Mažosiose kultūros sostinėse pagerbti labiausiai valstybei nusipelnę asmenys bei organizacijos (0)

„Tautos šimtamečiai ąžuolai“ | zum.lt nuotr.

„Tautos šimtamečiai ąžuolai“ | zum.lt nuotr.

Rugpjūčio mėnesį Lietuvos mažosiose kultūros sostinėse įvyko net 10 valstybės šimtmečio minėjimui skirtų Žemės ūkio ministerijos surengtų šventinių renginių. Juose buvo įteikti  apdovanojimai „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ labiausiai valstybei nusipelniusiems bendruomenių nariams, asmenims bei organizacijoms.

Kaimo bendruomenės ir specialiai šiam renginių ciklui suburta komisija buvo atrinkusi pretendentus į kiekvieną iš 15 nominacijų. Net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų už nuopelnus buvo apdovanoti ypatingomis dovanomis – stelmužiukais, kurie yra tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys. Mažieji stelmužiukai – tautos dvasinės stiprybės simboliai – užauginti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje. Šiuo metu stelmužiukai dar maži, trapūs, todėl vis dar tvirtėja ir laukia tos dienos, kai bus pasodinti ten, kur jiems bus lemta augti ir kito šimtmečio Lietuvos žmonėms byloti apie gražius šiandienos darbus.

„Šiuo projektu siekėme įprasminti mūsų šviesuolių pasiekimus, stiprinančius laisvą Lietuvą. Džiaugiamės, kad šventiniai renginiai žmonėms tikrai patiko, pakėlė ūpą dirbti „vardan tos Lietuvos“. Apmaudu dėl vieno – galėjome apdovanoti tik nedaugelį, o juk tokių žmonių, kuriems norėtųsi tvirtai paspausti ranką ir iš širdies padėkoti, tikrai yra labai daug. Didelis ačiū visiems, kurie savo idėjomis ir darbais išlaikote gyvą kaimą“, – projektą apibendrino žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Pasak Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Virginijos Šetkienės, šiemet yra ypatingi metai, ypatingos dovanos. „Ąžuolas įprasmina tvirtybę, ilgaamžiškumą, kaip ir juo  apdovanotieji žmonės bei jų darbai, džiuginantys kaimo bendruomenę ne tik šiandien, bet ir turintys išliekamąją vertę ateičiai. Tai nuostabus projektas, kuris, tikimės, turės tęstinumą“, – sakė V. Šetkienė.

Sekmadienį įvykusiame paskutiniame „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ renginyje Aukštadvaryje ypatingomis simbolinėmis dovanomis buvo apdovanoti laimėtojai iš Vilniaus apskrities.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: