G. Burneika. Skirtumai ir panašumai tarp biblinio ir baltų Dievo (video) (45)

Gintaras Burneika | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gintaras Burneika | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Skelbiame religijotyrininko Gintaro Bureneikos paskaitą, perskaitytą Romuvos stovykloje Dvarciškiuose (Švenčionių r.) 2018 m. rugpjūčio 15 Žolynų dieną.

„Šiandien tauta vertybių ir tapatybės kryžkelėje. Krikščionybė, sukompromitavusi deklaruojamas moralines vertybes, užleidžia vietą jos pagimdytai priešpriešai liberalizmui, ateizmui, agnosticizmui. Daugelis Lietuvos žmonių, siejančių krikščionybę su savo tautine tapatybe gręžiasi link savo gelminių baltiškų šaknų, tradicijų ir bando jas derinti su krikščioniškosiomis. Ar jos labai skiriasi? Ar suderinama krikščioniška ir baltiška seno prigimtinio tikėjimo Dievo samprata, požiūris į pasaulį, doros nuostatos?

Esu buvęs krikščionis. Ilgametės Biblijos studijos ir pastangos ja uoliai sekti leido pažinti jos poveikio žmogaus sąmonei gelmes, taip pat, suvokti radikalių ir nuosaikių – senoms tautinėms tradicijoms neabejingų krikščionių požiūrį į tautiškumą. Manau, kad pasaulėžiūros ir tikėjimo klausimas svarbus tiek tautinei tapatybei, tiek dorovei, nes iš to kuo tiki, galima pasakyti kas tu esi“, – teigia G. Burneika.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Mes baltai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Religija, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: