Smulkiųjų ūkininkų bendradarbiavimui prašoma 2,7 mln. Eur (0)

Žemės ūkio ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Žemės ūkio ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Per tris vasaros mėnesius smulkūs ūkininkai pateikė daugiau kaip 30 paraiškų dėl paramos, kuri gali būti skirta jų bendradarbiavimui, pranešė Nacionalinė mokėjimų agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“ per tris paraiškų rinkimo mėnesius preliminariais duomenimis buvo pateiktos 33 paraiškos. Bendra jose prašoma paramos suma sudaro 2 764 933 Eur.Dažniausiai buvo prašoma maksimalios vienam pareiškėjui galimos – 90 tūkst. Eur – paramos sumos. Atsižvelgiant į tai, kad šiam paraiškų rinkimui buvo skirta daugiau nei 3,8 mln. Eur paramos lėšų, jau aišku, kad smulkiesiems ūkio subjektams dėl šios paramos konkuruoti nereikės ir prioritetinės eilės sudarymas paramos skyrimui ar neskyrimui įtakos neturės.

Primename, kad pareiškėjai buvo kviečiami teikti paraiškas smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui skatinti, rengiant bendrus darbo procesus, dalijantis įrenginiais ir ištekliais, vykdant bendrą ūkinę, komercinę bei aplinkosauginę veiklą. Daugiausia paraiškų buvo pateikta alternatyviai veiklai vystyti, gana aktyviai paraiškas teikė augalininkystės ir gyvulininkystės sektorių atstovai. Daugiausia paraiškų šiai paramai gauti pateikė fiziniai asmenys.

Vadovaujantis pagal KPP teikiamų paraiškų administravimo ir priemonės įgyvendinimo taisyklėmis, pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“ pateiktoms paraiškoms bus atliekamas surinktų paraiškų atrankos vertinimas pagal pareiškėjų paramos paraiškoje pažymėtus atrankos balus ir prie paramos paraiškos pridėtus dokumentus. Šiuo etapu bus tikrinama, ar pareiškėjas atitinka paraiškoje pasižymėtus atrankos kriterijus. Patikrinus atrankos balus, paramos paraiškos, surinkusios 40 ir daugiau atrankos balų, bus teikiamos tinkamumo vertinimui. Minėto balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos bus atmetamos.

Tinkamumo vertinimo metu nustatoma, ar pareiškėjas atitinka įgyvendinimo taisyklėse nustatytus reikalavimus paramai gauti, ar prisiima visus įgyvendinimo taisyklėse nustatytus įsipareigojimus bei ar visos numatytos išlaidos yra tinkamos finansuoti, būtinos projektui įgyvendinti, ar išlaidų kainos nėra užaukštintos.

Po tinkamumo vertinimo projektai, nepriklausomai, ar jie bus įvertinti teigiamai ar neigiamai, bus teikiami tvirtinti Žemės ūkio ministerijos projektų atrankos komitetui. Patvirtinti pareiškėjai bus kviečiami pasirašyti paramos sutartis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: