Siekiama, kad kokybiškas ir sveikas lietuviškas maistas būtų labiau prieinamas (0)

Siekiama, kad kokybiškas ir sveikas lietuviškas maistas būtų labiau prieinamas | lrv.lt nuotr.

Siekiama, kad kokybiškas ir sveikas lietuviškas maistas būtų labiau prieinamas | lrv.lt nuotr.

Rugsėjo 21 d., penktadienį, 10 val. viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14, Vilnius), vyks konferencija ir mugė – „Kokybiško maisto šventė“.

Visoje Lietuvoje gausu didesnių ar mažesnių kokybiško, ekologiško ir sveiko maisto gamintojų. Vis dėlto iki šiol apie jų produkciją žino ir ją įsigyti gali palyginti nedidelis vartotojų skaičius.

Ką daryti, kad ši padėtis pasikeistų, kad geru, natūraliu lietuvišku maistu prekiautų daugiau prekybininkų, kad daugiau produkcijos patektų į viešojo maitinimo įstaigas?

Kokybiško maisto šventė  – pirmas toks renginys Lietuvoje, kurio tikslas – populiarinti, mokyti atpažinti ir skatinti kokybiškų maisto produktų gamybą ir vartojimą.

Renginys propaguojantis ekologiškus, nacionalinės kokybės ir garantuotus tradicinius gaminius, saugomos kilmės vietos nuorodos bei saugomos geografinės nuorodos maisto produktus, suteikiantis kompetentingos informacijos ir skatinantis rinktis šiuos produktus kasdieninėje mityboje, formuojantis pozityvų požiūrį į šiuos produktus, valgymo kultūrą Lietuvoje.

Konferencija

Žinomi sveikos mitybos ir sertifikavimo specialistai, lektoriai, gamintojai renginyje šventės-mugės metu dalinsis gerąja patirtimi ir sužinosite viską apie ekologiškus, nacionalinės kokybės ir kitus kokybiškus maisto produktus. Kaip juos atpažinti? Kuo šie produktai pranašesni už įprastinius?

Maisto produktų gamintojai papasakos apie produktų atsiradimą „nuo lauko iki stalo“, jų integravimą į viešojo maitinimo sektorių (darželius, mokyklas, ligonines).

Pranešimus skaitys: sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, sveikatai palankaus vaikų maitinimo iniciatorė ir konsultantė, maisto saugos ir kokybės specialistė, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ekspertė Raminta Bogušienė; sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, biochemikė dr. Urtė Neniškytė ir kiti.

Maisto mugė ir degustacija

Šventės metu vyks kokybiškų produktų mugė, kurios metu degustuosite produktus, vertinsite jų juslines savybes – skonį, kvapą, išvaizdą, išmoksite juos atpažinti parduotuvių lentynose. Galėsite įsigyti kokybiškų maisto produktų.

Gausite naudingos informacijos, kur šių produktų kasdien galima įsigyti, kaip nepasiklysti pasirinkimo galimybėse.

Viktorina šventės dalyviams

Renginio metu vyks viktorina, kurios metu ne tik pagilinsite savo žinias apie ekologiškus, nacionalinės kokybės ir kitus kokybiškus maisto produktus, bet turėsite progą laimėti puikių prizų!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: