KPD paneigė pranešimus, apie esą pasikeitusią paveldosaugininkų nuomonę dėl Lukiškių aikštės memorialo (2)

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Kultūros ministerija Vilinaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | lrv.lt nuotr.

Kultūros paveldo departamentas (KPD) išplatino pranešimą atkreipdamas visuomenės  ir žiniasklaidos dėmesį į tai, kad žinia, išplatinta portale 15 min. dėl KPD  pozicijos apie Lukiškių aikštės memorialą  „Laisvės kalvelė“, kitaip vadinamo „bunkeriu“,  yra klaidinanti. 15min.lt rugpjūčio 31 d. paskelbė esą KPD pakeitė savo poziciją dėl šio projekto.

KPD Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Gerda Ožiūnaitė, laikinai pavaduojanti skyriaus vedėją savo 2018-08-30 dienos rašte 15 min. portalo naujienų redaktorei Indrei Jurčenkaitei, atsakydama į prašymą pakomentuoti pridėtus memorialo dalies, tik atraminės sienutės MAKETO iš metalo, medžio ir betono brėžinius, savo atsakyme pabrėžė – „Aikštės vertingoji savybė – lygus reljefas būtų pažeistas, jeigu kalva bus formuojama supilant gruntą“. Tai tik patvirtina anksčiau ne kartą išsakytą Kultūros paveldo departamento poziciją šiuo klausimu. Atsakyme pateikiama KPD nuomonė tik apie  memorialo dalies, tai yra sienelės maketą, kaip laikinos konstrukcijos įtaką  Lukiškių  aikštės vertingajai savybei.

Atkreipiame dėmesį jog jokia laikina konstrukcija (maketas)  vertingosios savybės nepažeidžia, nes ji yra laikina, bet gali nuo savo svorio ar įrengimo pažeisti jau įrengtą dangą. Apie tai ir buvo pranešta 15 min. portalo naujienų redaktorei Indrei Jurčenkaitei.

KPD atkreipė dėmesį, kad 15 min. ir kitos žiniasklaidos priemonės laisvai ir klaidingai interpretuoja  KPD pateiktą informaciją, teigdamos kad KPD pakeitėsavo  poziciją.

KPD prašo, kad būtų sustabdytas visuomenę klaidinančios  informacijos platinimas ir paneigta jau išplatinti neteisingi pranešimai apie KPD poziciją susijusią su memorialo įtaka aikštės vertingajai savybei.

KPD raštas dėl Lukiškių aikštės memorialo

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: