Naugardukas – artimas mūsų kaimynas (0)

Lietuvos žurnalistai su Naugarduko rajono valdžia | Rengėjų nuotr.

Lietuvos žurnalistai su Naugarduko rajono valdžia | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 23 d. – 27 d., Naugarduke lankėsi Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubas. Per „Adventur“ kasmetinę turizmo parodą Vilniuje užsimezgusi pažintis su Naugarduko Turizmo skyriaus vadove Jekaterina Kivač buvo naudinga – žurnalistų grupė, gavusi oficialiai iš Baltarusijos URM akreditacijas, vyko į kaimynystėje, šalia Lietuvos esantį Naugarduką.

Smalsu buvo palyginti prieš 27 metus, su dviračiu aplankytą miestelį, su šiandien puošniu ir sutvarkytu rajoniniu centru. Žurnalistai buvo pakviesti į savaitgaly vykusią Duonos, giros ir sūrio šventę, kurioje galima buvo ragauti, bendrauti ir klausytis skambių baltarusių dainų. Žurnalistams įdomu buvo aplankyti Naugarduko pilies griuvėsius, parapijinę bažnyčią, kurioje tuokėsi Jogaila su ketvirtąja žmona Sofija Alšėniške, Adomo Mickevičiaus muziejų, Liubčios pilį, Laurušavo vienuolyną, kurį įkūrė Mindaugo sūnus Vaišvilkas-Laurušas, paskutiniojo LDK kanclerio Joachimo Liutauro Chreptavičiaus Ščorsų dvarą, Vseliubo seniausią Baltarusijoje katalikų bažnyčią, Svitiazio ežerą, bei Litovkos siurrealistinį „fentezi stimpanką“.

Liubčios pilis | Rengėjų nuotr.

Liubčios pilis | Rengėjų nuotr.

Naugardukas gamina skanią ryžių girą, pyragai, kepti Laurušavo vienuolyne nuostabūs, o sūriai savo skoniu nenusileidžia lietuviškiems, o žmonės geranoriški ir nuoširdūs. Lietuvių žurnalistams buvo įdomu išgirsti oficialią baltarusių istorikų poziciją Lietuvos Didžiosios kunigaikštytės atžvilgiu, o taip pat pamatyti aikštes su V. Lenino paminklais, kas pas mus jau seniai pamiršta.

Naugarduko pilies kuoras | Rengėjų nuotr.

Naugarduko pilies kuoras | Rengėjų nuotr.

Save

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *