Saugomų teritorijų gaminių ženklas: ką žinote apie jį? (0)

Saugomų teritorijų gaminio ženklas | vstt.lt nuotr.

Saugomų teritorijų gaminio ženklas | vstt.lt nuotr.

Saugomų teritorijų gaminio ženklas – simpatiška antytė.

„Ar atpažįstate šį ženklą, ar perkate produktus, kurie juo pažymėti? Nepatingėkite, atsakykite į anketos klausimus – https://www.apklausk.lt/s/5abe30ec6e896 “ – kviečia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Ženklas padeda atpažinti, kad nacionalinio ar regioninio parko gaminys yra ekologiškas, pagamintas vietos gyventojo, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Tas pats saugomų teritorijų gaminio ženklo simbolis – „antytė“ – yra bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų. Tad atvykus į Dzūkijos nacionalinį parką, galima įsigyti vietos meistrų sukurtų juodosios keramikos dirbinių, o keliaujant po Rambyno regioninį parką būtina įsigyti medaus, kurį bitutės renka užliejamose Nemuno pievose ar Sirvėtos regioninio parko miškuose surinktos žolelių arbatos.

ST gaminio ženklas gali būti: miško, pievų, pelkių gaminiai; ekologiški žemės ūkio gaminiai, tradicinių amatų gaminiai, paslaugos (maitinimo, gamtos gido, turistinio inventoriaus nuomos ir kt.).

Anketos ir tyrimo tikslas – nustatyti tikrąsias, gamtai ir vietos kultūrai palankių gaminių ženklinimo ypatybes, svarbiausius tokių gaminių / paslaugų ženklus.

Tyrimą vykdo aplinkosaugos NVO „Baltijos aplinkos forumas“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: