Mėnuo Juodaragis paskleidė burtus Žemaitijoje (nuotraukos) (3)

Šventės rengėjų nuotr.

Šventės rengėjų nuotr.

Savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ paskutinį vasaros savaitgalį pakvietė visus susiburti jau dvidešimt pirmąjį kartą. Šių metų glaustojo Juodaragio tema kaip niekada paslaptinga – renginį aplankė jos didenybė magija. Ne ką mažiau magiška ir renginio erdvė, kuri gerbėjus pakvietė  įsikurti Žemaitijoje – įspūdingame Molavėnų piliakalnių komplekse.

Tarp dviejų piliakalnių plytintis slėnis, apsuptas miškingų šlaitų ir vaizdingai raižytų Šešuvio upelio kilpų pritraukė tris dienas kvies patirti plačią kultūrinę programą ir muzikinius pasirodymus, kurie iki pat renginio pradžios buvo laikomi paslaptyje. Tik atvykus į renginį klausytojams buvo atskleisti šių metų atlikėjai ir visa muzikinė programa.

Tradiciškai renginys prasidėjo baltiškomis apeigomis, pagerbiant senąsias tradicijas ir kviečiant susilieti su gamta.  Didžioji Dausų scena buvo atidaryta magijos akordais, kuriuos skleidė būgnų perkusijos virtuozas Gintas Gascevičius, po kurio užburiančio pasirodymo scenoje pasirodė svajingosios „Sen Svaja“ merginos , kurias keitė ne ką mažiau magiškas Sauliaus Spindi pasirodymas. Ilgamečiai renginio draugai grupė „Ugniavijas“ pristatė savo albumą, o sutemus į sceną kilo grupė iš tolimosios Australijos „Dandelion Wine“.

Antroje Pagaugų scenoje viena didžiausių šių metų staigmenų – Andriaus Mamontovo projektas, kuriame buvo pristatyti kelionėse rinkti garsai  kartu su garsia peizažinės kūno tapybos menininke Vilija Vitkute ir įspūdingais raštais puoštais šokėjai. Įspūdingą pasirodymą pakeitė svečių iš Prancūzijos „Meta Meat“ pasirodymas – tai dviejų alternatyvios muzikos pasaulyje žinomų atlikėjų Somekilos (2kilos&More) ir Phil Von (Von Magnet) projektas.

Tradiciškai gausi renginio programa visas tris renginio dienas kvies  pasiklausyti paskaitų, kuriose įvairiausi lektoriai, mokslininkai, akademikai, etnologai, ezoterikai pasidalins savo žiniomis, atradimais ir požiūriais, kas yra magija ir burtai. Kino ir paskaitų palapinėje penktadienio vakarą  režisierius Mindaugas Survila pristatė savo naujausią filmą „Sengirė“, o iki pat paryčių buvo galima susipažinti su trumpametražiais lietuviškais filmais.

Burtų kiemas šiemet atvėrė magiškas amato paslaptis visiems, norintiems sužinoti, kas slypi už regėjimo lauko, o šalia įsikūręs Amatų kiemas  kvietė susipažinti su senaisiais amatais ir juos išbandyti.

„Mėnuo Juodaragis“ šiemet rengiamas ypatingo, glausto formato – jo lankytojų skaičius ribotas. Tokia renginio versija rengiama kas 4 metus. Pasak rengėjų, „mažasis Juodaragis“ tai proga atrasti kitą nuostabią Lietuvos vietovę, kartu prisiminti renginio ištakas ir gentišką jaukumą bei įgyvendinti nestandartinius sumanymus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Religija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Klingė:

  Bet Molavėnai Aukštaitijoje, Molėtų r.

 2. Kemblys:

  ,,1. Pasaulis yra visuotinai gyvas. Gyvybę suprantame daug plačiau nei tik biologinę gyvybę. Gyva yra saulė, vanduo, medis, gyvas akmuo ir pan. Gyvybę reikia gerbti ir mylėti. Todėl požiūris į pasaulį turi būti pagarbus. Senoji baltų religija – gyvybę tausojanti religija.”
  http://romuva.lt/pasauleziura/baltureligija/

  Abejoju, kad romuviams Pasaulis yra gyvas, jei plėšė samanas nuo medžių kraštovaizdžio draustinyje – aukurą savo taip puošė…
  ,, Išvykdami šią vietą palikime gražesnę ir švaresnę:
  > griežtai draudžiama laužyti ar kirsti medžius, kitaip žaloti ar teršti gamtą.” (tokia rengėjų nuoroda atmintinėje)
  Nemalonu, bet už samanų plėšymą būtų atsakę rengėjai. Romuviai, kaip lietuviai sako, kiaulę pakišo.

  (jei šis ‘kemblio’ atsiliepimas nebus išspausdintas, tai reiškia, kad perskaitė tas kam rašiau 🙂 )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: