Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas (video) (10)

Rotonda | S.Žiūros nuotr.

Rotonda | S.Žiūros nuotr.

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje kadaise veikusi  kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių!

„Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė,

veikla visą dieną. Būtent tai sudarys net 60 proc. vertinimo dalies, o kaina – tik 40 proc.“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Laimėtojui bus suteikta teisė keisti pastato vidaus apdailą, atlikti remonto darbus ar įsirengti lauko kavinę, o nuomos sutartis bus sudaroma net 5 metams, su galimybe pratęsti dar 3. Konkurso sąlygose yra numatytos ir galimos veiklos: kultūros, maitinimo, prekybos, pramogų, meno ir edukacinės. Dalyvaujantys konkurse galės patys nuspręsti, ar tai bus viena, ar kelios veiklos – tai turi būti išsamiai išdėstyta paraiškoje.

Rotonda | S.Žiūros nuotr.

Rotonda | S.Žiūros nuotr.

Kurį laiką neeksploatuotas 218 kv. m statinys šiuo metu yra atnaujinamas, jame įrenginėjamos inžinerinės komunikacijos: elektros tinklai. Šie darbai bus baigti rugpjūtį. Iki spalio dar numatyta įvesti dujotiekį bei vandens ir nuotekų tinklą. Po inžinerinių tinklų atnaujinimo, patalpomis bus galima naudotis ir šaltuoju metų laiku.

Konkurse gali dalyvauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys.

Konkurso paraiškų su pasiūlymais laukiama darbo dienomis Konstitucijos pr. 3, 1 aukšte, Interesantų aptarnavimo skyriaus 15–17 langeliuose nuo 2018 m. liepos 23 d. iki rugpjūčio 14 d. 9–11 val.  

Daugiau apie konkursą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Skaitytojas:

  O kodėl to sovietinio šlamšto negalima tiesiog nugriauti?

  Juk tai Vilniaus pilių teritorija. Tai Šventaragio slėnis, sakralinė vieta. Argi ten turi riogsoti stalinistinis „paveldas“? Nugriovus būtų proga ir archeologinius tyrimus padaryti.

 2. Rimas:

  Perskaičiau ir apėmė didelis juokas… 25 metai. 9 merai ir nei vienam nerūpėjo tas barakas 🙂

 3. Al. skaitytojui:

  Rotonda užima niekingą pilies plotą. Ar jau visur kitur pilis ištirta ?

 4. Tvankstas:

  Kas čia tokia stalininė šventenybė? Kaip iki šiandien išvis dar išlikusi ?

 5. Al.:

  Tvankstai, ar manai,kad visus sovietmečio statinius reikia nugriauti ? Seimą? Sporto rūmus? Lazdynus? Atstatytą Trakų pilį? Žemaičių plentą?

  • Tvankstas:

   Tikrai ne visus pastatus reikia nugriauti.
   Bet ta rotonda – įkišta pilių plote, kur neatlikta jokie archeologiniai tyrimai, turintys neabejotinų slėpinių.
   Reikia žvelgti ir plačiai, ir jautriai, ir paliekant ateities kartoms prisiminimus ir sovietinio laikotarpio statinius.
   Man asmeniškai labai gaila Sporto rūmų, jų šiandieninės būklės – tai tikrai gražus ir grakštus pastatas.
   Mano, kaip statybų vadovo požiūrį į architektūrą, galima suprasti iš mano pasisakymo po pranešimu apie a.a. Algimantą Nasvytį – šiaip sau mudu nebūtume taip širdingai bendravę.

   • Al. Tvankstui:

    Rotonda įkišta. Bet ir kortai įkišti. Net Bernardinų sodas įkištas – juk didesnę jo dalį sudaro karaliaus sodas. Ir Kalnų parko estrada įkišta, nukasant kelis metrus Kreivosios pilies archeologinio sluoksnio. Kai mūsų archeologai ištirs visą Pilies teritoriją, liks neištirta tik žemė po Rotonda, tai tada ir griaukit. Matėm kai[ tie archeologai tyrė Gedimino gatvę – bėgdami paskui statybininkus, užfiksavo trečdalį, iš kurio liko nesunaikinta gal dvidešimtoji dalis.

    • Skaitytojas:

     Jei kažkada padaryta klaidų, tai nėra joks pateisinimas ir toliau daryti klaidas. Stalininiam šlamštui Šventaragio slėnyje ne vieta.

     • Al.:

      Kodėl išskiriam būtent stalinistinę architektūrą? Tarsi vėlesnio laikotarpio sovietinis laikotarpis jau yra teisingas. Visi tie Žirmūnai ir Šeškinės, nužudyta ir įkišta į griovį Neris jau geri, nes ne stalinistiniai? Ir to laikotarpio kompartija jau gera, nes ne stalinistinė ? Bet saugumas ir lageriai veikė ir tada. Kodėl niekam nekliūva stalinistiniai Sereikiškių vartai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: