Savaitė, kai Salose susitinka muzika ir kalbotyra (0)

Salos | fb.com nuotr.

Salos | fb.com nuotr.

Liepos 29 d., Salų dvare, Rokiškio savivaldybėje, prasidėjo visą savaitę truksianti 15-oji kalbotyros vasaros mokykla, kurią tradiciškai lydės ir muzikos renginys.

Salų muzikos renginys rengiamas asociacijos „Academia Salensis“ garsėjantis profesionalios muzikos koncertais jau tapo visų laukiamu įvykiu Rokiškio rajone. Ir šiais metais muzikos renginio metu bus surengti išskirtiniai pasirodymai: į akordeono muzikos koncertą Salų dvare kvies akordeono virtuozas Martynas Levickis, „Baltijos gitarų kvartetas“ kartu su kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir multiinstrumentininku Sauliumi Petreikiu gros įkvepiančią įvairių stilių muziką nuo baroko iki roko, kamerinės muzikos koncertą atliks „Kauno styginių kvartetas“ kartu su soliste Nora Petročenko, o Renatos Marcinkutės Lesieur atliekama vargonų muzika, pritariant mecosopranui Justei Jankauskaitei, skambės Salų Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Mažiesiems žiūrovams skirtas „Stalo teatro“ spektaklis „Pasaka apie karalius“. Spektaklyje naudojama grafoprojektoriaus technika ir kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės gyvai atliekama muzika nukels žiūrovus į lietuvių pasakų pasaulį pas karalius ir sužadins ne tik mažųjų lankytojų jausmus ir emocijas. Salų muzikos renginį remia Lietuvos kultūros taryba, visi renginio koncertai yra nemokami.

Plakatas_konferencijai_2017_internetui

Plakatas_-festivaliui_2017_internetui Salų muzikos renginį rengia kalbininkai, iš įvairių šalių kasmet jau penkioliktus metus iš eilės Salose susirenkantys į kalbotyros vasaros mokyklą. Šių metų Salų kalbotyros mokyklos tikslas – informuoti apie lietuvių kalbos ir baltų kalbų srityje atliekamus tyrimus, apie lietuvių kalbos istorijos tyrėjams prieinamus elektroninius resursus ir apie kognityvinių mokslų, formaliosios semantikos, galimą įnašą į lietuvių kalbos ir baltų kalbų tyrimus.

Vasaros mokyklą sudarys trys dalys. Pirma – tai paskaitų ciklas, kuriame žymūs formaliosios semantikos, kuri šių metų mokykloje bus pristatyta išsamiau, atstovai kalbės apie tai, ką jų pasiektos įžvalgos ir metodai gali duoti natūralių kalbų, o ypač lietuvių kalbos ir baltų kalbų, tyrimams. Antra – tai mokslinės dirbtuvės, kuriose baltų kalbų tyrėjai iš įvairių užsienio šalių ir iš Lietuvos pristatys svarbius lietuvių kalbos fonologijos, morfologijos, morfosintaksės, sintaksės ir semantikos tyrimų rezultatus ir bus diskutuojama pranešimuose iškeltais teoriniais klausimais. Trečia – tai mokslinės dirbtuvės, kuriose bus apžvelgti ir kritiškai vertinami lietuvių kalbos ir baltų kalbos istorijos tyrėjams prieinami ištekliai, ypač elektroniniai, ir bus diskutuojama apie tai, kaip juos optimizuoti, kokiais metodais remtis, kad jie atneštų kuo daugiau naudos lituanistiniams ir baltistiniams tyrimas; bus aptarta, kas šioje srityje pasiekta, kokios svarbiausios užduotys ateičiai. Visas įvairius svarbius lituanistinių tyrimų problematikos aspektus atspindintis renginys tęs nuo 2004 m. Salose rengiamų, akademiniame pasaulyje jau išgarsėjusių vasaros mokyklų Academia Grammaticorum Salensis paprotį.

Salų kalbotyros mokyklą rengia asociacija „Academia Salensis“, Vilniaus universitetas, renginius remia Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus universiteto Mokslo skatinimo fondas, Kamajų seniūnija ir Salų bendruomenė.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: