Parasparnininkas pakilo užbaigti „Lituanicos“ skrydį (0)

Lituanica | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lituanica | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvai minint S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą  85-ąsias metines, parasparnininkas Dainius Liegus iš lakūnų žūties vietos, Pščelniko, pakilo užbaigti  legendinių lakūnų skrydį. Skrydis vyksta beveik tiesia trajektorija link Suvalkų miesto, po to posūkis link Kauno, aplenkiant Kaliningrado srities teritoriją. Atstumas – apie 650 km.

„Mano tikslas – užbaigti Dariaus ir Girėno misiją motorizuotu parasparniu. Pakilti šalia katastrofos vietos ir parskristi į Kauną, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą. Šios misijos maršrutas toks, koks ir buvo likęs “Lituanicai”, – sako Dainius.

„Kylam“ komanda stebėjo paraspanininko paruošiamą. Likus mėnesiui iki skrydžio metinių minėjimo Dainius teigė, kad tokiam skrydžiui reikia nemažai fizinės ištvermės, pasiruošimo, treniruočių ir, be abejo, išbandyti  bei įvertinti technines parasparnio galimybes. O svarbiausia buvo sulaukti tokiam skrydžiui tinkamų orų.

Dainius Liegus parasparnių sportu užsiima jau beveik dešimtmetį.  Yra įvairių varžybų dalyvis ir prizininkas, jau 4-us metus iš eilės parasparnių tikslaus nusileidimo Lietuvos čempionas. „Laisvo skrydžio” klubo prezidentas, Lietuvos skraidyklių ir parasparnių federacijos tarybos narys.

„Kylam“ komanda lauks parasparnininko nusileidžiam Kaune, Aleksote įsikūrusiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Pirmieji  skrydžio įspūdžiai iš piloto lūpų – jau greitai laidoje „Kylam“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kylam, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: