Medikus sudomino muzikos poveikis sveikatai (0)

Violončelininkas Lynas Čangas, Eglė Jarkova, prof. Algirdas Utkus, prof. Tors Terelas, prof. Liza Vong, prof. Eva Bojner Horvitz, prof. Vilmantė Aleksienė | vu.lt nuotr.

Violončelininkas Lynas Čangas, Eglė Jarkova, prof. Algirdas Utkus, prof. Tors Terelas, prof. Liza Vong, prof. Eva Bojner Horvitz, prof. Vilmantė Aleksienė | vu.lt nuotr.

Vasaros metu retas mokslinis renginys gali surinkti didelę auditoriją susidomėjusių, tačiau muzika sukūrė stebuklą ir į konferenciją „Muzika ir sveikata“ susirinko dvigubai daugiau klausytojų negu buvo planuota. Renginiu itin susidomėjo ne tik Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bendruomenė, bet ir įvairių medicinos sričių specialistai. Tai nesunkiai galima paaiškinti stiprėjančiu muzikos terapijos aktualumu mūsų šalyje. Renginio metu savo patirtimi ir atradimais dalinosi profesoriai iš Švedijos dr. Eva Bojner Horvitz ir dr. Tores Terel (Töres Theorell), bei Harvardo Medicinos mokyklos atstovė dr. Liza Vong (Lisa Wong) (JAV).

„Naujausi tyrimai aiškiai parodė, kad muzika žmogui nuo gimimo yra reikalinga tam, kad suvoktų savo jausmus, išgyventų emocijas, gebėtų aiškiai komunikuoti“, – pasakojo renginio organizatorė, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos pirmininkė, prof. Vilmantė Aleksienė, Profesorė teigia, kad toks renginys, neabejotinai reikalingas Lietuvoje neseniai pradėtiems rengti Muzikos terapijos specialistams, kurie jau rado savo vietą darbo rinkoje ir privalo tobulinti bei toliau plėsti kompetencijas.

Muzikos terapijos magistro studijų programa Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetui bendradarbiaujant su LMTA pradėta rengti prieš kelerius metus ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

„Muzika yra turtingas asmeninių, socialinių ir net mokslinių pokyčių šaltinis, taip pat tai yra išteklius, kurį galėtume išnaudoti daug efektyviau. Kaip fakulteto vadovas, aš žinau, kaip sunku mokytis, kaip gydytojas suprantu, kad kartais sunku įkvėpti pacientui jėgų ir motyvacijos sveikti, kaip žmogus – tiesiog jaučiu garsų grožį. Žaviuosi šios konferencijos organizatorių gebėjimu apjungti švietimą, sveikatą ir meną. Neabejoju, kad ši konferencija sustiprins muzikos terapijos supratimą Lietuvos visuomenėje ir atvers būdus, kaip ją taikyti plačiau“ – konferencijos atidaryme sakė VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Sveikata, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: