Vilniuje surengta akcija „Už Sakartvelo suvienijimą“ (nuotraukos) (0)

Už Sakartvelo suvienijimą | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Už Sakartvelo suvienijimą | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tbilisio skvere Vilniuje lietuvių ir kartvelų jaunimas surengė akciją „Už Sakartvelo suvienijimą“. Šios akcijos tikslas – išreikšti solidarumą Gruzijos teritoriniam vientisumui ir pasmerkti okupaciją.

Prieš 10 metų įvyko penkias dienas trukęs karas, po kurio Gruzija faktiškai neteko  dviejų regionų – Pietų Osetijos ir Abchazijos. Šie regionai su Tbilisiu konfliktavo nuo dar SSRS žlugimo. 2008 metų rugpjūčio 7 d. Gruzija pabandė susigrąžinti Pietų Osetijos kontrolę. Jau kitą dieną Maskva į Gruziją pasiuntė tūkstančius karių ir karinę techniką, buvo bombarduojami miestai, karinės bazės.

Rugpjūčio 12 d. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskelbė nutraukiantis karo veiksmus. Rugpjūčio 15 d. tarp Gruzijos ir Rusijos buvo sudarytas preliminarus susitarimas dėl ugnies nutraukimo. Sudarydama paliaubas Rusija sutiko išvesti pajėgas, tačiau to nepadarė. Greičiau atvirkščiai – pastūmėjo savo kontroliuojamų teritorijų sienas dar giliau į Gruzijos teritoriją.

ES nepriklausomos tarptautinės faktų nustatymo misijos dėl konflikto Gruzijoje ataskaitoje teigiama, kad karo metu žuvo 170 Gruzijos karių, 14 policininkų ir 228 civiliai, 1747 žmonės buvo sužeisti. Rusija nurodė netekusi 67 karių, 283 buvo sužeisti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: