Prezidentūros kiemelyje vyks įsivaikinusių ir globojančių šeimų susitikimas (0)

„Už saugią Lietuvą“ vasaros susitikimai | lrp.lt nuotr.

„Už saugią Lietuvą“ vasaros susitikimai | lrp.lt nuotr.

Liepos 17 d., 13.30 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus įvaikintus ir globojamus vaikus auginančių šeimų vasaros susitikime.

Jau antrą kartą šalies vadovės kvietimu į bendrą šventę Prezidentūros kiemelyje iš visos Lietuvos susirinks daugiau kaip 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų. Šioms šeimoms tai – puiki galimybė susipažinti ir pasidalinti patirtimi.  

Šventės dalyviai taip pat bendraus su kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais broliais dailininkais Remigijumi ir Algirdu Gataveckais, klausysis atlikėjo Vido Bareikio atliekamų dainų. Susirinkusiųjų lauks įvairūs žaidimai ir pramogos, Lietuvos kariuomenės, kinologų, Šaulių sąjungos pasirodymai, kaip ir praėjusiais metais vyks gardžiausio šeimos pyrago konkursas.

Paskutiniais duomenimis, šalies šeimose globojami 5535 vaikai, pernai įvaikinti – 139. Globos institucijose šiuo metu dar auga 2660 vaikai, tačiau per paskutinius kelerius metus šis skaičius sumažėjo net trečdaliu (2013 m. – 3821 vaikas).  

Ypatingą dėmesį skyrus tikslui Lietuva – be globos namų įgyvendinti, šalies vadovės pastangomis sukurti teisiniai įrankiai efektyvesnei globos įstaigų pertvarkai, spartesniam globos ir įvaikinimo procesui, ženklūs pokyčiai įvyko vaikų teisių srityje.

Pagreitį įgavo trečius metus skaičiuojanti Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, kurios suburta specialistų ir ekspertų komanda ne kartą susitiko su visomis šalies savivaldybėmis, dalijosi gerąja patirtimi, patarimais ir įžvalgomis, kad pertvarka vaikų gerovės srityje galėtų sėkmingai judėti pirmyn. Susitikimuose pabrėžta būtinybė pertvarkyti socialines paslaugas, kūdikių namus ir globos įstaigas, numatytos trūkstamos priemonės, kad vaikai nebūtų siunčiami į globos namus, o šeimos laiku sulauktų profesionalios pagalbos.

Puikus institucinės globos pertvarkos pavyzdys yra Vilnius, Kaunas, Elektrėnai, Alytus, Visaginas, Kaišiadorys visas pajėgas metę aktyviai budinčių globotojų paieškai (jau veikia 172), socialinių paslaugų sektoriui stiprinti. Šiuo metu Lietuvoje jau pertvarkytos 23 globos įstaigos, apie 500 vaikų iš didelių įstaigų perkelti į bendruomeninius vaikų globos namus.

Ypatingas dėmesys skirtas vaikų dienos centrams. Per 2 kampanijos gyvavimo metus jau matomi ženklūs pokyčiai: dienos centrų ėmė sparčiai daugėti (atsidarė 124 nauji), gerėja teikiamų paslaugų kokybė, vis labiau įsitraukia visuomenė. Vien kampanijos, nevyriausybinių organizacijų ir socialiai atsakingo verslo pastangomis įsteigti 10 naujų dienos centrų, dar 60 veikla sustiprinta, jiems surasti mentoriai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: