Rytų Aukštaitijoje vyks XV tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla (0)

Tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla | A. Černiausko nuotr.

Tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla | A. Černiausko nuotr.

Rugpjūčio 1-5 d. Švenčionių rajone pušyno apsuptyje, prie Pailgio ežero įsikūrusiame poilsio komplekse „Pailgio perlas“ Lietuvių etninės kultūros draugija (LEKD)srengs XV tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą.

Draugija nuo 2004 m. kasmet vis kitoje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionais ir kitų tautų tradicijomis bei šokiais, šiuos papildant žaidimų, dainavimo, muzikavimo tradiciniais instrumentais, tradicinių amatų mokymais.

Šiemet jubiliejinė XV tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla vyks Rytų Aukštaitijoje, kuri išsiskiria savitomis šokių, sutartinių ir instrumentinės muzikos tradicijomis. Stovyklos pavadinimas „Žalias žalias žolynėlis“ perimtas iš šio krašto kupolinės sutartinės, dėl to stovykloje nemažai dėmesio bus skirta augalijos simbolikai ir reikšmei žmonių gyvenime. Stovyklautojai turės galimybę giliau pažinti ne tik vietos tradicijas, bet ir kitų tautų – vengrų, baltarusių, rusų.

Penkias stovyklos dienas vyks tradicinių šokių, sutartinių, kankliavimo, dainavimo ir tradicinių amatų mokymai, paskaitos, pasakų vakarai, planuojama rengti žaidimų mokymus vaikams, vakarais ir naktimis vyks šokių vakaronės, penktadienio vakare – tradicija tapęs stovyklos dalyvių „Talentų vakaras“, o visas linksmybes užbaigsime „Polka su ragučiais“. Stovykloje dienos metu vyks paskaitos ir praktiniai mokymai, vakarais ir naktimis – tradicinių šokių vakaronės.

Stovyklos dalyviai kaip ir kasmet vadovausis šūkiu „Alkoholis – mums ne brolis!“

Tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla | A. Černiausko nuotr.

Tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla | A. Černiausko nuotr.

Naudingos žinios apie stovyklą:

Stovyklos dienotvarkė: lietuviškai, angliškai.

Stovyklos rengėjai : Tradicinių šokių klubas (prie Lietuvių etninės kultūros draugijos), Dalia Urbanavičienė, Daumantas Čepulis, Augustas Černiauskas, Andrius Rabačiauskas, Greta Andriuškaitė, Ugnė Žemaitytė.

Stovyklą surengti padeda: Reškutėnų tradicinių amatų centras, Utenos kultūros centras. Pagrindinis rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: UAB „Pailgio perlas“, UAB „Švenčionių vaistažolės“.

Stovyklos atmintinė (būtina perskaityti registruojantis): https://goo.gl/zsmNBx

Registracijos anketa: https://goo.gl/forms/fq8jnBOI9pO1L5Ug1. Išankstinė registracija vyksta iki liepos 30 d. 22 val.

Maisto anketa: https://goo.gl/forms/1GcrDiIzPt3PxoXH2
Maitinimo planas: https://goo.gl/AA1jrB 

Stovyklos vieta:
Daugiau informacijos apie vietovę internetiniame puslapyje: https://pailgioperlas.lt/.

Kaip nuvykti į stovyklos vietą iš Vilniaus?

• Galima taupyti kurą ir važiuoti susikooperavus su kitais vairuotojais ar keleiviais „Facebook“ grupėje „Tradicinių Šokių Klubas. FORUMAS“ (https://goo.gl/4uNieW) Maršrutas į sodybą: https://goo.gl/maps/WzUU6uUYNaH2;
• Galima važiuoti traukiniu, išlipimo stotelė yra Pailgis, daugiau informacijos — bilietų pirkimas ir važiavimo grafikas čia: https://goo.gl/i7Kd6E. Nuo stotelės iki sodybos maršrutas čia: https://goo.gl/maps/4GsJyiAe2832;
• Autobusu Vilnius-Pabradė-Švenčionys arba Vilnius-Pabradė-Molėtai, tvarkaraščiai: https://www.autobusubilietai.lt/. Važiuojant šiuo transportu, reikės paeiti apie 35 minutes, maršrutas: https://goo.gl/maps/tJT3x7hprZy;
• Visada žaliu ir ekonomišku dviračiu, tam yra nepavojingas, ramaus eismo kelias pro Verkių regioninį parką, vėliau pravažiuojant Nemenčinę. Maršrutą sudaro apie 43 km kelio, maršrutas yra čia: https://goo.gl/maps/S23wLRiDVys.

Plakatas-Žemėlapis SPAUDAI A3+3mm

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: