D. Čiužauskas. Neliko vilties pamatyti anūkę (video) (3)

Respublika.lt nuotr.

Respublika.lt nuotr.

Aiški pačių aukščiausių valstybės institucijų pozicija praktiškai galutinai palaužė Neringos Venckienės tėvus Laimutę ir Vytautą Andrių Kedžius. Dar kartą išgirdę, kad niekas nesiruošia jiems padėti bent kartą susitikti su nežinia kur esančia anūke, seneliai nuleido rankas. Išvysti mergaitės jie nebesitiki. Kaip ir sulaukti tikrosios Garliavos istorijos atskleidimo.

Praėjusį mėnesį netrukus 80-mečio sulauksiantis V.A.Kedys kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir paprašė padėti sprendžiant klausimą dėl galimybės pasimatyti su anūke, mirusio sūnaus Drąsiaus Kedžio dukra. Paskutinį kartą senelis su ja bendravo 2012 metų gegužės 17 dieną, kai vykdant teismo sprendimą mergaitė grąžinta motinai Laimutei Stankūnaitei.

Atsakymą V.A.Kedys gavo iš Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės. Ji oficialiai informavo, kad visus su šiuo klausimu susijusius sprendimus priima tik mergaitės mama L.Stankūnaitė. Ir iš karto patikino, kad jokios vilties sulaukti jos teigiamo atsakymo nėra. Mama net nesiruošia suteikti seneliui progos pasimatyti su anūke.

Niekuo V.A.Kedžiui nepadėjo ir kreipimasis į Prezidentūrą. Šį mėnesį iš jos gautas taip pat neigiamas atsakymas. Jis pagrįstas įslaptinta valstybės ir tarnybos paslaptimi, kurią sudaro detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos organizavimą.

L.Stankūnaitė ir jos keturiolikmetė dukra, kaip liudytojos, yra saugomos valstybės. Apsaugą vykdo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Senelių turimą informaciją, kad mama su dukra yra užsienyje, prieš kelis mėnesius viešai patvirtino advokatas Gintaras Černiauskas. Kalbėdamas vienoje televizijos laidoje jis sakė, kad abi jos gyvena kitoje šalyje ir yra viskuo patenkintos. Neva jau spėjo puikiai integruotis ir įsilieti į normalų tos šalies viešą gyvenimą. Kiek seniau teisininkui antrino ir Policijos departamentas. Jo teigimu, mergaitė tęsia mokslus mokykloje, lanko norimus popamokinės veiklos būrelius, pramogauja bei bendrauja su klasės draugais ir kitais bendraamžiais.

Iš Prezidentūros V.A.Kedį pasiekusiame atsakyme pabrėžiama, jog paskirtų apsaugos priemonių pakeitimas negalimas be mamos sutikimo.

E. Žiobienė seneliui dėl bendravimo su anūke patarė kreiptis į teismą, kuris sprendimą priims atsižvelgęs į vaiko interesus, įvertinęs visas aplinkybes vaiko teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo aspektu. Tačiau šiuo patarimu V.A.Kedys kol kas nepasinaudojo ir vargu ar pasinaudos.

Kalbėdama su „Vakaro žiniomis“ jo žmona L.Kedienė atviravo, kad sulaukti nors vieno teigiamo atsakymo ir nesitikėjo.

Respublika.lt nuotr.

Respublika.lt nuotr.

„Kreipėmės visur, kur tik galėjome. Darėme viską, kas mūsų jėgoms, tačiau sulaukėme tik neigiamų atsakymų. Kaip taip gali būti, kad seneliai negalėtų pasimatyti su anūke. Mums to neleidžiama padaryti. Kaip tai galima vertinti? Aš jau nieko nesuprantu, kas darosi mūsų valstybėje. Visuose atsakymuose pabrėžiama, jog viskas priklauso tik nuo Stankūnaitės. O kaip mums su ja susisiekti? Jokių kontaktų neturime. Net nežinome, kur ji apskritai su mūsų anūke yra, kaip mergaitė gyvena, kaip jai sekasi? Kai vyras kreipėsi dėl anūkės, tokių atsakymų ir tikėjomės. Visi juk puikiai mato, kas vyksta. Vieni žmonės mus smerkia, kiti palaiko. Tačiau valstybei mes esame patys baisiausi nusikaltėliai. Kai toks jos požiūris, ko galima tikėtis“, – sakė L. Kedienė.

Kalbėdama apie anūkę, L. Kedienė negalėjo sulaikyti ašarų. Ji tikino, kad su vyru prarado paskutinę viltį dar kada nors ją išvysti.

„Kaip gali jaustis seneliai, žinodami, kad daugiau niekada nepamatys savo mylimos anūkės. Spalio mėnesį bus dešimt metų, kai visa ši istorija prasidėjo. Nuo to laiko mes negyvename. Tai ne gyvenimas, o tik kančia. Į nieką daugiau nebesikreipsime. Kiek galima. Nebėra su kuo kovoti, nes viskas jau ir taip aišku. Ir į ką dar kreiptis? Į teismą? Matome, kokie čia teismai. Vos vienas kitas normalus, žmogiškas teisėjas. Tai kam rašyti. Kaip galima nenuleisti rankų, kai jau ir fizinių jėgų nebėra? Sveikata prarasta, su vyru vos iki daktarų nueiname. Baisu. Aš beveik nebetikiu, kad kada nors paaiškės tikroji teisybė. O jei žmonės ją ir sužinos, mes to tikrai nesulauksime“, – nusivylimo neslėpė L.Kedienė.

Jei dar Kedžiuose ir rusena vilties kibirkštėlė, tai jai užgesti neleidžia bendravimas su 2013 metais su mama N.Venckiene į Jungtines Amerikos Valstijas išvykusiu anūku Karoliu.

„Su Karoliuku kalbamės kiekvieną dieną. Iš jo sužinome, kaip sekasi sulaikytai Neringai. Kitą savaitę teismui bus pateikta visa jos kaltę paneigianti medžiaga, taip pat ir vaizdo įrašas. Ir sprendimą priims ne vienas teisėjas, o trys – kolegija. Matysime, kaip bus“, – sakė L.Kedienė.

Priminimas

Sausio 13-osios minėjime kalbėdama iš Seimo tribūnos Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė viešai prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio paklausė, ar gyva L. Stankūnaitės dukra. Netrukus šį klausimą pakartojo ir visuomenės atstovai.

Kilus ažiotažui, Lietuvos kriminalinės policijos biuras išplatino pranešimą, kad L. Stankūnaitei ir jos dukrai apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės yra taikomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme nurodytais pagrindais ir tvarka.

Pagal valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatas, detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos organizavimą sudaro valstybės ir tarnybos paslaptį yra įslaptinama. Su ja gali susipažinti asmenys, turintys šio įstatymo nustatyta tvarka jiems išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija bei vadovaujantis šio įstatymo įtvirtintu principu – „būtina žinoti“.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: