„Istorijos laiptai“ Vilniaus rotušėje (5)

„Istorijos laiptai“ Vilniaus rotušėje | Vilniaus turizmo informacijos centro nuotr.

„Istorijos laiptai“ Vilniaus rotušėje | Vilniaus turizmo informacijos centro nuotr.

Nuo rugpjūčio 28 d., 18 val., Vilniaus rotušėje, vyks paskaitų, susitikimų ir diskusijų ciklas „Istorijos laiptai“, pristatantis įvairių laikotarpių architektūros stilius ir kontekstus.

Renginių ciklas prasidės Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo paskaita „Vilniaus architektūra fotografijose“.

Šis renginių ciklas skirtas Europos kultūros paveldo metams.

Rugpjūčio 28 d., 18 val.

VILNIAUS ARCHITEKTŪRA FOTOGRAFIJOSE

Lektorius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas.

Kiekviena istorinė epocha palieka savo laiko žymę miesto gatvių, aikščių išplanavime, pastatų konstrukcijose ir puošyboje. Viena epocha keičia kitą, ankstyvesnis architektūros stilius pamažu užleidžia vietą naujesniam. Nuosekliai ir harmoningai perimamos estetinės vertybės.

Tačiau likimas Vilniaus miestui pašykštėjo tokios normalios ir harmoningos istorinės raidos. Vilnius buvo nesiliaunančių karo kelių mazge, miestas nuolat buvo trypiamas svetimšalių kariuomenių, bombarduojamas, deginamas, griaunamas. Jį naikino gaisrai, badas ir maras. Taikaus gyvenimo metai neviršijo karų ir okupacijų laikotarpių. Vien Antrojo pasaulinio karo metais Vilnius neteko 40 procentų mūrinių pastatų. Nemažai namų buvo nugriauta ir po karo. Tačiau miestas kaip mitologinis paukštis Feniksas po kiekvieno karo ar kitų negandų savo gyventojų užsispyrimo ir darbštumo dėka vėl atgydavo, atsistatydavo, suklestėdavo ir net pasipuošdavo.

Paskaitoje apie tai ir bus kalbama. Be to, bus parodyta apie 150 fotografijų.

Rugsėjo 11 d. 18 val. NEGINKLUOTASIS VILNIUS
Lektorius – archeologas dr. Kęstutis Katalynas

Rugsėjo 18 d. 18 val. VILNIAUS BAROKO SAVITUMAS
Lektorė – menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė

Spalio 9 d. 18 val. KLASICIZMO IDĖJA
Lektorius – Vilniaus miesto gidas Kristupas Šepkus

Spalio 23 d. 18 val. DU TARPUKARIO MODERNIZMAI: VILNIAUS IR KAUNO ARCHITEKTŪRA
Lektorė – VU architektūros istorikė doc. dr. Marija Drėmaitė

Lapkričio 13 d. 18 val. SOVIETINIO MODERNIZMO SKRYDIS
Lektorius – kultūros aktyvistas ir tyrinėtojas Darius Pocevičius

Lapkričio 20 d. 18 val. AVANGARDO ARCHITEKTŪRA VILNIUI
Lektorius – architektas prof. Tomas Grunskis

Lapkričio 26 d. 18 val. POSTMODERNIZMAS LŪŽIO METAIS
Lektorius – architektas Martynas Mankus

Gruodžio 3 d. 18 val. GRAFFITI IR PAVELDAS
Lektorius – kultūros aktyvistas ir tyrinėtojas Darius Pocevičius

Įėjimas laisvas.

Kategorijos: Architektūra, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Prieš 10 metų Vilniaus Rotušėje, (išeinant iš rūsio!) regėjau ant sienos kabančius tris keramikinius – glazuruotus, artefaktus, kuriuose perimetru matėsi KAIRIEJI SAULĖS KRYŽIAI! Lankantis Katedros požemyje šių metų pavasaryje, ŠIŲ ARTEFAKTŲ JAU NEMAČIAU! Negalėjo apie juos nieko pasakyti ir gidas. KUR DINGO VERTINGIAUSI ARTEFAKTAI NE TIKTAI LIETUVAI, BET IR PASAULIUI?! Mat, KAIRIEJI SAULĖS KRYŽIAI liudija, kad pirmoji ROTUŠĖ (arijų-baltų PROTĖVIŲ ŠVENTYKLA) , šioje vietoje, buvo pastatyta dar tuo metu, kai SAULĖ TEKĖJO IŠ DEŠINĖS Į KAIRĘ! ( Mūsų laikais ji teka iš kairės į dešinę.)! O tai reiškia – 1-jo t.pr.m.e. pradžioje!
  Šie artefaktai yra įamžinti Romualdo Zubino knygos “PAŽADINTA PRAETIS” 132-me puslapyje!!!

 2. Žemyna:

  Štai iš kur tie takai Lukiškių aikštėje!
  Jų atradėjas juos visam mieste klonuoja 🙁 Nepaisydamas, kad jie pjaunasi su aplinkos architektūra. Kiršinami žmonės, kiršinami ir pastatai, ir aikštės, ir akmenys,

 3. Suprantama, mūsų jaunajai kartai, kuriai nuolat į galvą “kalama”, kad Lietuvos istorija (jos praeitis) prasideda nuo Mindaugo, sunku patikėti, kad LIETUVOS PRAEITIS YRA SENIAUSIA (mūsų laikų) PASAULYJE! Tai liudijo ir MAHATMA GANDIS, kuris keliauninkui Antanui Poškai buvo pasakęs: “Taip, žinau Lietuvą! Joje žmonės kalba kalba SENESNE UŽ SANSKRITĄ!”. O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBAI ir KULTŪRAI JAU PER 50 000 metų!!!!
  Tad ką gi reiškia keli tūkstantmečiai, per kuriuos mūsų protėviai įveikė atstumą nuo Viduržemio jūros iki Nemuno?!
  Mat, mūsų protėviai iki 1170 m.pr.m.e., gyveno Viduržemio jūros regione. Tai liudija Herodotas, kuris mini KAUNIJUS gyvenusius Kretos saloje!. (Kitas šaltinis mini trakus gyvenusius Dunojaus upės regione!). Tačiau vis labiau siautėjantis ATLANTO (Tero – Santarini) ugnikalnis, privertė žmonės palikti šį regioną. Ilgainiui trakai ir kaunijai atsikėlė į Nemuno kraštą. Vilniaus rūsyje, mano regėti artefakto fragmentai, liudija, kad mūsų protėviai 1-jo t.pr.m.e. pradžioje, buvo apsigyvene Kauno ir Neries, o vėliau ir Neries bei Vilnelės santakoje!!!
  TAD KUR IR KODĖL, IŠ VILNIAUS KATEDROS POŽEMIO, DINGO 3000 metų Vilniui liudijantys artefaktai!!

 4. Žemyna:

  Kiek dar pikto Vilniui gali pridaryti tas, kurį kai kas laikė kukliu peliuku vaikiška šypsenėle?
  Vilniaus savivaldybė už 32 tūkst. eurų įsigijo A.Labašausko „Laisvės kalvelės“ maketą

 5. 32 tūkstančiai – nemaži pinigai! Tačiau kiek ateityje LIETUVAI reikės milijardų, kad mūsų vaikai ir anūkai, ateityje galėtų atstatyti LIETUVOS PRAEITĮ?! Juk, vienaip ar kitaip, pasaulis privalės pažinti LIETUVIŲ KALBĄ ir LIETUVIŲ PRAEITĮ! Mat, be LIETUVIŲ KALBOS pažinimo, PASAULIS NIEKADA NEGEBĖS ĮMINTI SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIUS ir JUOSE ESAMĄ INFORMACIJĄ! O be šių dalykų, pasaulis niekada negebės ATRASTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: