Kas šiemet vertas nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos? (6)

J. Basanavičiaus ženklas ir premija | lrkm.lt nuotr.

J. Basanavičiaus ženklas ir premija | lrkm.lt nuotr.

Iki spalio 1 d.  Kultūros ministerija priima paraiškas Nacionalinei Jono Basanavičiaus premijai gauti. Premijos paskirtis – įvertinti pavienių asmenų arba bendrą veiklą vykdžiusių asmenų grupių išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje, reikšmingą kūrybinę, mokslinę veiklą ir kitus darbus, susijusius su lietuvių etninės kultūros tradicijų plėtojimu, tautinės savimonės puoselėjimu ir etnokultūriniu ugdymu.

Pasiūlytieji premijai gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai asmenys ir jų grupės, vykdžiusios bendrą veiklą lietuvių etninės kultūros srityje. Nusipelniusius asmenis turi teisę siūlyti juridiniai asmenys, kurių steigimo dokumentuose yra nurodyta su lietuvių etnine kultūra susijusi veikla, taip ir fiziniai asmenys.

Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisijai atrinkus geriausią pasiūlymą, premijos laimėtojo vardas skelbiamas tautos patriarcho gimimo dieną – lapkričio 23 d., o premija ir ženklas įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16 d.) proga kartu su Nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis. Premijos dydis yra 800 bazinių socialinių išmokų.

Kultūros ministerijos iniciatyva J. Basanavičiaus valstybinę premiją Vyriausybė įsteigė 1992 m., o nuo šių metų ji įgyja nacionalinės premijos statusą.

Pirmąja Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureate prieš 25 metus tapo dainininkė Veronika Pavilionienė.  Vėlesniais metais premijos buvo įteiktos šiems asmenims: 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. DAR:

  Seniai jau galvoju, kad reikia teikti Jono Vaiškūno kandidatūrą. Vien portalo “Alkas” vadyba ką reiškia!

 2. Etnininkas:

  Vienas iš labiausiai vertų – Jonas Vaiškūnas. Visa jo darbinė veikla ir visas gyvenimas skirtas etninei kultūrai tyrinėti, viešinti ir puoselėti! Vien Alkas.lt įkūrimas ir įdirbis šiandien – milžiniškų kasdieninių pastangų reikalaujantis darbas. Ir Alkas tik visuomeninė veikla, su savanorių pagalba!

 3. pagarba:

  Pritariu. Tikrai to nusipelnė, tik kas imsis pateikti kandidatūrą?

 4. DAR:

  Turėtų Etninės kultūros draugija pasirūpinti! Dar lituanistikos institutai. Gerai, kai teikia bent kelios įstaigos. Ei, bičiuliai, nesnauskite, jei pritariate!

 5. Kemblys:

  Įdomu ar Jonas Basanavičius atrinktų tuos pačius žmones apdovanojimams?..
  Lengva pasilipti ant mitusiųjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: