„Mėnuo Juodaragis“ sukvietė išskirtinės muzikos mėgėjus (nuotraukos) (1)

„Mėnuo Juodaragis“ | K. Šešelgio nuotr.

„Mėnuo Juodaragis“ | K. Šešelgio nuotr.

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros renginys „Mėnuo Juodaragis“ paskutinį vasaros savaitgalį pakvietė visus susiburti jau dvidešimt pirmąjį kartą. Šių metų glaustojo Juodaragio tema kaip niekada paslaptinga – renginį aplankė jos didenybė magija. Ne ką mažiau magiška ir renginio erdvė, kuri jau antra diena džiugina ištikimus renginio gerbėjus.

Antroji renginio diena žadėjo gausią ir įspūdingą kultūrinę bei muzikinę programą. Vakaro pasirodymus Didžiojoje Dausų scenoje pradėjo grupė „Andaja“, kurie baltiškų giesmių žaisme būrė susirinkusius klausytojus, būrimą tęsė kaimynų latvių neo-folk grupė „Enu Kaleidoskops“. Renginio senbuviai „Driezhas“ scenoje paminėjo savo dvidešimtmetį. Iš tolimosios Tuvos Respublikos atvykusi grupė „Alash“ pasirodymą paskyrė mūsų protėviams ir gamtai, bei savo šamanišku gerkliniu dainavimu panardino į pietų Sibiro šamanų burtus. 

Šiek tiek po vidurnakčio į sceną žengė skambiausia pastarojo meto šiaurietiškos muzikos scenos atradimu vadinami „Heilung“. Atlikėjai scenoje surengė magišką ir išraiškingą muzikinę apeigą, persmelkusią užburiančiomis vikingų tradicijomis ir nunešusią klausytojus į paslaptingą fantazijų pasaulį. 

Tarp piliakalnių pasislėpusi Pagaugų scena ir antrąją dieną žavėjo gerai pažįstamais veidais bei naujais projektais. Svečiai „Kellan“ iš Karaliaučiaus pristatė prūsišką post-folklorą. Kiti ryškūs neo-folk atstovai iš Ispanijos „Sangre de Muerdago“ sugrąžino prie gentainių ugnies. Lietuvos elektroninės muzikos senbuvė  menininkė ir atlikėja Daina Dieva pristatė specialią renginiui kurtą programą. Šeštadienio vakaro programą vainikavo įspūdinga, besisukančia ugnies skulptūra

„Mėnuo Juodaragis“ šiemet rengiamas ypatingo, glausto formato – jo lankytojų skaičius ribotas. Tokia renginio versija rengiama kas 4 metus. Pasak rengėjų, „mažasis Juodaragis“ tai proga atrasti kitą nuostabią Lietuvos vietovę, kartu prisiminti festivalio ištakas ir gentišką jaukumą bei įgyvendinti nestandartinius sumanymus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kemblys:

    Ačiū Mėnuo Juodaragio rengėjams!!!
    Patiko beveik visi pasirodymai, o Heilung tiesiog užbūrė. Dar dabar negaliu atsigauti. Manau, Heilung pasirodymo metu, per Mėnulio pilnatį, kiekvienas sveikai mąstantis žiūrovas negali nepavirsti Vilkolakiu 🙂 🙂 🙂
    Jau laukiu kitų metų XXII Juodaragio…………….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: