Baltų paveldo lobius dalino jau 30-oji Romuvos stovykla (nuotraukos, video) (6)

Žolinių apeigos | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Žolinių apeigos | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 10-16 dienomis Švenčionių rajone, netoli Sarių miestelio įsikūrusiame Dvarčiškių kaime, dar vadinamame Romuvos kaimu, vyko neeilinė 30-oji Romuvos stovykla. Lietuvos Ramuvų sąjungos (LRS) kasmet rengiama vaikų ir jaunimo stovykla šiemet buvo skirta lietuviškam Vyčiui ir vadinosi – „Vytis – lietuviškos tapatybės simbolis“.

Visą savaitė stovyklautojai sėmėsi mūsų protėvių paveldo turtų: klausėsi paskaitų apie baltų religiją ir pasaulėžiūrą, mokėsi tradicinių amatų, kartu su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ dainavo lietuvių liaudies dainas ir giedojo giesmes, keliavo po Sarių apylinkių gamtinio, istorinio ir mitologinio paveldo vietas, pėrėsi kaimo pirtyje ir linksminosi  naktišokiuose… Iškiliausiu stovyklos įvykiu, kaip ir kasmet, buvo Deivei Žemynai  skirtos Žolinių šventės apeigos.

Šių metų stovyklos veiklas iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba ir UAB „Protingesnis.lt“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Raminta:

  kaip gražu man visa tai…

 2. ŽEMAITIS:

  Šaunuoliai. Puikios stovyklos. Smagu leisti laiką ir panirti į mūsų tautos pirmaprades gelmes 🙂

 3. Joris:

  Gražiai paminėta Žolinė, gražiai padėkota Žemei-Žemynėlei už išaugintas gėrybes, už derlių, gražiai pagerbti protėvių Dievai ir Deivės. Žmonės taip pat susirinko labai gražūs, dori, mylintys senąsias tradicijas. Gera buvo žiūrėti.

 4. Kemblys:

  “Baltai’, manau, turėtų vartoti ‘baltiškus’ ar lietuviškus žodžius…

  Jonas Vaiškūnas:
  ,,simbolis, religiją, tradicinių, folkloro grupe, istorinio ir mitologinio”.

 5. Sigitas:

  dėkoju Romuviečiam už pažintį ir turiningą šventę, lai gausėja mūsų būrys. Džiaugiuosi galėjęs pabūti kartu.

 6. Pavydas ima žiūrint:

  Būtų labai gražu ir naudinga, jei ir lietuviai pasektų baltų pavyzdžiu ir pradėtų rengti tokias stovyklas, kur galėtų semtis protėvių paveldo turtų: klausytis paskaitų apie lietuvių religiją ir pasaulėžiūrą, mokytis tradicinių lietuvių amatų ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: