Kviečia diskusija „Briuselis nusprendė – ar tikrai?“ (3)

„Būtent!“ | rengėjų nuotr.

„Būtent!“ | rengėjų nuotr.

Rugsėjo 8 dieną, 12.30 val. Birštone, Vytauto parke, Europietiškos Lietuvos erdvėje vyks neformalus pokalbis „Briuselis nusprendė – ar tikrai?“.
 
Kokia yra Lietuvos ES ateities vizija ir kaip galime ją pasiekti? Kaip sutelkti ir sustiprinti politikų, valstybės tarnautojų, visuomeninių partnerių ir piliečių pastangas kuriant ES viziją ir formuojant Sąjungos politiką?

Artėjant 15-os Lietuvos narystės ES metų sukakčiai atėjo laikas atvirai pakalbėti apie ES integracijos ir bendrų ES sprendimų įtaką Lietuvos politiniam, ekonominiam ir kultūros vystymuisi, nacionalinės ir ES politikos kompetencijų ribas bei jų įtaką valstybės raidai.

O svarbiausia, apie tai, kokios ES ir Lietuvos joje mes visi norime?

Apie Europos Sąjungos ateities viziją bei Lietuvos vaidmenį joje diskutuos Lietuvos ambasadorė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė, Europos Komisijos vertimų raštu direktorato generalinis direktorius Rytis Martikonis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kaščiūnas.

Pokalbiui vadovaus Baltic News Service vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Diskusija „Briuselis nusprendė – ar tikrai?“ – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis, kurie organizuojami Europos Sąjungoje šiuo metu vykstančios Piliečių dialogų iniciatyvos kontekste.

Šių pokalbių tikslas – viešose diskusijose su visuomene išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Daugiau žinių apie ,,Mano Europa“ ir piliečių dialogus rasite čia.

Šiemet rugsėjo 7 – 8 d. Birštone vyksiantys pokalbiai „Būtent!“ – tai visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų ir politikos atstovų susitikimas, kurio dalyvių šiemet lauks 80 skirtingų diskusijų ir renginių, daugiau nei 60 valandų kokybiškų debatų, 200 įkvepiančių pranešėjų.

Nemokamą ir visiems atvirą renginį inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizuoja Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“ ir Birštono savivaldybė.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Vokietija kitąmet ryškiai pajudės savimp (valstybingume);
  kaip ir ką tam (pasirengiant) mes iš ES “išsispaust” dar gabūs?

 2. ŽEMAITIS:

  jau geriau Briuselio sprendimai, nei mūsų “lietuviškų” populistų marazmai.

  • Pagarba Žemaičiui, ir visai Žemaitijai (kad ir visad – ar Mindaugo, Vytauto su Jogalla, Žygimantų net
   “švediškai-lietuviška” nauda vis kam tai a t i d a v i n ė t a i; tad džiugu, kad žemaičio /gal ir su kuršiu/ galia
   stiprybė prūsų lemties išvengt lėmusi ir išlikus Lietuvon kraujo grynumu, kalba, papročiais bei reiklumo
   s a v y b e insiliejus atlaikanti svetimas intakas), todėl “lietuviškuosius” uždenginėjanti net Seimo su prezidentūra nuo l i e t u v i š k ų j ų LRT (visa dab. sudėtim) ir klaidina Tamstą. Ar briuseliniai, ar lenkiniai, germaniškieji, sovietiškieji, kaip ir carų adminų “ukazai” – tai vieb darkalas bei priespauda. Savęs nenaikinkim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: