Išplėsti suvokimo ribas kviečia tarptautinės menininkų rezidencijos DAR koncertai Vilniuje (0)

Lietuvos kompozitorių sąjunga | lks.lt nuotr.

Lietuvos kompozitorių sąjunga | lks.lt nuotr.

Rugpjūčio 4 ir 15 d., Lietuvos kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29), praplėsti akiračių horizontus ir pažinti aktualiausią šiandienos meną kviečia tarptautinė menininkų rezidencija DAR. Čia vyksiančiuose koncertuose tarptautinis menininkų desantas pristatys muziką, garso ir vaizdo meną bei improvizaciją jungiančius pasirodymus. Rugpjūčio 4 d., 17 val., stebėsite svečių iš austrijos, menininkų Maiklo Briuknerio (Michaelio Brucknerio) ir Danielio Lercherio bei legendinio lietuvių džiazo muzikanto Vladimiro Tarasovo ir garso menininkės Gailės Griciūtės improvizacinės kūrybos pristatymą. O rugpjūčio 15 d., 19 val., laukia įdomus užsienyje gyvenančių lietuvių menininkų, vienijamų platformos „Gilus blyksnis“ („The Deep Splash“), kūrybinis eksperimentas.DAR programa, inicijuota Lietuvos kompozitorių sąjungos, nuo 2011 m. kviečia kompozitorius ir garso menininkus kurti ir tyrinėti muziką rezidencijoje Druskininkuose. Ramioje kurorto aplinkoje gimusius projektus menininkai iš viso pasaulio pristato tiek Druskininkų, tiek Vilniaus ir kitų šalies miestų erdvėse. Per šį laikotarpį rezidenciją jau yra aplankę per šimtą Lietuvos ir uzsienio menininkų. Šiais metais DAR rezidentų kompanija – ypatingai įdomi: į Druskininkus renkasi tiek emigravę lietuvių menininkai, tiek estų, austrų, vokiečių, meksikiečių ir australų kūrėjai, eksperimentuojantys skirtingų meno sričių ribose.

Pirmajame DAR koncerte bendrą projektą pristatys DAR reziduojantys austrų menininkai M. Briukneris ir D. Lercheris pasirodysiantys kartu su partnerių rezidencijoje AIR Krems (Austrija) rezidavusiu V. Tarasovu ir garso menininke G. Griciūte.

„Kartu su kolega M. Briukneriu į Druskininkus atvykome toliau vystyti projekto, su kuriuo dirbame jau keletą metų. Jo pagrindas – tai gamta, kūrybinė aplinka. Ieškosime unikalių Druskininkų garsų, juos įrašinėsime ir bandysime surinkti šiam regionui būdingą garsovaizdį. O koncerte rugpjūčio 4-ąją pristatysime kūrinius, kuriuose susijungs gyva elektronika, akustiniai, taip pat – gamtos ir gyvūnų garsai, kuriais remdamasis mūsų „kvartetas“ ir improvizuos“, – apie rezidencijos tikslus ir artėjantį koncertą pasakojo DAR besisvečiuojantis austrų menininkas D. Lercheris.

Savo ruožtu, rugpjūčio 15 d. laukia „Gilus blyksnis“ – internetinės video platformos, vienijančios užsienyje dirbančius lietuvių menininkus – kūrėjų pasirodymas.

„The Deep Splash“ platformoje pristatomi pokalbiai su iš šalies išvykusiais lietuvių kūrėjais, permąstančiais lietuviškumą, nacionalizmo ir išeivijos sąvokas. Į DAR rezidenciją atvyko daugiausia su muzika ir garso menu dirbantys menininkai. Gediminas Žygus – jaunasis kūrėjas, turintis ryškų šiuolaikinės muzikos vardą JGB, savo kūrybą pristatęs daugelyje šalių. Jo kūrybinė partnerė Holė Čailds (Holy Childs) – australų rašytoja, kritinės pakraipos menininkė ir mąstytoja. Andrius Arutunian – armėnų kilmės lietuvių muzikos kūrėjas ir audiomenininkas, gyvenantis Olandijoje. Nusprendėme pakviesti ir meksikiečių menininką Chuaną Pablą Vilegą (Juaną Pablo Villegas), kuris daug dirba su garsu, muzika, performansų menu. Jis jau yra buvęs Lietuvoje ir turi artimą ryšį su ja bei daugybę idėjų. Ieva Kotryna Skirmantaitė yra Paryžiuje kurianti video menininkė, pasižyminti kronikiniu braižu savo montuojamose istorijose, kuriose užfiksuoja Vilniaus ir kitų vietų gyvenimą“, – pasakojo „Gilus blyksnis“ kuratorė Monika Lipšič.

Rugpjūčio 15 d. pasirodyme susijungs visų „Gilus blyksnis“ menininkų, reziduojančių DAR, patirtys. Tai bus tarpdisciplininis renginys, kurio metu performansus, video instaliacijas ir garsinius eksperimentus pristatys minėta tarptautinė menininkų komanda.

Abu koncertai vyks Lietuvos kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29), įėjimas laisvas.

Taip pat rugpjūčio mėnesį DAR rezidencijos iniciatyva rengiami dar keli įdomūs renginiai įvairiose Lietuvos vietose. Rugpjūčio 20 d., kompozitorė Rūta Vitkauskaitė pristatys savo ir kolegų iš Švedijos darbą Merkinės piramidėje, Druskininkų jaunimo užimtumo centre menininkė Viktorija Damerel skaitys paskaitą apie šiuolaikinį meną, taip pat Druskininkuose numatomas ir estų menininko Vileno Jahu (Villen Jahu) kūrybos pristatymas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: