Klaipėdiečiai kviečia į tautinės kultūros renginį „Pamatai“ (1)

Klaipėdiečiai kviečia į tautinės kultūros renginį „Pamatai“ | Rengėjų nuotr.

Klaipėdiečiai kviečia į tautinės kultūros renginį „Pamatai“ | Rengėjų nuotr.

Liepos 20-21 d., nuo 13 iki 24 val., Klaipėdos Danės skvere (nuo vaikų žaidimų aikštelės iki pastato Danės g. 6), klegės jaunimas – puoselėjantis, prijaučiantis, besidomintis etnokultūra.

Asociacija amatininkų gildija „Krikragaa“ jau ketvirtą kartą rengia renginį – Etnoveiksmas „Pamatai“. Abi dienas vyks muzikos instrumentų meistrų, jaunų etnokūrėjų-amatininkų sueiga, scenoje – įdomių, negirdėtų neofolkloro grupių pasirodymai, naujų muzikinių plokštelių pristatymai.

Šeštadienį koncertuos jauna, bet jau spėjusi išgarsėti ir pasaulinėje scenoje atlikėja iš Latvijos – Laima Jansone. Po solo pasirodymo, Laima Jansone kartu su DJ Monsta (Uldis Cirulis) pristatys savo dueto projektą „ZeMe“.

Kitas, vertas ypatingesnio dėmesio projektas – Saulius Spindi „Vai tu girala“. Tai išskirtinis, elektroninę muziką ir autentišką folklorą jungiantis projektas, kuriame dalyvauja net 7 atlikėjai.

„Pamatai“ programa | Rengėjų nuotr.

„Pamatai“ programa | Rengėjų nuotr.

Iš viso scenoje per dvi dienas įvyks 14 pasirodymų, o šalia muzikinės programos dar gausybė margų etnoveiksmų: kūrybinės bei amatų dirbtuvės, senovinio kaimiško alaus darymo demonstravimas, muilo apvėlimas, senovinis žvakių liejimas. Unikalioje „Tabalinėje“ įsikūrusiose etnomuzikavimo dirbtuvėse – grojimas būgnais, dambreliais, kanklėmis ir kt. įdomiais ir egzotiškais instrumentais bei pažintys su juos gaminančiais meistrais. Užsukę į šią erdvę galės dalyvauti „Vilkelių arenos“ turnyruose, išmėginti žongliravimo meną bei kitus senovinius žaidimus.

Jauni kūrėjai – architektas Povilas Šorys (Klaipėda) ir menininkas JORDI NN (Ispanija) – nustebins interaktyviomis akustinėmis instaliacijomis, kurios taip pat prisidės prie bendro erdvės skambėjimo ir jaukumo.

„Pamatai“ Etnoveiksmai | Rengėjų nuotr.

„Pamatai“ Etnoveiksmai | Rengėjų nuotr.

Projektą apmoka Lietuvos kultūros taryba bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: