VU TSPMI Vytautą Radžvilą pakeis doktorantu? (10)

Vytautas Radžvilas 2013m. | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vytautas Radžvilas 2013m. | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Redakcijos šaltinių žiniomis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) toliau mėgina atsikratyti profesoriaus Vytauto Radžvilo ir skubiai ieško jo pamainos. Profesoriaus iki šiol dėstytą Klasikinių politinių teorijų kursą (po paskutinių akademiniu požiūriu abejotinų jungimų apimantį ir Filosofijos įvadą) pakviesti dalimis dėstyti doktorantas Vilius Bartninkas ir 2015 metais disertaciją apsigynęs dr. Linas Jokubaitis.

Poreikis ieškoti naujų dėstytojų atsirado VU ir VU TSPMI vadovams A. Žukauskui ir R. Vilpišauskui pavasarį sutarus skelbti personalizuotą konkursą VU TSPMI profesoriaus pareigoms užimti. VU Senatas 2018 m. birželio 12 d. priėmė išvadą, jog pagal šio konkurso sąlygas prof. Vytautas Radžvilas jame objektyviai negalėjo dalyvauti. Senatas taip pat nurodė, kad jokių objektyvių priežasčių, kodėl nebuvo paskelbtas konkursas politinės filosofijos profesoriaus pareigoms užimti, rektorius nepateikė. Toks personalizuotas konkursas tapo ilgalaikio darbo ginčo ir kaltinimų susidorojimu su V. Radžvilo dėl jo „neteisingų“ politinių pažiūrų pagrindu.

Net ir atėmęs iš prof. V. Radžvilo galimybę eiti profesoriaus pareigas institute, jo direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas galėjo ir dabar gali palikti V. Radžvilą instituto pirmakursiams dėstyti Klasikinių politinių teorijų kursą valandinio apmokėjimo principu. Nesant jokių kliūčių tokiam sprendimui, vietoje profesoriaus šiam kursui dėstyti pasirinkti doktorantas ir jaunas daktaras, tuo pačiu suskaldant integralų kursą į skirtingų dėstytojų dėstomas dalis. Toks žemesnės kvalifikacijos dėstytojų pasirinkimas vietoje neabejotinai aukštesnės klasifikacijos profesoriaus dar kartą aiškiai liudija, kad prof. Radžvilo etato panaikinimas nebuvo tik formalus veiksmas, kaip iki šiol teigia VU TSPMI administracija, o nuoseklus mėginimas panaikinti tariamai žalingą jo dėstomų kursų įtaką studentams net instituto akademinio lygio sąskaita.

Tai jau kartą įvyko, kai prof. V. Radžvilo dėstomas filosofinis Europos idėjos istorijos kursas buvo be jokio pagrindimo (formaliai teigiant, jog kursas per sunkus) pakeistas Europos studijų srityje apskritai net nesispecializuojančio doktoranto Ginto Karaliaus skaitomu istorinio pobūdžio kursu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Vytautas:

  VU TSPMI atleisdami Radžvilą žengtų žingsnį į XXI amžių

 2. Gražina:

  GĖDA Žukauskui ir R. Vilpišauskui. Dabar naudojatės savo galia. Lazda turi du galus, nepamieškite.
  Pagarba gerb. Vytautui Radžvilui. Tikiu, kad ateis ir Jūsų Diena

 3. Skaitytojas:

  Įsivaizduokite: po pusantrų metų baigsis Žukausko kadencija ir jis norės grįžti pas fizikus. Ir kaip būtų smagu, jeigu jie jam… nepaskelbtų konkurso 😀 Ups, profesorių skaičiaus optimizacija 😀 Pagal pažangiausius vadybos principus 😀

 4. O kodėlgi tai, ką Radžvilas dėstė studentams – jo paskaitas neskelbti Alkui.lt, kad galima būtų jas pažinti platesniam ratui, o dabar išeina dėl tų jo paskaitų turinio, lyg katės pirkimas maiše…

 5. ŽEMAITIS:

  Manau, išmintingas sprendimas. Lietuvai reikia ugdyti jaunus, perspektyvius specialistus. Be to, jie žymiai geriau sutaria su studentais ir pan.

 6. "Žemaičiui":

  Tu ne žemaitis, o liberastinis š…das, tas kuris propatrijoje anonimiškai po straipsniais apie Radžvilą palieka kvailus komentarus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: