viltis. Stiprybės Arvydai.

 3. Jūra:

  “A. Juozaitis 1980 m. baigė Vilniaus universitete ekonomikos studijas. 2001–2003 m. buvo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje dirbo Ministro pirmininko patarėju švietimo ir kultūros klausimais. 2004–2009 m. – Lietuvos Generalinio konsulato Kaliningrado srityje kultūros atašė.”

  Algirdas Mykolas Brazauskas 2001-07-03 – 2006-06-014 buvo ministras pirmininkas, o Gediminas Kirkilas 2006-07-04 – 2008-11-26.

 4. Palaikau A. Juozaitį:

  Iš pirmų lūpų. A. Juozaičio paaiškinimas:
  “Dvejus metus buvau Ministro pirmininko Algirdo Brazausko kultūros patarėju. Mačiau, kaip galima įtakoti valdžią, neabejingai veikiant. Pradžioje A.Brazauskui tai tiko, bet labai greitai pradėjo nebepatikti. Negalėjau susitaikyti su netoliaregiškais sprendimais. Skaudžiai išgyvenau Lietuvos kino studijos sunaikinimą. Esu tikras, kad tai buvo neteisingas žingsnis. Mano patirtis parodė, kiek nedaug gali žmogus valdžioje. Kur kas daugiau įtakos valdžiai gali daryti susitelkusios bendruomenės, kūrybinės sąjungos. Kai nebegalėjau pasipriešinti netoliaregiškiems sprendimams, apsisprendžiau, kad likti su visuomene yra svarbiau nei įtikti valdžiai.”

 5. visiška makalynė, Giedriau:

  Jūsų komentaras kaip sakoma liaudyje – nei į tvorą nei į mietą.

 6. ŽEMAITIS:

  Na, surinks 0,… – manau ne daugiau.

 7. Gintaras:

  Ačiū Arvydui už iššūkį nusistovėjusiam absurdui. Akivaizdu, jog sėdintieji valdžioje, save išgyveno. Laukia labai nelengvas darbas, keičiant kai kuriuos prioritetus, tačiau tai būtina, norint išlikti.
  Kad ir kaip kam nepatiktų, Lietuva yra čia. Lietuva yra sąžinė. Tiesiog taip. Be jokių žodinių ekvilibristikų ir minties spekuliacijų.

 8. Vilnietis:

  MALAČIUS JUOZAITIS- PALAIKOM IR PALAIKYSIM.

 9. Žmogus:

  Teisingai , balsuosim už Juozaitį.

 10. Balsuosiu būtinai:

  Ačiū dievui atsirado kandidatas vertas prezidento vardo,bet laukia įnirtinga kova,juk verslo struktūros padarys viską,kad prastumti savo klapčiukus

 11. Kęstutis:

  Pasiskaitykite Juozaičio pokalbį Lryte, labai geri klausimai ir dar geresni atsakymai… Primygtinai siūlau “Giedriui” “Tvankstai”, gerai būtų ir Alke perspausdinti, būtų apie ką pakalbėti…

 12. Auksė:

  Šaunu. Džiaugiuosi. Bet tarsi matau, kaip priešiška tam kai kurių politikų ir, be abejo, jiems tarnaujančių žurnalistų kohorta jau tiesia kaklus ir snapus…

 13. Simas:

  Nebylus puolimas jau prasidėjo. LRT radijo naujienų vadovybė nusprendė nutylėti A. Juozaičio kelionę į Biržus ir Rygą rugsėjo 17 d. – reportažų ar net žinių iš ten nebus. Juk ne Nausėda ar Ušackas važiuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: