V. Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas? (video) (72)

Vytautas Radžvilas | Vilniausforumas.lt nuotr.

Vytautas Radžvilas | Vilniausforumas.lt nuotr.

Lietuvos valstybės, o tiksliau – valstybingumo likučių naikinimas žengia į baigiamąją fazę, virsdamas beveik visuotiniu, nuolatiniu, o svarbiausia – jau net nesąmoningu ir todėl nesuvokiamu jos griovimu. Ir ją pirmiausia naikina ne tiek gero nelinkintys išorės priešai, bet LKP/TSKP „platformininkų“ – Mykolo Burokevičiaus jedinstveninkų ir atonomininkų – ideologija besivadovaujantys šalies politikų ir politikos mokslininkų sluoksnio atstovai.

Viačeslavo Titovo išpuolį prieš partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą komentuojanti MRU politologė jame įžvelgia tik gal ne visai gražų, bet viso labo žaidimą, kuriuo šmeižikas tenori pritraukti daugiau rinkėjų balsų. Ne tik jai, bet ir daugeliui panašiai mąstančių kolegų yra pernelyg sunku suprasti, kad net ir atkūrus Nepriklausomybę nesiliovęs Rezistencijos juodinimas yra Rusijos kruopščiai parengtos ir nuosekliai vykdomos strategijos – kasdien, bet kuria proga ideologiškai naikinti atkurtąją Lietuvos Respubliką, šitaip ruošiant moralinę ir intelektualinę dirvą ją „susigrąžinti“ ir fiziškai – neatsiejama ir itin svarbi dalis.

Šiai politologei per sunku suprasti, kad Lietuvoje visada buvo ir bus principinių – nesutaikomų ir nepalenkiamų – valstybės priešų. Todėl ji ne tik remiasi naivia prielaida, kad visus juos įmanoma integruoti ir padaryti „savais“, bet ir siūlo daugiau negu keistą „integravimo“  būdą – ugdyti jų pilietiškumą neugdant patriotizmo. Šis siūlymas – atsieti pilietinį ir patriotinį ugdymą – naujas žodis pasaulio politikos moksle.

rima-urbonaite-youtube-com-stopkadras

Youtube.com stop kadras

„Mes juos norime matyti kaip piliečius, bet ar jie jaučiasi piliečiais, čia yra didžiulė problema. Mums nereikėtų galvoti apie kažkokį patriotizmo ugdymą, mums reikia galvoti apie pilietiškumo ugdymą, tai yra dvi skirtingos sąvokos. Ko mes nepadarom, tai nepasistengiame tų žmonių paversti piliečiais“, – sakė Rima Urbonaitė.

Klasikinės politinės teorijos požiūriu, vadinamasis pilietiškumas – tai iš esmės vadinamosios pilietinės dorybės, kurios gali būti diegiamos ir pasireikšti ištikimybe bei sąžiningu tarnavimu konkrečiai politinei bendrijai, tai yra tautai ir valstybei. Todėl patriotizmas, kaip šitoks santykis su politine bendrija, ir yra aukščiausia pilietiškumo išraiška ir forma. Abstraktus, tai yra atsaistytas nuo patriotizmo, pilietiškumas yra ne tik neįmanomas, bet pati jo samprata teoriniu ir istoriniu požiūriu yra absurdiška. Juk niekas iš principo negali būti „žmonijos“ piliečiu.

Tad kieno piliečiais ragina paversti nelojalius krašto gyventojus MRU politologė, jeigu ji draudžia juos paversti Lietuvos piliečiais-patriotais? Pasaulio ar kokio nors neįvardyto politinio darinio piliečiais? Nežinia. Bet aišku viena: jos vaizduotėje išrasti ir užsimoti išugdyti Lietuvoje gyvenantys piliečiai-nepatriotai bus kieno tik nori, bet ne Lietuvos Respublikos. Tokius „piliečius“ jau matėme – šturmuojančius Seimą 1991 m. sausį ir siautėjančius tūžminguose „pilietiškuose“, tai yra antivalstybiniuose, mitinguose.

Politologės skelbiama „nepatriotiško pilietiškumo“ koncepcija liudija ne tik profesinę nekompetenciją. Tokių idėjų propagavimą ir sklaidą reikia vadinti tikruoju vardu – Lietuvos valstybės idėjos griovimu, o kalbant dar aiškiau – sąmoninga ar nesąmoninga ideologine diversija prieš valstybę. Lietuviškasis patriotizmas buvo dvasinė ir politinė jėga, leidusi atkurti valstybę. Todėl jo šitaip nekentė burokevičininkai. Dabar jo nekenčia ir valstybę griauna euroburokevičininkai – jų dvasiniai įpėdiniai ir pamaina. Tad atėjo laikas pasakyti: su jais nesitaikstysime ir toliau griauti valsybės neleisime. Gana!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

72 komentarai

 1. Petras:

  Skaitalas apie nieką. Skirtas apkvaišusių žmonių pasiplepėjimui.

  • Pikc:

   Vertimas iš liberastų “puskalbės”: “ideologiškaj neteisingaj parašyta – o ir šeip piar dauk raidžiū!”. 😉

   Na, o kalbant apie šį V. Radžvilo straipsnį, galima sakyti, jog tai tam tikra prasme yra jo ankstesnio straipsnio apie “vatnykus” ir “eurovatnykus” tęsinys, labai aiškiai, su pavyzdžiais atskleidžiantis abiejų grupių “dvasinę ir protinę” giminystę.

 2. Prašalietis:

  Nejaugi šiandieniam”tautos protui”Radžvilui Lietuvos valstybingumas ir Lietuvos valstybės idėja laikosi ant Ramanausko-Vanago kaulų garbinimo….Jei taip,tai šios pseudovalstybės gali pseudopatriotai “neleisti griauti”, bet šiandieninė Lietuva”užgyvenusi” tik tokį valstybingumo bagažą kaip Ramanausko-Vanago kaulų garbinimas,bent kiek adekvačiam žmogui parodo,kad tokia būsima valstybė buvo jau”numarinta ją gimdant”KGB-istinių sąjūdiečių perestroikai ir Gorbačiovui remti ir brazauskinių komunistų. Burokevičiaus ir jedinstvininkų valstybės griovimas,o tiksliau noras išsaugoti TSRS, buvo tik kaimo bernų pasisnukiavimas už TSRS išlikimą….

  • Pikc:

   Kai TOKIE veikėjai pradeda apie ADEKVATUMĄ postringauti… 😀 😀 😀

  • jo:

   Tu, prašalieti, nori pasakyti, kad tauta neturėtų gerbti žmonių, kurie kovojo, aukojosi, žuvo už savo šalies nepriklausomybę? Tavo manymu, visose kitose šalyse taip ir daro – negerbia tokių savo tautos atstovų, o štai viena Lietuva kažkokia nenormali ir pagerbia?…

   • Prašalietis:

    Tamsta jo:,nereikia kalbėti tautos vardu. Nes daug tais laikais gyvenusių paprastų eilinių žmonių papasakodavo apie jų,jų artimųjų ar kaimynų patirtus daugybinius visai”nedidvyriškus šių kovotojų už nepriklausomybę”poelgius. Ir šių “kovotojų už nepriklausomybę pergalių”dorojant eilinius paprastus autiečius paėmusius valdžios duotą žemės gabalą,įstojusius į kolūkį,sutikusius dirbti kolūkio pirmininku ar paprastu kontoros darbuotoju buvo žymiai daugiau ,nei”triuškinant”NKVD-istus ar rusų armiją.Eiliniai žmonės sakydavo,kad dieną atėjusius stribus pakakdavo pamaitinti ir pagirdyti, o naktį atėjusius banditus ne tik reikėdavo šerti ir girdyti,bet pastarieji dar ir prievartaudavo ir,jei kas ne taip,žudydavo….Tad kas liečia”Lietuvos valstybingumo labui”kaulų garbinimus,lai garbina kas ką nori,tik tyliai ir per daug nesiafišuodamas…,nes jokio”valstybingumo labo”Lietuvai nuo to nėra visiškai.

    • Pikc:

     Na, manau, dabar jau niekam nebeliko abejonių, kas tas “tavarišč prašalietis” per padaras. 😉

     • Prašalietis:

      Pikc:-iau, tavo žiniai daug didesni”tovariščiai”buvo ir liko marksistinės-lenininės filosofijos mokslininkai Juozaitis,Laurinkus, Radžvilas,mokslinio komunizmo dėstytojas V.Lansbergis, komunistinių mokslų mokslininkė Grybauskaitė,dideli kojaunimo veikėjai Linkevičius,Juknevičienė ir t.t. ir t.t.,o kur dar vieni kitiems”prisipažinę”ir įsislapstinę 75 metams KGB-istai….

    • Žemyna:

     Kalbama apie tikrus kovotojus už Lietuvos laisvę, o ne apie visas ginkluotas gaujas ar kt. būrius, save irgi partizanais vadinusius ir juos vaidinusius! Ne apie tuos, kas su užduotimi į tikrų kovotojų būrį įsiterpdavo (įv. markuliai) ir savo veiksmais bei skleidžiamais gandais siekė juos ne tik išduoti, bet ir sukompromituoti, kad skleistų nepasitikėjimą jais, kad suklaidinti žmonės jų neremtų.
     Buvo miestelių bei kaimų, kur KIEKVIENĄ naktį įvirsdavo vis kiti. Jie gal buvo „budėjimus” pasiskirstę? Kai plėšikai – tai apiplėš, jei dar yra ką paimti, ir išeis. Tačiau tie, kas melavo esą partizanai, kas buvo iš vienos ar kitos pusės okupantų suburtos gaujos, elgėsi kraupiai: pirmiausia reikalaudavo alkoholio, o tada liepdavo sugirdyti paaugliukei – tikrino, kad nebūtų apnuodytas. To padariniai jai visam gyvenimui liko. Ir jos vaikams to žiauraus paveldo teko. Tačiau tikrus partizanus šeima ir miestelis visgi nuo kitų skyrė. Jie nebuvo kaip iš pasakos kažkokie pusiau šventieji (kas ir ištvertų tiek laiko tokiomis sąlygomis), bet nepiktybiški, jokių siaubų dėl jų žmonės nepatyrė. O tai, kad jie veikė tarp tų gaujų, bet su jom nesupanašėjo, išlaikė žmoniškumą tokiom su sveikata ir gyvybe nesuderinamom sąlygom – tik dar labiau iškelia jų pasiaukojimą ir narsą. Kiek dabartinės kartos žmonių tai atlaikytų neišprotėję ir nesužvėrėję? Kiek bent pabandyti išdrįstų?

    • atmintis:

     joks tamsta “prasalietis”. Jau greiciau uzsilikes okupantu propogandos “kadras”…. Mano kartos zmonems nereikia jokiu “pasakojimu” kadangi patys puikiai menam pokari bei partizanus kurie net ir nesurinkus visu ju isbarstytu kauleliu vis dar varo baime okupantams ir ju sarikovams…….
     Labai apmaudu kad ir Lietuvos mokesciu moketoju islaikoma LTV kuria tokius klaidinancius ir melagingus filmus kaip kad paskutiniu metu rodomas,atseit “partizanai”…….

     • Prašalietis:

      Bičiuli pasivadinęs atmintimi, kadangi matomai esi ne šiandieninių beretinių KGB-sąjūdiečių perestroikai ir Gorbačiovui remti “nepropogandistas”,tai galėtum pakalbėti apie konkrečias partizanų kovas ir pasiektas pergales kovose su NKVD-istais, o ne apie partizanų pralietas šiose kovose kraujo upes ir jų kaulų kalnus.Didžiausias laisvės kovotojų garbintojas,komunistinis propogandistas dėstęs mokslinį komunizmą V.Lansbergis jau yra daug kartų pavaręs apie pralietas už laisvę kraujo upes ir sukrautrus kalnus kaulų.

      • Pikc:

       Tavarišč “prašalietis”, minzdrav predupreždajet, kad nuo persitempimo vata makaulėje perkaisti ir užsidegti gali, tad nepersistenkite – “ne fasonas” bus su aprūkusiomis ausimis vaikščioti. 😉

       • Prašalietis:

        Ponas”Pikc”šiandieninio durnių laivo”intelektualinis”runkeli,malonu buvo išgirsi a la V.Lansbergio Santykis yra viskas pateiktą psichoanalitinę diagnozę. Su tokiais”tautiniais argumentais”kaip Tamstos psichodiagnozės,durnių laive bus priversti dideli ir maži,kuproti ir išprotėję …”apsvaigę iš kaifo ir su neaprūkusiomis ausimis bei makaulėse teliuskuojančiomis vatomis dėl atsiradusios galimybės”pagarbinti ne tik pačio Ramanausko-Vanago kaulus, bet ir tas vietas kur jis buvo,valgė ar kakojo ir kuris,reik manyti,asmeniškai savo laiku yra priguldęs minias NKVD-istų,komunistų,komjaunuolių ir kolūkių pirmininkų su visomis kontoromis.

        • Pikc:

         Che, o juk kiek nedaug reikėjo šitą… hmm… tam tikros substancijos krūvą pakrutinti, kad dvokteltų pilnu “aromato bukietu”. 😉

         • Prašalietis:

          Su malonumu adresuoju Tamstai”Dar didesnį tautinį CHE”.Iš išreikštų Pikc-iaus minčių pamačius kokias”intelektualines aukštumas”gali pasiekti beretinis runkelis, kaip”Tėve mūsų”įsisavinęs šiandienio”visų laikų tautos mokytojo”Lansbergių Vytautuko “mokslinį darbą”SANTYKIS YRA VISKAS ar Bulšitas-šūdmala,pasidaro”be galo malonu”su tokiu šiandieniu beretiniu”intelektualu dalykiškai,tautiškai-inteligentiškai,lansbergiškai-čiurlioniškai ir t.t ir t.t.”pabendrauti.Toks a la V.Lansbergio Santykis yra viskas pabendravimas”padaro šiuolaikiškai tobulesniu”net ir patį beviltiškiausią šiandieninį durnių laivo būsimą runkelį.P.S.Belieka atsisveikinimui Tamstai Pikc-iui palinkėti neprarasti lansberginės”tautinės”uoslės ir nemažinti pastangų apuostinėjant galimų beretinių oponetų,vidaus ir užsienio beretinių priešų atatinkamas kūno vietas ir be klaidos nustatyti atatinkamų vietų išskiriamų substancijų dydį ir kvapo stiprumą.

      • atmintis:

       “praslieciui” nuo lubiankos vertetu zinoti kad patys okupantai yra pripazine kad 1944-1954 anie Lietuvoje neteko daugiau nei 500 000 savo smogiku.. Nevien ties Kirsna kur 40-ties partizanu grupe daugiau nei 3 dienas atsilaike pries nesuskaiciuojamas okupantu pajegas ir paklojo per 500 atejunu ir ju suneku….. Buvo Buktos musiai ir daugybe kitu o Lietuvai teko daug mazesnis kolonistu kiekis kadangi vaziuoti i Lietuva savo noru anie venge o kariskiai savo net savo seimu i Lietuva nesivilko – bijojo.Juk neliko bereiksme musu pokario didvyriu auka – atgaunant ir itvirtinant Lietuvos Nepriklausomybe tai tapo labai svarbiu faktu turinciu milziniska reiksme tarptautiniu mastu

       • Prašalietis:

        “atmintie”, kiek teko girdėti ankstesniais,ne šiandienos”tautiniais”lansberginiais-anušauskiniais,o vertais pasitikėjimo duomenimis iš abiejų pusių po karo kovose žuvo maždaug po 25 tūkstančius. Tai aišku daug, bet nereikia prisirašyti ir kare su vokiečiais Lietuvos teritorijoje žuvusių Rusijos karių ir prieš fašizmą kovojusių partizanų. Daugiau mažiau patikimus duomenis gali aptikti tik tokių laikotarpių skelbimuose kai jie buvo mažiausiai politizuoti ir paremti kažkokiais faktiniais dalykais.

        • Žemyna:

         Būkim biedni, bet teisingi: ar tikrai MES turime jausti kaltę dėl to, kad čia, BY, UA, PL, DE, ir t.t. žuvo į GROBIAMĄJĮ išsiųsti rusų kariai, apgauti, jog jie vaduoja? Išvaduotojai, baigę karą, būtų išėję ir palikę visas tas žemes, o jie sukūrė ten soc. lagerį ir vietos žmonėms šiuo klausimu neleido nė prasižioti. Kitas reikalas – GAILA žmonių, kuriuos jų Kremlius per amžius siuntinėjo svetimų žemių grobti. Ar ne geriau būtų buvę savas žemes įdirbti, savo šalį jaukiai sutvarkyti taip, kad kiti tik žavėtųsi ir pasimokyti iš jų važiuotų? Kiek vyrų, sūnų, brolių, tėvų gyvų būtų likę, nebūtų karo kančių patyrę!

         • Prašalietis:

          “Būkim biedni,bet teisingi”ir be politinių preferensijų ir politinės konjunktūros peršamų”tiesų”kalbėdami apie konkrečius dalykus.O kaltes turi jausti tik tie,kurie padarė nusikaltimus ar meluoja.Ar buvo soc.lageryje gyventi”blogai ar gerai”gali pasakyti eiliniai tuo metu gyvenę žmonės ar išlikę statistiniai tų laikų duomenys. Kaip ir pasakyti apie daugumos žmonių gyvenimo”gerumus ar blogumus”V.Lansbergiui”parnešus Lietuvai laisvę”ir ją”įtaisius”į eurokolūkį.Beje šiandieninai JAV šeimininkai,jei kur įžengė per kokį nors karą,tai ten liko ir po šiai dienai,kad vietiniams nekiltų abejonių”dėl parneštos laisvės ir išlaisvintos teritorijos.”Geriausias pavyzdys yra”išlaisvinti nuo visko”Amerikos indėnai, ar”atlaisvinamos ir po šiai dienai”žemės Irake nuo pačių irakiečių,Libijoje- nuo libiečių ir t.t.Soc.lageryje”pavergti” lietuviai,valgė 3 kartus daugiau mėsos nei šiandien,nepirmavo europoje ar pasaulyje pagal savižudybes, susirgimus tuberkuliozeė ir sifiliu… sėkmingai dauginosi nuo 2 iki 3,7 milijono, šoko liaudies šokius ir dainavo liaudies dainas visuose nesuskaičiuojamuose kaimų kultūros namuose ruošdamiesi rajoninėms apžiūroms ir respublikinėms Dainų šventėms.”Būkim biedni,bet teisingi”

         • Pikc:

          Atkreiptinas dėmesys į vatnykų lervų žodyną – “prieš fašizmą kovojusių partizanų”. Taip, čia jis apie raudonuosius teroristus taip meiliai. 😉
          O ką nors įrodinėti tokiai faunai apskritai beviltiška – tokių makaulės prikimštos vatos ir sovietinės propagandos makulatūros, nieko daugiau.

          • Prašalietis:

           “Tautinis Bičiuli”Pikc-iau,kas kaip vadinosi,kas už ką ir prieš ką kovojo 1941-1945 buvo pasakyta Niunbergo proceso metu.Kur dėdulė Hitleris su savo vokiškaisiais sėbrais buvo įvardyti fašistais ir paskebti už įstatymo ribų ir čia ne vatnykų lervų terminologija.O Lietuvoje,tavo žinai, antro pasaulinio karo metu buvo lietuvių ir vienoje ir kotoje pusėje.Už Hitlerio ir fašistų”atneštą Lietuvai laisvę”kariavo ir žudė žydus,čigonus ir komunistus Plechavičiaus,Impulevičiaus ir t.t. vadovaujami batalionai sudaryti iš tautiečių,prieš fašistus su rusais kariavo 16 lietuviškoji divizija ir t.t.Tad bičiuli paskaityk ką nors daugiau nei V.Lansbergio Santykis yra viskas,tuomet lengviau orentuosiesi savokose.

  • Žemyna:

   Juo labiau tamstai nepatinka Sąjūdis ir Nepriklausomybė, tuo didesnė garbė tokiems, kaip Ramanauskas-Vanagas! Nes ne kitokia, o būtent ta Lietuva, kokia buvo sukurta tarpukariu, buvo verta kovos, ir Jis už ją tokią kovojo.
   O mūsų valstybė netobulumai – galimybė tamstai su bendraminčiais suremti protus ir profesionalias žinias į krūvą ir apmąstyti, sudaryti planą, kaip žingsnis po žingsnio reikėtų ją tobulinti, nuo ko ir kaip tikslingiausia yra pradėti, kad šių žingsnių padariniai palengvintų, padėtų kitus žingsnius sėkmingai žengti. Tie, kas išmano, bus ir ateinančių kartų gerbiami. Panašiai, kaip Ramanauskas-Vanagas.

   • Petras:

    Nelabai ką žinau apie tą Vanagą, bet ,,partizanai” nužudė labai artimų tėvų draugų giminių vaiką, priežastis kad ten neparėmė maistu/pinigais, bent galit įsivaizduoti tokį kovotojų ,,žygdarbį”. Ir tie žudikai buvo ne kažkokie ten apsišaukėliai, o oficialūs kovotojai. O tie tėvų draugai realūs patriotai ir gryni lietuviai.
    Mano tėvai pasakoja, o mama gyveno žemaitijoj daugiavaikėj šeimoj, kad kaime dėl panašių įvykių jų bijodavo žmonės ir nuomonės švelniai tariant nebuvo vienareikšmiškos, nes dažnai nuo bado jie būdavo sužvėrėję, nes dauguma nebuvo dvasiškai išsivystę žmonės, kurie tik gali pakelti tokius išbandymus kaip badas ar pan…
    Todėl aš linkęs tikėti artimiausiais žmonėm, o ne tai, kas skalambijama. Ir jei kažką ginate, kaip pvz. Vanagą, tai bent turėkite nuomonę/pasakojimus artimo žmogaus, kuris asmeniškai jį pažinojo, koks jis buvo žmogus. Gi dabar dauguma, ir čia komentuojančių, pasigauna kažkokią klišę kas gerai o kas ne ir komentuoja tarsi matė savo akimis!

    O Radzvilo forumo šūkis, kad mes už demokratiją (pas mus tarsi buvo amžius kapos teisė), o religinė ašis mūsų Jeruzalėje (čia visai idomu, nes jei kalba apie Krikščionybę, tai lyg Roma turi būti) tikrai nėra jau labai patriotinės ar akivaizdžios aksiomos.

    • !!!:

     Mano artimieji pasakojo (ir man teko vieną kita matyti) kad daugumoje stribai buvo pijokai,vagys ir neretai dvasios ligoniai.

    • Pikc:

     O mano tėvo arklio brolis pasakojo, kad tie partizanai tai ištisai žmones šaudė, todėl visi nuo jų masiškai į Sibirą bėgo neapsikentę. Tikrai-tikrai! 😀

    • atmintis:

     Petrai,atseit, – o pro kurio tualeto skyle girdejai tokias “tiesas”???
     Tikriausiai auksinio is kremliaus?????

     • Petras:

      Na, man užtenka ir paprasto, lauko… Matau žmonės ant tiek susiskaldę, kad automatiškai su kita nuomone kažkokiu priešo agento klišė, nors
      tai tik buvo nuoširdus ir gan. gilus asmeninis pasidalinimas ką žinau iš artimų žmonių. Nebuvau gimęs tada, kaip ir jūs turbūt, o istorija visada pasakojama kaip kažkam reikia ir skandalai daromi taip pat. Bet gal toks ir yra kažkieno planas, ir tas skaldymas sėkmingai vyksta, deja…

      • Pikc:

       Vis dėlto, įdomu matyti, kaip visokie vatnykai/koloradai atropoja dergti kovotojų už Lietuvos laisvę, o nesulaukę palaikymo, ima inkšti apie “priešiškumą”, “skaldymą” ir t.t. ir pan. Ne ten pataikėte, “tavariščiai” – eikit “vienibes” į visokius delfius, 15min ir komsomolkes ieškoti. Ten bus jums ir supratimas, ir palaikymas. 🙂

    • Žemyna:

     Kad ir tokių skaudžių atvejų būta – protingas nesiginčys. Kare neįmanoma klaidų išvengti. Ypač, kai kariauji ne atvirame lauke, armija prieš armiją, o pogrindyje, turėdamas tik ribotą ir ne visai patikimą informaciją. O šalia yra, kas nuolat rūpinasi tave patį klaidinti, o sykiu ir kompromituoti kitų akyse. To siekė į dorų kovotojų būrius inkorporuoti stribai, kurie atnešdavo „tikrą žinią” apie tai, jog kažkas kaime ar būryje yra „išdavikas”, kad tai jis neseniai žuvusį kovos draugą išdavė, pasalą jam surengė ir pan.
     Lygiai tą pačią taktiką ir dabar taiko ir pas mus, ir Ukrainoje – kompromituodami „banderovcus”. Pvz., ne patys Kremliui nepaklūstantį žmogų nužudydami, bet apšmeiždami patiklesniam iš dešiniųjų, o tada skelbdami pasauliui, kad „banderofašistai” žudo nekaltus žmones. Naudoja tą pačią, dar pokariu Lietuvoje patikrintą taktiką.
     Lietuvoje prieš specialiose diversantų mokyklose mokytus desantininkus, stribus, kovojo eiliniai, net ir karo tarnybos nepraėję žmonės. Tik mažuma jų turėjo reikiamą parengimą. Tačiau ir tie kažin ar buvo supažindinti, kaip atskirti štai tokią cinišką klastą. Jie dar buvo religingi ir dori. Priešingai kitai pusei. Tai ar jiems reikia suversti kaltę už tragiškas kaltes??? Ar gali sau tai leisti doras žmogus?
     Ciniška šiandien nuo savo kavute aplaistytos klaviatūros priekaištauti, kad jie nebuvo lyg Kristus – viską ir visus kiaurai permatantys ir viską tik teisingai darę. Jie nebuvo robotai, neklystamai vykdę įdiegtą programą. Robotai ir tie surūdija ir suklysta.
     Jau vien miško brolių psichologinė būsena buvo iššūkis, kurį jie visgi atlaikė ir neišdavė priesaikos (priešingai mūsų Seimo nariams)! Jie turėjo tiek geležinės valios, taip save valdė, jog vien tai turėtų priversti pagarbiai užsičiaupti ir paklausti savęs: ar aš toje drėgnoje ir šaltoje žeminėje pusbadžiu ir sergantis bent savaitę gyvas atlaikyčiau? Ar, iš jos naktį į mišką išėjus, mano veidą puoštų inteligentiška šypsena, ir su kiekvienu elgčiausi, kaip kavalierius per Vienos pokylį? Gal juos kaltinantys turėtų pagaliau subręsti ir iš padebesių nusileisti? Mažytės valstybės narsiausieji ir valingiausieji sąmoningai apsisprendė nepasiduoti tokiai milžiniškai karo ir klastos mašinai, ir laikėsi iki paskutinio atodūsio. Kas jų šmeižikai šiandien prieš juos, pasiduodantys (ar perkami), kad vaidintų „kritinį mąstymą” ? Ko patys šiandien verti esame?

    • atmintis:

     meluoji,petka! Partizanams uzteko maisto kuri atimdavo is Maskvos emisaru ,atseit “paruosu agentu” kurie brutaliai atiminedavo is Lietuvos kaimu zmoniu paskutini kasni is ir taip pusbadziu gyvenusiu zmoniu Butent del baimes daugelyje vietoviu okupantu reketininkai net nosi bijodavo ikisti o atimineti produktu vaziuodavo su didelemis kariskiu pajegomis.
     Puikiai menu kai Mama sumususi sviesta kuri privalejo nesti i “paruosas” mums vaikams pasleptiems kamaroje atpjovusi po rieke duonos ant jos uzvozdavo po medini sauksta sviesto kuri privalejome tuoj pat suvalgyti, pasilepe kad nepamatytu jokia okupanto akis – kitaip tai butu buves tiesus kelias i Sibira
     Gaila, kad apie sia Lietuvos zmoniu genocido rusi – maisto atiminejima- labai mazai kalbama ir rasoma

   • Prašalietis:

    Tamsta”Žemyna”, naivumas”geras dalykas”,bet reikia žinoti, kad sąjūdžiai Gorbačiovui ir perestroikai remti buvo KGB organizuoti visose tuometinėse respublikose ir įvairiais pavadinimais.Blogas dalykas Lietuvoje yra,kad sąjūdyje valdžią su tos pačios KGB pagalba pradėjo imti ne Lietuvos”Petkevičiai,Marcinkevičiai,Sondeckiai”ir kiti Lietuvos šviesuoliai,bet buvę komunistiniai propogandistai dėstę mokslinį komunizmą apsupti KGB kadrinių Čepaičių,komunistinės filosofijos mokslinikų Juozaičio,Laurinkaus,Radžvilo bei kitų buvusių komunistų propogandinio fronto “persikvalifikavusių”etatinių darbuotojų.Kas liečia Ramanausko-Vanago garbinimo didybę,yra politinės konjunktūros ir skonio reikalas. Visi režimai krapšto iš visokių pakampių ir kuria savo didvyrius.Galiu Tamstai priminti ir didesnių ir ankstenių už Ramanauską-Vanagą tautinių kovotojų už nepriklausomybę,kuriuos kol kas drovimasi garbinti.Ukrainoje tokie kovotojai už nepriklausomybę jau garbinami pilnu tempu.O jų Lietuvoje taip pat buvo ištisi batalionai, kuriems vadovavo net majoro laipsnius turintys Plechavičius,Impulevičius ir dar daug daug kitų. Valstybės netobulumus prie valdžios lovio besistumdantys”pagal planus”jau šalina visus 28 nepriklausomybės metus.Apie valstybę laukiančių”netobulumų”ir žmonių sunkumus jau gana seniai parašė a.a.V.Petkevičius Durnių laive. Na o”gilesniam pamastymui,profesionalumo padidinimui”šiandieniams Ramanausko-Vanago atminimo garbintojams siūlau paskaityti pagrindinio nepriklausomybės”nešiko”V.Lansbergio tautinį kūrinį Santykis yra viskas.Tuomet Tėvynės”gerovės planas”, ir ne tik ,gims iš karto,nereiks nei žingsnis po žingsnio.Ir ateities neišsivaikščiojusios kartos šio”plano kūrėjus”garbins labiau nei Ramanauską-Vanagą.

    • Pikc:

     Ir lyg ne pilnatis dar… 😀

     • Prašalietis:

      Pikc-iau, sunkus tas lansberginis idiologinis darbas. Nepatrūk dalyvaudamas visuose pokalbiuose,neperkrauk savo brangių”tautiškų”beretinių smegenų taip”reikalingų šiandieniniai Lietuvai”ir Lansbergiams,KGB-sąjūdiečiams perestroikai ir Gorbačiovui remti, ir jų palikuonims kaip ir brazauskiniams komunistams,vieni kitiems”prisipažinusiems”ir užsislapstinusiems 75 metams KGB-istams kol kas prie valdžios lovio niekas negresia…Grybauskaitė yra paruošusi 5 vokiškas haubicas ir 2 haubicas atsarginėms dalims,kurios laukia ir nesulaukia vis neateinančio Putino. Tad gali ramiai užsiimti mėnulio fazių studijavimu ir astronomijos mokslų.Tautiniame ideologiniame darbe tai šiandieniniams runkeliams labai padeda.

      • Pikc:

       Bet ir aktyvistai tie vatnykai – va, kiek privėmė! 🙂
       Įdomu, ką ta fauna vartoja? Ar čia nuo rusiškų TV taip “pasikrauna”? 😀

       • Prašalietis:

        Žinia,beretiniai rukeliai”profesionalai Pikc-iai”, turi gerą uoslę ir žino kurią vietą reikia uostyti,kad nustatyti”fauną ir ką ta fauna vartoja”, oponento ar”vidaus ar užsienio priešo”paliktą substanciją ir nustatyti iš ko ji susideda. Tiesa tokios uoslės kokią turi užsislapstinę persivertę beretiniai sąjūdiniai KGB-istai ryškindami kitus tautinius KGB-istus ar rusiškus buvusius kolegas,kaip ir”antikomunistiškumo”šiandienių buvusių profesionalių tautinių komunistų daug padariusių savo laiku kovose su tarptautiniu imperializmu ir antikomunizmu,pasikeitus šeimininkui,”pasidariusių aršesniais antikomunistais”,Pikc-iai neperspjaus.Dar reikia daug žolės apkakoti,kad pasiektų jų lygį.Ryškiausi pavyzdžiai yra šiandieninis beretinių”dvasinis ir visokis kitokis tėvas ir patriarchas”ne vieną dešimtmetį propagavęs komunistus dėstydamas mokslinį komunizmą V.Lansbergis ir jo komunistinė dešinė ranka,kairė koja ir viską matanti komunistinė akis,komunistinių mokslų mokslininkė D.Grybauskaitė.Lietuvos beretiniai Pikc-iai turi kuom sekti,telieka jiems palinkėti sėkmės.

        • Žemyna:

         Lietuvius fašistais vadino (tebevadina ir kitus tuo tikslu samdo) bolševikai. Tai ką tamsta gali prikišti V.Lansbergiui ir jo komunistinei dešinei rankai,kairei kojai ir viską matančiai komunistinei akiai,komunistinių mokslų mokslininkei D.Grybauskaitei? Kažkaip galai nesueina…

         • Prašalietis:

          Kur dingo”Žemynos būkim biedni,bet teisingi”kalbant ir apie bolševikus,fašistus ir vienų ir kitų lietuviškuosius kolaborantus. Tamstos žiniai Hitlerio fašistams tarnavo iš lietuvių sudaryti gal virš 20 taip vadinamų policijos”savigynos”batalionų.Labiausiai pasižymėjo Hitlerio laikais”savo nuopelnais Lietuvai”Kauno batalionas vadovaujamas Impulevičiaus ir kitas policijos batalionas vadovaujamas Plechavičiaus.Ar teko girdėti ką veikė šie policijos batalionai per karą Aukštuose Paneriuose ir Kauno 9 forte,Alytaus Vidzgirio miške ir kitur Lietuvoje.Impulevičiaus batalionas “pasižymėjo”dar ir fašistų užimtoje Baltarusijoje. Ar teko girdėti apie lietuvius antifašistus:Vaclovą Bernotėną,Aleksonį,Čeponį,Apivalą,Borisą,Melnikaitę,B.Urbanavičių,Juozą Vitą,kurie tapo TSRS didvyriais,apie kitus prieš fašistus partizanavuisus lietuvius,kurie buvo iš Baltijos šalių buvo gausiausi.Taip kad lietuvių buvo visais laikais”sočiai”ir vienokių ir kitokių.Po karo užaugę lietuvaičiai,reikalui atsiradus,išmoko persikūnyti iš bolševikų į”antibolševikus”,iš KGB-istų į”antiKGBistus”ir niekas nieko”negali prikišti”,nes jie kada reikia”būna kas reikia”.Pasidomėkite nusiėmus beretinius akinius jūsų paminėtų,ryškiausių”tautinių”poersikūnijimo virtuozų biografijomis,tuomet gal kažkas pasimatys ir”nesueinantys galai patys savaime sueis”.

   • Prašalietis:

    Tamsta”Žemyna”, naivumas”geras dalykas”,bet reikia žinoti, kad sąjūdžiai Gorbačiovui ir perestroikai remti buvo KGB organizuoti visose tuometinėse respublikose ir įvairiais pavadinimais.Blogas dalykas Lietuvoje yra tas,kad sąjūdyje valdžią su tos pačios KGB pagalba pradėjo imti ne Lietuvos”Petkevičiai,Marcinkevičiai,Sondeckiai”ir kiti Lietuvos šviesuoliai,bet buvę komunistiniai propogandistai dėstę mokslinį komunizmą apsupti KGB kadrinių Čepaičių,komunistinės filosofijos mokslinikų Juozaičio,Laurinkaus,Radžvilo bei kitų buvusių komunistų propogandinio fronto “persikvalifikavusių”etatinių darbuotojų.Kas liečia Ramanausko-Vanago garbinimo didybę,yra politinės konjunktūros ir skonio reikalas. Visi režimai krapšto iš visokių pakampių ir kuria savo didvyrius.Galiu Tamstai priminti ir didesnių ir ankstenių už Ramanauską-Vanagą tautinių kovotojų už nepriklausomybę,kuriuos kol kas drovimasi garbinti.Ukrainoje tokie kovotojai už nepriklausomybę jau garbinami pilnu tempu.O jų Lietuvoje taip pat buvo ištisi batalionai, kuriems vadovavo net majoro laipsnius turintys Plechavičius,Impulevičius ir dar daug daug kitų. Valstybės netobulumus prie valdžios lovio besistumdantys”pagal planus”jau šalina visus 28 nepriklausomybės metus.Apie valstybę laukiančių”netobulumų”ir žmonių sunkumus jau gana seniai parašė a.a.V.Petkevičius Durnių laive. Na o”gilesniam pamastymui,profesionalumo padidinimui”šiandieniams Ramanausko-Vanago atminimo garbintojams siūlau paskaityti pagrindinio nepriklausomybės”nešiko”V.Lansbergio tautinį kūrinį Santykis yra viskas.Tuomet Tėvynės”gerovės planas”, ir ne tik ,gims iš karto,nereiks nei žingsnis po žingsnio.Ir ateities neišsivaikščiojusios kartos šio”plano kūrėjus”garbins labiau nei Ramanauską-Vanagą.

    • Žemyna:

     Dėkoju, kad tiek dėmesio mano asmeniui skiriate. Į aukščiau ir čia esantį tamstos komentarą: Būkite ramus, netgi mintinai teko to mokytis – taigi sovietinę mokyklą baigiau… 🙂 Ir kas giriose gyveno, teko praktiškai, savo kailiu šeimai susipažint su visų mosčių „kadrais”… Ir Gorbačiovo perestroikos ne iš knygų mokiausi. Linkiu sėkmės toliau mus šviečiant.

     • Prašalietis:

      “Būkim biedni, bet teisingi”.Man belieka Tamstai palinkėti”žengti koja kojon su laiku ir neatsilikti studijuojant šiuolaikiniu tautinius mokslus,kurie labai padedėtų iš naujo pamatyti pasaulį ir jį suprasti”. Geriausias šiuolaikinis mokslinis darbas padedantis tikram patriotui suvokti pasaulį yra nepralenkiamas,grandiozinis,turintis neįkainojamąją istorinę vertę veikalas,autorius jūsų mylimas šiandieninis tautos patriarchas,praeityje mokslinio komunizmo dėstytojas V.Lansbergis,pavadinimas Santykis yra viskas,kiek mažesnis veikalas vadinasi Bulšitas Šūdmala.Kad tikras patriotas sužinotų Lietuvos istorinę raidą ir”teisingai”suvoktų šiandieninį ir praeities pasaulį jis turėtų susipažinti su prezidentės D.Grybauskaitės moksline disertacija dėl komunistinių mokslų mokslininkės vardo, apie kolūkių kūrimą pokario Lietuvoje, kai Ramanauskas-Vanagas su kolūkiais kovojo su ginklu. Beje,šiandieninis didvyris Ramanauskas-Vanagas per karą ir ne bites ir vištas kaimelį augino,tad reikėtų pabandyti surasti ne tik pokarinius nuopelnus Lietuvai, bet ir jo nuopelnus karo metu.Dėl to jo atminties šventumas pasidarytų tik didesnis.P.S.Sėkmės ir malonu buvo pabendrauti Ramanausko-Vanago atminties šventumo tema.

 3. Antanas:

  Ačiū Gerb. Autoriui už straipsnį!!! Kaip pirštu į akį.

 4. Žemyna:

  Tai toks žaidimas, kai visi aplink susėda ir akmenį po akmens iš valstybės pamatų traukia.
  Kas ištrauks tą akmenį, po kurio jau ir valstybė sugrius, gaus apdovanojimą.

 5. T0mas J.:

  Nusispjaut man Urbonaitė.
  Man yra kur kas svarbiau – kas už jos stovi? Kas pasirūpina, kad mes per TV 300 dienų per metus matytume būtent ją?
  Kas pasirūpina, kad jau nebe ĮVAIROVĖ DŽIUGINA, o džiugina tik Rima Urbonaitė?
  Kiti lopetologai dingo nublanko, patekėjo Urbonaitės žvaigždė!
  Kas tai nusprendžia, kokiais kriterijais remiantis? Nežinau, bet tai kvepia šlykščiau už pridegusią žuvį..

 6. Leonora:

  Tokių kaip Titovas lojaliais Lietuvai piliečiais niekas nepavers, nes jie to nenori. Kadangi čia pat yra didžioji kaimynė iš rytų, tokie nelojalūs piliečiai nuolat dairosi į ją ir dirba jos naudai. O tos valstybės nauda – viską griauti aplinkui, nesvarbu, kad po to lieka ubagynas. Mes tą žinome. Todėl aš visada palaikau Grybauskaitę ir Linkevičių, nes jie nuosekliai vykdo Lietuvos įtvirtinimo civilizuoto pasaulio bendrijoje politiką. Iš Rusijos tikėtis draugiškumo neverta (net ir tuo atveju, jei ateitų pažangesni politikai į valdžią) – tą ji parodė per visą nemenką istoriją bendravimo su ja. Tai priešas: gudrus ir kląstingas. Urbonaitė – naivi panelė. Tų naivumų mes jau matėme 1940 metais, antrą kartą neapsigausime.

 7. Partizanai yra lietuviui šventas kovos už Lietuvą, už Nepriklausomybę reikalas. Titovas, regis, yra ne iš Rusų sąjungos, o iš Rusų alijanso, o šis politikoje eina koalicijoje su Tomaševskio LLRA, palaikoma Lenkijos. Be to, kaip žinome, komunistinė Lenkija taip pat dėjosi prie sovietų kovoje su Lietuvos partizanais Suvalkų pasienyje. Tad gali būti, kad Titovas savo pareiškimu išreiškia šių abiejų šalių Lietuvos partizanų niekinimo interesus.

  • atmintis:

   pameginkite surasti kur nors Skandinavijoje o koki nors buvusiu okupantu-naciu atsova parlamente ar vietinbeje valdzioje??
   Nerasit! Kadangi tokiu kuriozu kad okupantu isperos valdytu civilizuota valstybe tiesiog nera.
   O tokie Lietuvos priesi kaip tomasevskij&Co ar titovai ir i juos panasus is “aljansu” neturetu buti net registruojamai rinkimams!

 8. Dronas:

  Blogiausia visame šitame reikale, kad kremlinai, stambaus kapitalo remiami fondai ir visų pakraipų kairuoliai, šiuo klausimu dirba ranka rankon. Čia jų tikslai sutampa. Tai ne tik Lietuvoje, štai nesenai vertė paminklus pilietinio karo JAV pietiečių generolui. Manau tokių pavyzdžių galima pririnkt daugybę. Ir kas už to stovi? Gerai pakapsčius, kremlius, leftistinės organizacijos ir neaiškūs, nežinia kieno, gausiai remiami fondai.

 9. EJ:

  Gyvename tikedami mitais. Kokie buvo partizanai? O gal juos reiktu vadinti “miskiniais”? Tadas, gyvenes pokario metais su seima Sveksnos apylinkese, juos vadino miskiniais. Ateidavo miskiniai naktimis. Zinoma, jiems reikejo maisto. Taciau miskiniams uzsiminus apie Tado vyriausiaji sunu kaip kandidata i ju gretas,- buvo paseta baime netekti sunaus. Todel paryciais Tadas susodino visus keturis savo vaikus ir zmona i vezima, pariso vezimo gale karve ir, palikes sena gimines sodyba, patrauke laimes ieskoti i Silute. …. Tokia mano senelio istorija… Tokie faktai… Na, o mitus kurti palieku kitiems politine karjera suinteresuotiems…

 10. atmintis:

  pameginkite surasti kur nors Skandinavijoje o koki nors buvusiu okupantu-naciu atsova parlamente ar vietinbeje valdzioje??
  Nerasit! Kadangi tokiu kuriozu kad okupantu isperos valdytu civilizuota valstybe tiesiog nera.
  O tokie Lietuvos priesi kaip tomasevskij&Co ar titovai ir i juos panasus is “aljansu” neturetu buti net registruojamai rinkimams!

  • Žemyna:

   + + + !
   Būtent, atimti pilietybę ir išpašolvonyti iš Lietuvos! Turėti kitokių pažiūrų yra viena, savo kalbomis ir veiksmais dirbti jėgoms, siekiančios ne šiaip valstybės suirutės, o visiškos destabilizacijos – jau visai kas kita. Priešo pajėgų agentai neturi čia ciniškai ir nebaudžiamai sklaidytis.

   • Pikc:

    Betgi koks triukšmas kilo, kai Kasčiūnas su Ažubaliu pasiūlė įstatymo projektą, pagal kurį okupantų partijos “šulai” (NE eiliniai partiniai), užsimanę valdžios, turėtų deklaruoti savo narystę (tik tiek – apie jokias bausmes ar net apribojimus ten nekalbama)! O garsiausiai šaukė “didieji kovotojai su rusais” konservatnykai, diriguojami Anūko ir Senelio. Sakyčiau, gana iškalbingas faktas. 😉

 11. Žemyna:

  Įdomu įdomu:
  Vilniuje slapta lankėsi vienas turtingiausių pasaulio žmonių Romanas Abramovičius
  delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniuje-slapta-lankesi-vienas-turtingiausiu-pasaulio-zmoniu-romanas-abramovicius.d?id=78784487
  Jo šaknys litvakiškos, tačiau su Kremliumi nėra susipykęs, jei Kremlius jį įkalbinėjo toliau gubernatoriauti? Įdomu, kokiais tikslais? Be abejo, kažką finansuos? Ką? Tolesnę aktyvią „didvyrišką visuomeninę” Vanagaitės veiklą? Miško brolių „demaskavimą”?

 12. Zenonas:

  Stribais tarnavo Lietuvos išdavikai, pijokai, padugnės ir sovietų pakalikai. Mano seneliai ir tėvai man pasakojo, kaip buvo iš tikro. Lietuvos partizanai buvo visai kitokie dori ir taurūs žmonės. Ir tai ką čia rašo stribų palikuonys – yra niekinga skaityt. Šlovė Lietuvos partizanams, kurių ne vieną pasakojimą dar spėjau išgirst iš jų pačių lūpų. Sveiko proto Lietuva supranta, kas yra priešai, kas yra Lietuvos Laisvės gynėjai ir didvyriai.

  • Kemblys:

   Pritariu. Gerai rašai, Zenonai!

  • Kęstutis:

   Nepamirškit, kad sovietai tais laikais nesidrovėdami, naktimis stribus perrengdavo atseit partizanais ir šaudė nekaltus žmones tik tam, kad pasėtų nepasitikėjimą… Dabar tai nurašoma partizanams, atseit visko buvo tame kare. Nešaudė partizanai nekaltų žmonių, nes jie laikėsi savo apylinkėse ir labai gerai visus ten pažinojo, buvo nuo jų priklausomi…

 13. Stasys:

  Yra pas mus tokių veikėjų, kuriems ne Lietuva tėvynė, o savo kišenė rūpi pirmoje eilėje.

 14. Žemyna:

  Ilgai čia triūsė darbštieji JUSTINAS, SAULIUX, dar vienas kitas, o dabar jų žygdarbį garbingai tęsia kruopštusis PRAŠALIETIS. Todėl mes nė akimirkai nepristingame nenutrūkstamos akylųjų kuratorių globos, ir už tai esame didžiai dėkingi Propagandinio aprūpinimo ir profesionalaus dergimo m-jai. Manau, mums jau atėjo laikas mušti kolektyvinę padėkos depešą ponui ministeriui ir prašymą apdovanoti garbųjį PRAŠALIETĮ už didžius jo nuopelnus savo tėvynei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *