Kultūros ministerija skelbia kvietimą meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statusui gauti (0)

lrkm.lt nuotr.

lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministerija skelbia kvietimą teikti prašymus meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statusui gauti.

Dokumentai, meno kūrėjo statusui ar meno kūrėjų organizacijos statusui gauti, siunčiami paštu arba pristatomi į Kultūros ministeriją 2018 m. liepos 23 d. – rugpjūčio 27 d. (imtinai).

Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso suteikimo ir panaikinimo pagrindus ir tvarką, teisę į valstybės paramą, Meno kūrėjų organizacijų asociacijos funkcijas ir teises nustato Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymas.

Asmuo, atitinkantis minėto įstatymo reikalavimus, gali įgyti meno kūrėjo statusą, įstojęs į meno kūrėjo statusą turinčią organizaciją arba tiesiogiai kreipdamasis į Kultūros ministeriją.

Organizacija, atitinkanti minėto įstatymo reikalavimus, gali įgyti meno kūrėjo statusą, tiesiogiai kreipdamasi į Kultūros ministeriją. Galutinį sprendimą įsakymu tvirtina Lietuvos Respublikos kultūros ministras.

Suteikiant meno kūrėjo statusą asmeniui, patvirtinama, kad jo kūryba atitinka Lietuvos Respublikos Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso įstatymo reikalavimus, turi išliekamąją vertę ir yra reikšminga visuomenei.

Suteikiant meno kūrėjo statusą organizacijai, patvirtinama, kad ji atitinka minėtojo įstatymo reikalavimus, vienija meno kūrėjus, ir jos veikla yra reikšminga visuomenei.

Mokestiniai Meno kūrėjo statuso privalumai

Meno kūrėjas, dirbantis pagal autorines sutartis, gali mokėti socialinio ir sveikatos draudimo įmokas nuo pusės pajamų ir dalyvauti Meno kūrėjų socialinės apsaugos programoje prie Kultūros ministerijos. Ši programa už jį apmoka trūkstamas įmokas iki įmokų nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA), kad menininkas būtų pilnai apdraustas ir jam kauptųsi darbo stažas.

Meno kūrėjo statusą turintis, bet laikinai dėl kokių nors priežasčių negalintis kurti menininkas gali kreiptis į Meno kūrėjų socialinės apsaugos programą ir 3 mėnesius gali gauti 1 MMA dydžio išmokas savo kūrybinių prastovų metu.

Fiziniai asmenys, deklaruodami savo pajamas VMI, gali nurodyti pervesti 2 % savo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio meno kūrėjui. Į meno kūrėjo statusą taip pat atsižvelgiama skiriant kūrybines ir edukacines stipendijas.

Svarbu pažymėti, kad Lietuvos kultūros taryba turi specialią programą „Meno kūrėjų organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“, kuriai paraiškas gali teikti meno kūrėjo statusą turinčios organizacijos. Šiai programai 2018–2021 metams skiriama po 721 tūkst. eurų kasmet.

Daugiau žinių rasite: čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: