Helsinkyje atidaryta knygrišystės paroda (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Rugsėjo 5 dieną Helsinkio istorinėje – pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse – buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta Kristijono Donelaičio „Metams“.

Atidarydamas parodą Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas savo kalboje pabrėžė kultūrinio bendradarbiavimo svarbą, kurio puikius rezultatus galime pamatyti apsilankę knygų rišėjų  parodoje.

„Džiaugiuosi, kad neeilinė tarptautinė paroda, sujungianti menininkus iš skirtingų šalių vieningam tikslui svečiuojasi Helsinkyje minint Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. 

Naudodamasis šia proga, noriu padėkoti Donelaičio – Suomijos lietuvių bičiulių draugijai už bendradarbiavimą ir gražios idėjos, vienijančios knygų rišėjų bendruomenes, įgyvendinimą Helsinkyje“, – sakė ambasadorius V. Sarapinas.  

Septintojoje tarptautinėje knygų surišimo parodoje „Knyga“ eksponuojami 27 Lietuvos ir užsienio meistrų meninės knygrišystės darbai, tai – įvairiomis skirtingomis formomis ir technikomis įrišti, naujai atgimę K. Donelaičio „Metai“. Parodą planuojama netrukus pristatyti Švedijoje, o Estijos knygrišių sąjungos atstovas sveikindamas parodos organizatorius  pakvietė parodą į Taliną. 

Paroda Helsinkyje veiks iki rugsėjo 26 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *