V. Vižinis. Arvydui Juozaičiui ir FB draugams skiriama (55)

Valdas Vižinis | Asmeninė nuotr.

Valdas Vižinis | Asmeninė nuotr.

Noriu kitokios Lietuvos. Niekur nebevažiuojančios. Grįžtančios. Žaliuojančios šimtametėmis giriomis. Noriu laimingų žmonių veidų, pamiršusių išgyvenimo nemigas. Noriu jausti lietuvybę kituose. Ne parodas.

Noriu matyti žmones besirūpinančius savo artimųjų sveikatomis, mokslais, aptariančių būsimas nuotakas ar žentus. Ir , kad tai būtų tik toks išgyvenimo rūpestis. Vienintelis.

Noriu nueiti į Vyšniauskų vaistinę, nešinas Girdenio keptomis bandelėmis. Nes jo kepiniai skanūs, o ir iš pačio, raudonai

įkaitusio, rankų. Virgis Šliotkė savo knygyne patars atviruką mamai… Noriu aludėje išsikalbėti su pačiu šeimininku, gal rasiu Butkų pilstant. Aptartume visokiomis plytomis ir plytelėmis prekiaujančio Repečkos žmonos meilužį, anądien mačiau sustojusį parduotuvėlėje sūrio. Ach… kokie tie iš pieno plaukusios Antaninos sūriai. Jų važiuoja iš kito miesto galo.

Noriu pojūčio, kad valdžia nebijo žmonių, žmonės nebijo jos… noriu nebebijančios Lietuvos. Savos. Tos kurios neturime. Tos, kurią privalome dar sukurti.

Nes Lietuva gyva tik mintyse ir darbuose. Ne vėliavose ar šalikėlliuose. Ji negali būti sustingusi laike. Muziejuose. Tai Lietuva kuri buvo. Ir ne ta, kuri dabar. Pavargusių žmonių, valdoma didelių pinigų valstybė.
Ne MŪSŲ. JŲ.

Ir atsiimti bus velniškai sunku. Nes kiek kartų bandėme. Mokytojų, žemdirbių streikais, referendumais dėl žemės pardavimo, Klonio sukilimais.. ir nepavyko. Pinigų ir politikos elitas  JIE ir toliau sprendžia už mus, ir mielai spręs ateityje. Jei MES nieko nedarysime.

Todėl sakau: Esu Arvydo Juozaičio rėmėjas. Pradedu veikti ir veiksiu be jokio atlygio, be asmeninės naudos siekiamybės. Man prezidento rinkimai prasideda dabar. Neturiu ko laukti ar tikėtis. Manau, daugelis skaitančių mato viską tomis akimis, kaip aš. Privalėsime susisiekti.

Savo artimiesiems pažadu, po rinkimų likti savimi. Mėgstančiu savo nedidelį darbą, bendrauti, mylinčiu žmones, darančiu alų Valdu.

Taip. Esu pralaimėjęs savo mūšius dėl žmonių profsąjungose, Klonyje.. bet tikrai ne karą.

Gitano Nausėdos parašymas FB gruodžio 31 d. – „Su Naujaisiais 2018-aisiais, mieli facebookiečiai! Pavarysim šaunaus Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejaus metais?     Pavarysim!“

Pavarysim, Gitanai, …gali neabejoti. Pirmas tau pavarysiu aš… FB… ir netrukus.

…prabudau 5 ryte. Triukšmavo pelės. Kylanti saulė daržinę suvarstė ylomis…

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Skaitiniai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .

55 komentarai

  • -:-) 🙂 🙂
   tikra atodanga, rimčiau ir ramiau (žinantiems nuo pat 1988-06-03), šis VV prašovimas, – “pykšt”,
   – smagu, gražu ir… visuotinės katutės;
   🙂 🙂 🙂 🙂
   todėl galima atsakingai, ir net su visuotine pasauga (bet kuriame iš teismų /jei Lietuvoje/ net) atskleist
   visa tai:
   kas čia Alke …paleista, praleista
   ir
   A P K O MENT aruojama, – gryn …pavyzdinis bolševizmo ‘perčiupiamos’ psichozės pvz.
   (taip Rusijoje įpulta “ant’… – ir to gyva, visiems matoma akivaizda besimėtanti lig šiol nuo smagumų
   revoliucinio gaivalo ir žudynių /caro šeima pradedant, vėliau milijonų, įskaitant ir mūsų tautos ženklią
   dalį/ ant Maskvos raud.Aikštės …kartosiu ir nuolat, – visai virš, ar greta 2000 mūsų lietuviškosios
   kariuomenės karių, ten greta Kremliaus palaidotų – 1382 m. herojiškųjų Maskvos gynėjų)
   mat,
   visiškai net “didžiausiai Lietuvoje žiniasklaidos grupei” slepiant ir vengiat atskleist bei paviešint
   kokčias čia “generuojamuoju aptarimu” puolusio asmens p i k t a d a r y b e s – PALIEKAMA
   erdvė lygiai tapačiai perėmimui-nuėmimui-užvaldymui be garbės ir nesąžiningai, tuo
   (galbūt nejučia pats Alkas tampa /ar prievartaujamas, kam ir Teismą L i e t u v o s aukščiau
   jau “įkomentaruot tekę” – Žodį T E I S M A S , lietuviškas teismas/ nusikaltimo pagal veikiantį ir galiojantį vieną iš mūsų valstybės BK straipsnių) …tarsi 1917 m. Didžiąją pasaulio nelaimę prisimindami ir t u r i m, –
   Holodomoro aukų milijonai, – o “paminklas-mumija” ant parodos /šlykščiau nei šlykštu, žema ir niekinga/
   IR NEI VIENO ATSAKINGO (…vien “potsdamiškos” 1945 m. katutės iš tokių žioplių kaip JAV su Jungtine Karalyste iki šiol besitęsiančios ir n e n u t y l a n č i o s, negi delnų tiems anglosaksakalbiams neskauda?)

   Taip ir gerb. VV, – šiuo parašymu (kai parašymo potekstė jau žinoma ir per, 1988-06-03/2018-06-03 vieno nusikankinusio visą šį trisdešimtį, kančią “išleista”
   …įdėmiai į kableliuose “sukabinta” kas įsiskaitai ir gali pradėt mėginti susivokt) į tą pačią gretą su D.Trum ir T.May “įpuolantis”, katutėmis, šiaip sau – dėl katučių 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
   Bajeriai, “dviratutininkizmas Haroldiškas” per “didžiausią Lietuvoje žiniasklaidos grupę” irgi smagu smagu. Tačiau ar gyvenimas ir 1917, ir 1945, ir 2018 bajeris (jau ir pagal Alką?).

   Žinokit ne. Gyvenimas yra stebuklas ir jį branginkim. Tikiuosi bent 1988-06-03 bendražygiai supras.

   (ir papildyt tenka:
   “vergavimas” FB nuosavybininko naudai(!) gali nejučia padarinius ne menkesnius nei tos mumijos sukelt)
   🙁

 1. gurkšnis šviežio oro:

  Noriu ir aš kitokios Lietuvos. Svajoju, kad dar sulaukčiau nors akies kampeliu dirstelėti į kitokius žmones, savus, vienminčius, atėjusius prie valstybės vairo. Tikrai pavargome nuo visų buvusių, mus valdžiusių ir tebevaldančių.
  Šiandien A. Juozaitis būtų viltis ir bandymas išlipti iš gilios duobės.
  Pagarba Valdui. Ieškokite bendraminčių, kurie pritartų Jūsų tauriam pasirįžimui.

 2. Žemyna:

  Gal pravers Genzelio prisiminimai – ir iki Sąjūdžio, ir apie Sąjūdį, ir, žinoma, ne vien apie AMB.
  vaizdas –
  ziniuradijas.lt/laidos/vardan-tos-lietuvos/bronislovas-genzelis-gimes-viena-diena-su-lietuva?soundtrack=1
  garsas –
  ziniuradijas.lt/assets/Uploads/Episodes/Audio/vardan-tos20180721.output.mp3

 3. urba:

  Gerai, kad yra pas mus LITER(Ssss)TŲ, kurie per aritmetikos pamokas tampydavo mergiotes už kasų ir tyliai prunkšdavo….Sakai, ant Nausėdos pavarysi dėl pinigų valdžios? Šaunuolis. Tačiau konkretus teisėtas veiksmas atsiras tik su mokesčių įstatymo tarifo įvardijimu. Antraip, beliks, bolševikinis – areštuoti, nutremti į Dimitravą… Deja, tarifų nei pats, nei A.Juozaitis su savo pasyvių simpatikų komanda nebeturi. O pavaryti reikia ant viso pasaulinio stambaus kapitalo diktato su visais išpendėjusiais ne vienu atveju europarlamentarais – politikos karšinčiais. Tiesos momentas ryškėja ir Juozaičio atsakyme Ušackui DELFI. Surašiau šiuos pastebėjimus: 1. Trumpo rankose lauko teniso raketė, o Ušacko geriausiu atveju – ping pongo, jei ne dantų krapštukas. 2. Juozaičiui derėtų užsienio politikoje koncentruotis prie Davoso -geriausios pasaulio profesūros GLOBAL RISK FORUM kasmečių raportų apimančių rizikas penkiose srityse – geopolitinėje, socialinėje, ekonominėje, technogeninėje ir aplinkosauginėje gvildenimo. 3 . Jų sprendinys glūdi visuotiniame neregėtą koncentraciją pasiekusio pasaulinio kapitalo apmokestinime, kad valdžios vieną kartą išlįstų iš bankų “kišenių”. POTENCIALO tam Juozaitis, Puteikis, Maldeikienė, Vaišvila, aiškiai, turi -duokite jiems – mūsų naujiesiems PROTESTANTAMS, o ne vien D.Grybauskaitei ar, amžinatilsį, Jurui Poželai ir JUNGTINIŲ TAUTŲ tribūną

 4. Sutverkim stebuklą:

  Lietuva išalkusi šviesos ir tiesos. Ateina toks laikas .Imkimės visi, kaip referendume dėl Žemės,juk sutvėrėme stebuklą.Draudė, klastojo, žemino, neleido , bet susirinko tūkstančiai dėl Lietuvos dirbančių ir surinko 300000 parašų.Žemės neišparceliavo svetimiems, kai Latvija daugiau pusės jos neteko.
  Tai mes galime.Ir padarysime.Išsirinksime, nebebūsime tik balsuotojais (dažniausiai kojomis).Lietuva išliko gyva ir gyvuos per amžius .Kai pradės brėkšti aušra , vaikai sugrįš namo.

  • Žemyna:

   Pritariu tamstos mintims apie tai, kad turėtume aktyviau vienytis, kai reikia svarbius dalykus ginti. Tačiau kartu noriu į tai dėmesį atkreipti, jog rezultatai ne tokie gražūs, kaip turėtų būti:
   – Kremlius randa būdų, kaip apeiti buvusio soclagerio šalių įstatymus. Gal ir Seime paslaugių žmonių radosi, kas specialiai landų „neprimatė”, kai buvo svarstomas žemės įstatymas.
   Ar pastaruoju metu kas nors pasidomėjo, surinko duomenis ir įvertino padėtį: kiek žemių FAKTIŠKAI yra ne lietuvių rankose? Bei tuo, kieno rankose yra didžioji LT nevalstybinių žemių dalis? Ar ne per didelė dalis jų nepageidautinose rankose.
   Didžioji kaimynė atneša tokias „spravkes”, kokių įstatymai reikalauja. Jai nesunku bet kokių pripaišyti, kai nusprendžia įsigyti NT. Ir ne tik LT, bet ir Čekijoje, kitose buvusiose soc.dem. respublikose. Paprastai tai būna strategiškai svarbios teritorijos. O superka jas „įmonės” – registruotos Vakaruose ar ofšoruose… Arba ir bedarbis benamis LT pilietis – nes mūsų tarnybos ne visada smalsios, nepasidomi benamio pinigų kilme. Tikiuosi, dar neužmiršta, kai gal prieš 10 m. pasienių su BY miškuose žurnalistai aptiko ginkluotų nelietuvių tautybės būrių pratybas? Privačiose valdose, vadovaujamos kažkokių privačių vadų! O kai šiandien prapuolęs žmogus randamas kur nors miškuose negyvas – esame tikri, kad jis netapo ko nors miške vykusio liudininkas?
   – Buvo surinkti parašai dvikalbiams pasams, kai pavardė nelietuviška. T.y., kad valstybinė kalba būtų palikta pase, neišvaryta iš pasų. Surinkti parašai turėjo referendumo statusą.
   Ar jau priimtas įstatymas dėl dvikalbių pasų nelietuviams, pageidaujantiems pavardės originalo? 🙁
   Ar patikrinta, kaip įvykdytas rinkėjų priesakas dėl žemių apsaugos, kokie rezultatai?
   Taigi du referendumai – vieno suktas rezultatas, kito nulinis.
   Tai, ką matome, rodo, kad politikai suįžūlėjo, kaip kad putinėlis raudonasai. Jiems rinkėjo valia – ne rodiklis.

 5. valdas.:

  tai kad Juozaitis nekandidatuoja,beviltiška diskusija.

 6. Agne:

  Ir aš noriu, kad Lietuva būtų mūsų, o ne jų. Noriu vasaros ryto Palangoj, kai trys dundukai kvailiodavo bendrabučio balkone, o iš kito bendrabučio visi vėpsodavo ir juokdavosi. Tai buvo tų laikų “žvaigždės” vis dėlto…
  Aš už Juozaitį!

 7. urba:

  “Arvydas Juozaitis patvirtino savo nusiteikimą tapti vienu svarbiausiu būsimos prezidentinės rinkiminės kovos dalyviu. Daug kam netikėtai. Taip netikėtai, kad sunku nuslėpti ne tik sumišimą, bet ir neapykantą nepaprastos drąsos Sąjūdžio pirmeiviui, o su juo – ir visiems tiems, kuriems Sąjūdžio dvasia nėra vien tušti proginiai ar nomenklatūriniai žodžiai…” – rašė Vyt.Rubavičius birželio 20d.

 8. Arvydas Juozaitis:

  Valdai, dėkoju, vaizdžiai ir stipriai. Ir ne vien dėl Prezidento rinkimû svarbu, kà sakote. Dėl padorumo. Arvydas J.

 9. Kęstutis:

  … kaip tik vakar su seserimi buvo pakankamai aistringas pokalbis apie rinkimus… Aš tai į rinkimus neisiu, užkniso, ką be išrinktum vis tas pats… o ir tas Juozaitis – ką jis vienas padarys, jei tik labiau pasispardys, tai bus kaip Paksui… Tu Pakso su Juozaičiu nelygink, jis žmogus iš kultūros, kultūringas, tikrai nesąmonių nedarys, elgsis bent jau padoriai, o tavo karminė pareiga irgi elgtis kuo padoriau – rūpintis savo vaikų ateitimi, padoresniu jų gyvenimu, dėl to teks eiti į rinkimus ir balsuoti už patį padoriausią atstovą net negalvojant laimės jis ar ne…
  Aš pats per praėjusius rinkimus balsavau už Naglį Puteikį ir tikrai ne dėl to, jog tikėjausi kad laimės, tik dėl jo padorumo…
  Kadangi rinkimai vis tiek bus, tad nežiūrint į visas tas “karmines” pareigas, gerai būtų juos dar ir laimėti ir jau dabar reikėtų galvoti – kaip suvienyti padorių žmonių balsus… Jei Arvydas Juozaitis nesusitars su Nagliu Puteikiu, tai padorių rinkėjų balsai išsisklaidys ir didelė tikimybė, jog nei vienas nepateks į antrą turą… Kiek supratau iš N. Puteikio pokalbio su žurnaliste Žeimyte, jis laimėti rinkimų nesitiki, bent jau taip sako, jam labiau reikalinga “tribūna” pasisakyti prieš neteisybes, tada geriausiai būtų, kad Puteikis po rinkiminės kampanijos, prieš rinkimus pareikštų – mano rinkėjai balsuokite už Juozaitį. Gali būti ir atvirkščiai, tik tikimybė Arvydui laimėti didesnė… Derybos turėtų prasidėti jau dabar, o jei ne – bus kaip per praėjusius rinkimus, tik laimės ne Grybauskaitė…

  • Nemanau, kad dabar būtų N. Puteikiui kaip Seimo nariui kliūčių ne partiškai, o kvalifikuotai “pasisakyti prieš neteisybes”. Kas dėl lėšų tam, tai jų nebūtų daugiau negu prezidento rinkimams reikalinga. Tad N.Puteikio argumentas, kad tam yra būtina prezitentinės kampanijos rinkiminė tribūna, skamba neįtikanamai. Vaizdžiai kalbant, galima sakyti, kad iki šiol valstybės valdžių sąranga teisingumo vykdymo prasme yra kaip statinys be vieno šulo. Todėl į rinkimus yra būtina eiti su šio šulo įstatymo valstybės valdžių sąrangoje projektu. Tam reikalinga aukščiausio lygio teisinė kvalifikacija, kurios, beje, viešojoje erdvėje stinga. Taigi geriausias “pasisakymas prieš neteisybes” būtų viešas minėto projekto su konkrečiais pagrindimais skelbimas, jo aiškinimas ir atsikirtimas oponentams.

 10. valdas.:

  jaunam,jau galinčiam balsuoti žmogui A.Juozaitis -terra incognito,o ir senukai vargu ar jį prisimena.skirtingai nei N.Puteikis visiškai nebendraujantis nesirodantis,ir abejingas mažutėlių,kaip pats ir prisipažino,rūpesčiams plunksnagraužys. aš nieko prieš neturiu prieš Arvydą ir Valdą ,kuris nemokėjo juokauti.fiasko garantuotas,tačiau bandykit.sėkmės.

 11. Vilnietis:

  Puteikio nerinksim niekada už jo paramą sodoma- partnerystėms. Pasekė madoms iš degradavusios geyropos, pliurptelėjo nesąmonę- o dabar neatsiplaus iki gyvenimo galo. Kiti rinkimai į seimą bus šitam personažui paskutiniai kaip politikui. man visai vienodai kad jis tariamai kovoja su korupcija ir pan. jei žmogus moraliai žlugęs ir dar kitus agituoja palaikyt savo degradavusią poziciją, plius dar yra partijos lyderis- tai tokio žmogaus per šūvio atstumą negalima prileist prie valdžios. Puteikis išdavė Ozolo idealus, ir kodėl Centro sąjunga neatsikrato tokio lyderio visai nesuprantama. Ar pripaišomi reitingai visai jums galvą susuko ir pasiruošę už galimą valdžią parduot savo moralę??
  P.s. daug kas netiki tai ką parašiau dėl putiekio: http://www.pozicija.org/n-puteikis-turtuoliai-beveik-nemoka-jokiu-mokesciu/ “drausti tokioms poroms įsivaikinti, bet leisti jų partnerystę.” – po šitų žodžių jis kaip politikas numirė.
  RINKSIM TIK JUOZAITĮ- TEGU IR TERRA INCOGNITO- AR ELDORADO.
  P.S.2- man jis dėstė ir tik geri prisiminimai.

 12. Skalvis:

  Manau, jog reikia skelbti , prezidento pareigybei užimti, konkursą. Kiekvienas besitaikanti, te atsako į vieną vienintelį klausima: Kodėl Lietuva velkasi ES užpakalyje ? Nepilstant iš tuščio į kiaurą, te įvardija tris pagrindines priežastis ir te pateikia tų bėdų šalinimo būdą. Kad Lietuva serga : viduriuoja, vemia, karščiuoja … puikiai žinome, bet: kuo ligonis serga ? Kokia ligos priežastis ? Čia aimanavimai, guodimai, pasipiktinimai nepadės. Būtina tiksliai diagnozuoti ligą ir parinkti tinkamiausią gydymą . Kas tai padarys – tesiima darbo. Žmonės supras, talka bus.

 13. urba:

  tai, kad čia į alką nesusibėga Juozaičio šalininkai tūkstančiu komentarų rodo jų lietuvišką neorganizuotumą ir “manos” laukimą iš dangaus. Niekas nenori kovoti, o tik laukia “sūrio iš nasrų”. Vėl bus pralaimėti rinkimai su visa Lietuva. Mąstykite ir organizuokitės, kad rinkimuose atsirastų tikrumo momentas

 14. Skalvis:

  Jo, tikrai, kaip nesusipratau, kad aš čia nepageidaujamas. Dovanokit. Tiesa sakant, ir man tas jūsų stalinistinis naftalinas atsibodo. Tat, kaip sakė J. D. Salinger , ”Gaudytojas rugiuose ” : Viso gero idiotai !

 15. valdas.:

  milijonas išvarytų dėjo ant kandidatų, o pusė tiek pencininkų kaime nežino kas tas fb yra. jaunikio piršliam oi kaip kaip reiks pavaryt ,pagal Vižinį.

 16. Julius:

  Kaip ir autorius daugelis musu pasiilgome tikrosios Lietuvos. I nevilti varo liberalu ir konservatoriu demagogija, zurnalistu tendencingi straipsniai ir laidos pataikaujancios piniguociams ir tiems kurie nekencia lietuviu ir tautiskumo. Padoru zmogu apsaukia nacionalistu, jei nori rasyti pavardes lietuviskai apsaukia netolerancija , jei nenorime kad butu daug migramtntu tai jau fasistas. Kaip atsibodo. Gal pasivadinti kokiu kitatauciu mazuma tai ir parama valdzia duos, o lietuviui nieko. Taip pat noriu permainu ir agituosim uz A. JUOZAITI kuris dar iki Sajudzio uzgimimo jau rinkosi siaurame intelektualu rate lur landsbergio nebuvo. Jis atejo ant gatavo ir nustume tikruosiu Laisves budintojus. Reikia telktis padeti A. JUOZAICIUI nes kito tinkamo kandidato neturim

  • Visos tos nepakeliamos atmosferos vienu iš svarbių šaltinių laikau 1994 m. bendrumo su Lenkija sutartį ir pagal ją valdžios vykdomą melo santykių politiką. Būtent ši sutartis verčia meluoti, nesakyti viešai ir laisvai, kad mes lenkiškais būti nenorime. Tad jos pagrindu melą Lietuvoje pasilikome, kaip ir buvo, tik tada melavome dėl Rusijos, o dabar dėl Lenkijos. Kad tai pašalintume, tereikia Lenkijai pranešti, kad Lietuva sutarties termino toliau netęs, ir taip sutartis pasibaigtų. Kokia šiuo atveju – A.Juozaičio pozicija, prieš “telkiantis” ją išgirsti yra būtina…

  • Argus:

   Turime ir kitą tinkamą kandidatą: Radžvilą, bet, atrodo, jis pats nenori veltis į tą košę.

 17. Ėlėrtė Eltė:

  Nu i kas tas Juozaitis? Jei mes jo neminime ir nerodome- vadinasi jo išvis nėra.

 18. ....:

  Kaip gražiai parašyta…Ir sutapk tu man,per Mindaugo karūnavimą,kiek išmetę vaikystės draugai ,kurie atrodo niekad žodžio neprataria,įvirto į mašiną,vos jos nesulaužė ir verkėm verkėm anų dienų,kokia šauni buvo mūsų gatvė,apgailėjom tuos,kurie neatlaikė netiesos ir žmonų išdavysčių,prisiminėm,kai buvom kaip broliai.Tikiu,kad Lietuva išsigrynins ir mes dar atgimsime draugystei,bičiulystei,artimui…gaila,kad daug kas neatlaikė pagundų…

 19. T0mas J.:

  O aš tikrai nebūsiu TSKPisto Brazausko rėmėjo rėmėju. Manau, kad Brazauską remti gali tik mankurtas, o patriotai supranta TSKP vaidmenį okupuojant Lietuvą ir tremiant lietuvius. Man būtų nesmagu, jei Lietuva išsirinktų Prezidentą, kurio dukra Vladimiro Iljičiaus garbei pavadinta ULJANA.

 20. ZUK:

  Geriau jau nieko neišmanantis apie politiką Nausėda,nei rusiškai namuose kalbantis Juozaitis.

 21. Argus:

  Šaunuolis, Valdai. Esi tikras kaip vanduo ir duona. Tikiu, kad yra ir atsiras tikrų daugiau, o kartu galėsime padaryti tai, ko nepavykdavo anksčiau. Svarbiausia tikėti. Dievu, Žmogumi, Tėvyne, Laisve.

 22. Jonas Mažintas:

  Ir aš taip pat galvoju, kaip ir Jūs. Tik reikia, kad Arvydas Juozaitis galutinai apsispręstų kandidatuoti ir pakviestų žmones ir “iš apačios” padėti pravesti rinkiminę kampaniją,
  Pagarbiai,
  Jonas Mažintas

 23. A.J. tezių spindesys ir reformistinis skurdas:

  http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/arvydas-juozaitis-paskelbe-savo-valstybes-politikos-gair
  A.J. , galimo demokratinių- tautinių jėgų kandidato prez. rinkimuose, strateg. mintys tautos ir valstybingumo išsaugojimo atžvilgiu, be abejo , yra geros ir opios.
  . Deja, bet demokratinių reformų siūlymų ,rodančių norą ir įžvalgą keisti oligarchinės nomenklatūrinės santvarkos pamatus , nepastebėjau…Dar prasta tai, kad šis Sąjūdžio šviesuolis net neįželgia pagrindinės šalies ,,ligos”- olig. -nom. santvarkos (ONS), o mato tik globalizmo ir kitas ,mano manymu ,antraeiles ,,ligas.Manau, jog neatsikračius ONS girnapusių mes būsime bejėgiai tiek prieš globalizmą, tiek prieš ES federalizaciją, tiek prieš nutautinimą…
  Jei vienintelį ,lyg tai reforminį, A.J. siūlymą – Seime ( nomenklatūros ir oligarchinių interesų aptarnavimo įrankyje….) rinkti ypatingąjį prokurorą galima laikyti esmine reformą, tai aš- Kinijos imperatorius…Mano patirtis sako- tą Kuolio, Puteikio ir kitų dekoratyvinių, bet ,regis nuoširdžių, pseudoreformatorių nutampytą idėją,, parankią tik ,,lovio” partijoms ir nomenklatūrinei sistemai, kurios rankose dešimtmečiams yra atsidūręs Seimas ir šalis, galima laikyti niekine…Ypač žinant, kad dekoracijų keitimui teisėsaugos sistemoje alergiją turintys reformatoriški visuomenininkai yra tik už tiesiogiai renkamus teisėsaugos ir teisėtvarkos pareigūnus ir seniai yra paviešinę esminių Teisėsaugos Reformų Manifestą…
  Jei Tautos forumo žmonės ir kiti visuomeninkai nešauks gvoltu Juozaičiui apie esminių reformų visose valstybės srityse (daugumos piliečių naudai …) būtinumą ir neateis jam į talką , tai galime (jo pergalės atveju..) turėti naują Sąjūdžio laikų tragedija, kai valstybingumas bent nežlunga (palaikomas ir atnaujinamas) , o demokratija – tik vaidybinė ir fasadinė…Kiek Juozaitis tolimas nuo supratimo ,kad reikia pakeisti valstybėje beveik visą mechanizmą rodo ir tai, kad tezėse nėra jokios užuominos apie BŪTINYBĘ , bent minimaliai reformistinei pradžiai, likviduoti sąrašinius rinkimus ir lemiamą pinigų įtaką rinkimuose , bei apriboti politikų buvimą valdžioje dviem nepertraukiamom kadencijom ar atkurti savivaldą – dem. pagrindą (seniūnijų lygyje…).
  Nebūkim abejingi ir užsidarę savo kiemo reikaluose , nes galim nuo demokratinių -tautinių pajėgų turėti tokį kandidatą, kurio rinkiminėje programoje nebus jokių siūlymų ir kvietimo keisti oligarchinę -nom. santvarką demokratine, kurioje valdžia tarnauja daugumai ( ir dauguma yra girdima ir įgali ..), o ne mažumai ir yra jos kontroliuojama,,,

 24. Al.:

  ,,A.J. tezių spindesys ir reformistinis skurdas” parašė tiesą. Ieškoti reikia žmogaus,kuris pajėgtų įvykdyti tokią reformų programą. Neužtenka vien gražiai pakalbėt apie globalizmą.

 25. Palangos Juzė:

  Kur MES skubame??? -“KAIP NUOGI Į DILGĖLES”,,,dar nepaskelbti kandidatų sąrašai.o mes jau renkame,renkame -vieną iš 3-jų,reitinguojame,,,jeigu Lietuvoje būtų bent 2 partijos,-tada visai kitas reikalas,,, juk dar neaišku -kas kels kandidatųras į Prezidento postą???gal tų norinčių bus labai daug ir kurių mes net nesitikime – kas tada? na,o jeigu jis bus pats tinkamiausias? dar laiko yra sočiai,,, geriau atkreipkime dėmesį – kaip dirba VyRIAUSYBĖ?SEIMAS? SAVIVALDYBĖS?-ką Jie gero nuveikė,kokius įstatymus priėmė?ar gyvenimas Lietuvoje gerėja?juk Lietuva -Parlamentinė,bet ne Prezidentinė Valstybė?gal reikia mažinti Seimo narių skaičių iki 171?ir rinkti tik vienmandatėse apygardoe?kam tie sąrašiniai? yra labai labai daug klausimų?Ačiū.

 26. T0mas J.:

  Nesideginkit – suregistruos VRK kandidatus – tada ir diskutuosim UŽ KĄ?
  Tik diskutuoti tema “ar verta balsuoti už kandidatą, namuose kalbantį rusiškai” turbūt neverta. Nesileiskim taip žemai. Atmeskim be diskusijų.

  • Žemyna:

   Slavakalbiai – ne tik rusai. O kai tai BY ar UA slavakalbiai, tai tarp jų dar iš anų laikų yra taip prolietuviškai nusiteikusių, kad tikrai neužkibtų ant RU siūlymo leisti vaiką pas juos į stovyklą „pasikultūrinti”.
   Jų padėtis čia reikalauja iš jų, sakyčiau, netgi stipresnio stuburo bei budrumo, negu iš lietuvaičių, nes jie iš dviejų pusių atakuojami: iš vienos – nepasitikėjimu ar bent atsargumu dėl savo tautybės, iš kitos – demagogijomis bei spaudimu neišduoti „misiją vykdančios tėvynės” bei čia gyvenančių tautiečių. Jų vien jų vardas įjungia visus jutiklius.
   Žinau atvejį, kai būtent dėl vardo žmogus atsisakė jam siūlytos vietos – kad save bei bendradarbius ir tą tarnybą apsaugotų. Save nuo nepasitikėjimo, nes visų pirma ant jos kristų įtartis, o darbo kambaryje tvyrotų nenuoširdumas; kitą vertus – apsaugoti save nuo „ja besirūpinančių” bendrataučių siūlymų ir gundymų, o gal ir pykčio.
   Tačiau tuo neteigiu, jog jais visais galima besąlygiškai ir nuleidus ausis pasitikėti. Bet juk ir lietuvio tautybė bei vardas nėra garantija. Žiū, kaip lietuvaičiai politikai netilpo kailyje nuo sekspertės apžavų.

 27. Romas:

  Taip, be ONS (oligarchinės – nomenklatūrinės Sistemos) pakeitimo į tikrą demokratiją, vilties nedaug…

  Džiugu, kad daugėja tai suprantančių.

  Kas yra demokratija? Tai daugumos valdžia.

  Kur, kokioje pasaulio šalyje tokia valdžia egzistuoja?
  Jokioje, yra tik atskiros demokratijos apraiškos. Pas mus demokratiniu būdu išrenkama valdžia. Bet pasibaigus rinkimams, nelieka ir demokratijos…

  Taip, deja, su nedideliais skirtumais yra visame vakarų ar kitaip -“demokratiniame pasaulyje”.

  Su demokratija yra labai panašiai, kaip su meile. Apie meilę – daugelis dainų, tomai poezijos ir prozos, kino filmai. O gyvenime? Gyvenime tai labai retas dalykas… Kodėl?

 28. Romas:

  Ką reiškia terminas “nomenklatūra”? Karalių laikais tokio žodžio nebuvo. Bet tai nereiškia, kad nebuvo karaliaus ar kokios carienės (pvz. Jekaterinos) dvarui artimų žmonių. Kada valdžia mažumos rankose, tokie žmonės visada atsiranda. Tik vadinami buvo kitaip.

  Tarybiniais laikais valdžios nomenklatūra buvo partinė, nes partija buvo “naš rulevoj”.

  Dabar gi paradui diriguoja “mamona”, todėl dabartinė nomenklatūra – oligarchinė. O jei demokratija – n e r e i k a l i n g a…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *