K. Krupavičienė. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” siūlo indeksuoti visus atlyginimus ir socialines išmokas (2)

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ | lps.lt nuotr.

Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“ didelį nerimą kelia numatomas kainų šuolis Lietuvoje. Nepaisant to, kad Lietuvos ūkis auga sparčiausiai Europoje, Lietuvoje skurdas ne tik nemažėja, bet net ir auga. Lietuvoje pernai žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 650 tūkst. asmenų, kurie sudarė 22,9 proc. visų šalies gyventojų – 1 procentiniu punktu daugiau nei 2016 metais!

Daugelio prekių kainos jau yra pasiekusios Europos Sąjungos vidurkį ir net jį viršija. Kaip rodo paskutiniai tyrimai, drabužių, batų ir buitinės technikos kainos yra 15 proc. didesnės už Europos Sąjungos vidurkį, nors vidutinis mėnesinis atlyginimas Lietuvoje siekia tik 45 proc. Europos Sąjungos vidurkio. Lietuvoje kainos auga sparčiau nei atlyginimai. Tai būtina sustabdyti.

Reikia kuo skubiau ne tik pakelti minimalų mėnesinį atlyginimą iki 450 eurų, bet ir pradėti indeksuoti minimalų bei visus Lietuvos darbuotojų atlyginimus, socialines išmokas ir pensijas, atsižvelgiant į kainų augimą t. y. infliaciją. Tai ne tik sumažintų skurdą, bet padidintų biudžeto pajamas, sumažintų „šešėlį“, o dėl to padidėjęs vartojimas didintų verslininkų pelnus.

Kristina Krupavičienė | lps.lt nuotr.

Kristina Krupavičienė | lps.lt nuotr.

Tam, kad monopolijos nepasisavintų šių pinigų, padidinę prekių kainas, būtina Seime kuo skubiau priimti įstatymus, griežčiau ribojančius monopolijų galimybes apiplėšinėti darbuotojus ir valstybę.

Kainų ir konkurencijos tarnyba turi būti pertvarkyta, suteikiant jai daugiau galių kovojant su monopolijomis.

Palaikome Vyriausybės planus uždrausti prekybos centrams dirbti sekmadieniais, nes tai leis darbuotojams daugiau laiko skirti šeimai ir poilsiui bei paskatins konkurenciją, suteikiant naujas galimybes smulkiąjam verslui.

Tačiau manome, kad vien to nepakanka, ir laukiame ryžtingesnių Vyriausybės ir Seimo veiksmų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Tokiais skaičiais mulkinama Tauta.
  Štai elementari matematika : )
  Bemaž, visoje ES kainos panašios, o algos skiriasi daugiau nei 4 kartus,
  PVZ.
  JK, skurdo riba (neapmokestinamos pajamos) – 1072e.
  Lietuvoje, vidutinė alga – 700e į rankas.
  Išvados:
  1) vidutiniokas Lietuvoje – žemiau skurdo ribos : )
  2) Lietuvoje, žemiau skurdo ribos gyvena, bemaž, 90 % gyventojų.

 2. konda:

  kaip siūlo indeksuoti atlyginimus ir išmokas? ar vėl procentais?.. gal metas jau suprasti, kad toks indeksavimas tik didina socialinę atskirtį…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: