D. Kreivys: Kodėl Andriukaičiui taip rūpi užkurti Astravo branduolinę krosnį? (5)

Vytenis Andriukaitis | asmeninė nuotr.

Vytenis Andriukaitis | Asmeninė nuotr.

Seimo Energetikos komisijos narys Dainius Kreivys atkreipė dėmesį į pasikartojančias Lietuvos deleguoto Europos Komisijos nario  Vytenio Povilo Andriukaičio viešas pastangas sugriauti valstybės politiką, nukreiptą prieš branduolines grėsmes Lietuvos piliečiams.

„Lietuvos deleguotas Europos Komisijos sveikatos komisaras V. P. Andriukaitis vėl ištiesė pagalbos ranką Baltarusijai, kad ši turėtų visas reikiamas sąlygas šalia Vilniaus užkurti branduolinę krosnį. Baltarusija neturi nei Astravo jėgainei būtinų sisteminių rezervų, nei žino, kur padėti joje gaminamą elektrą. Padėtį dar labiau apsunkina Rusijos praėjusią savaitę išsakyta nuostata, kad ji elektros iš Baltarusijos pirkti neketina“, – sako D. Kreivys.

Branduolinė jėgainė gali veikti tik tada, kai kiekvieną dieną ir naktį, žiemą ir vasarą yra besąlygiškai užtikrinamas visos joje pagamintos elektros energijos suvartojimas.

„Baltarusija kol kas to užtikrinti negali, todėl reaktorius negali būti užkuriamas. Štai tuomet, taip netikėta, Baltarusijoje apsilanko ES sveikatos komisaras p. Andriukaitis ir, užuot tikrinęs, kaip šalis ruošiasi likviduoti branduolinės avarijos pasekmes, kaip priderėtų sveikatos komisarui, visus įtikinėja jėgainės saugumu (!?), – stebisi parlamentaras. – Čia kas – nesupratimas ar sąmoningas siekis turėti branduolinę krosnį šalia Vilniaus?“

D. Kreivys viešai kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, gal šis galėtų pasidomėti, kodėl Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys neatlieka tų pareigų, kurias turėtų atlikti (sveikatos) ir nesirūpina galimais pavojais žmonių sveikatai bei pažeidinėja 2017 metų balandžio 20 d. priimto Lietuvos Respublikos būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo nuostatas.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Diedas:

  visi kremlinai, raudoni žali ir bespalviai, įkinkyti į Astravo monstro reikalus.
  Sužlugdydamas Visagino AE projektą karabasas sudarė sąlygas Astravo atominės statybai, dabar būdamas valdžioje užtikrins kad ši sklandžiai veiktų ir turėtų kur parduoti elektrą.

  • LosAngeles:

   ir kaip gi jis suzlugde kazkokios tai ten ae projekta????? taigi kiek pamenu ponuli, ae buvo, ir gerokai iki referendumo…. ir atitiko saugumo kriterijus… tai gal sakau nereikejo uzdarineti. butu idomu suzinoti kiek kam ‘nusedo kisenukyje’ uz toki saliamoniska sprendima, jau nekalbant kad ‘uzdarymas’ vis dar tebevyksta. gal pabandykite itikinti kad ‘dabar tai jau tikrai nenusedineja’ 🙂 tai gal tiesiai sviesiai ir sakykite: prigrobem uzdarydami, ale but neblogai dar pagrobti ir nauja statant… saunuolis, mastote, klausimas tik kas is to Lietuvai? manau apie tai zmones balsuodami ir pagalvojo, ir dekui Dievui kad pagalvojo

 2. Algimantas Zolubas:

  Šis raudonmarškinis nenurimsta ką bloga nepadaręs Lietuvai. Tauta jį jau yra atidavus gėdingai užmarščiai.

 3. Po metų, Lietuvos laukia totalus ragas.

 4. Tvankstas:

  Oi, bičas atidirbinėja lažą, pasisekė su gyvenimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: