Šiauliuose atidaryta kauniečio Giedriaus Liago fotografijų paroda „Potemės“ (0)

Giedriaus Liago nuotrauka

Giedriaus Liago nuotrauka

Nuo 2018 m. rugsėjo 6 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veiks Vito Luckaus fotografijos centro parengta kauniečio Giedriaus Liago fotografijų paroda „Potemės“.

Parodos atidarymas įvyks rugsėjo 11 d., antradienį, 17.30 val.

G. Liagas (g. 1967) į kūrybą pasinėrė itin anksti: būdamas vos septyniolikos, prisidėjo prie Kauno jaunųjų fotografijos „chuliganų“, vėliau pakrikštytų „Plėšriųjų sekcija“ (neoficialios menininkų grupės nariai buvo Arūnas Kulikauskas, Gintautas Stulgaitis, Saulius Paukštys, Visvaldas Dragūnas). Kaip menininkas G. Liagas formavosi kūrybinės laisvės pritvinkusioje aplinkoje, kur avangardinės idėjos reiškėsi ne vien kompoziciniais sprendimais, technologiniais eksperimentais, bet veržėsi ir į turinį. Laikotarpis ir atrasti bendraminčiai kolegos padarė didelę įtaką fotografo pasaulėjautai.

Tačiau G. Liago kūrybinis periodas jau pasibaigus „plėšriųjų“ erai iki šiol mažai kam yra žinomas. Ėmus dėstyti Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir Vytauto Didžiojo universitete, prasiplėtusi tarpdisciplininė terpė suteikė naujų įkvėpimų, padėjo dar labiau išsilaisvinti ir atrasti naujas raiškos formas. Techniniai ir cheminiai procesai virto vis svarbesniu meninės kūrybos aktu, kūrybiniam sumanymui įgyvendinti vis dažniau ir drąsiau buvo pasitelkiamos nefotografinės priemonės, tokios kaip dažai, kalkės, aerografai, nagų lakai, kopijuokliai.

Menininko darbai neretai labiau primena grafiką ar tapybą nei fotografiją. Parodose standartinių formatų atspaudus keičia eksponuojami fotonegatyvai ar 1 x 2,5 m formato darbai ant techninės juostos.

Parodoje „Potemės“ daugiausiai eksponuojami praėjusio amžiaus 9–10 dešimtmečiais sukurti darbai.

G. Liagas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Menininkas yra surengęs asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje, jo darbai yra saugomi Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fonde, Lietuvos dailės muziejuje, Fotografijos muziejuje Šiauliuose, užsienio muziejų ir privačiose kolekcijose.

2017 m. Vito Luckaus fotografijos centras pristatė vieno iš „Plėšriųjų sekcijos“ atstovo Gintauto Stulgaičio kūrybą, tad asmeninė G. Liago paroda ir šiuo metu rengiamas ir netrukus pasirodysiantis kūrybos albumas yra savotiška tąsa prisimenant ir iškeliant avangardinės lietuvių fotografijos kūrėjus.

Paroda veiks iki 2018 m. lapkričio 4 d.

Giedriaus Liago paroda Šiauliuose | rengėjų nuotr.

Giedriaus Liago paroda Šiauliuose | rengėjų nuotr.

Parodos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė
Parodos organizatoriai: Fotografijos muziejus, Vito Luckaus fotografijos centras
Parodos partneriai: Kauno fotografijos galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: