N. Venckienės advokatai apskundė Čikagos teismo sprendimą nestabdyti jos ekstradicijos (video) (0)

Prie teismo rūmų Čikagoje žmonės surengė piketą „Čikaga su Neringa“, kurio dalyviai su plakatais ir transparantais išreiškė savo palaikymą ryžtingai kovotojai prieš pedofilų klaną | Rengėjų nuotr.

Prie teismo rūmų Čikagoje žmonės surengė piketą „Čikaga su Neringa“, kurio dalyviai su plakatais ir transparantais išreiškė savo palaikymą ryžtingai kovotojai prieš pedofilų klaną | Rengėjų nuotr.

Liepos 14 d. Neringos Venckienės advokatai apskundė Čikagos teismo sprendimą nestabdyti jos ekstradicijos. Šią žinią paskelbė naujienų agentūra „Associated Press“. Pranešama, kad N. Venckienės advokatai pateikė skundą apygardos apeliaciniam teismui Čikagoje po to, kai liepos 12 d., ketvirtadienį, Čikagos teismas atmetė N. Venckienės prašymą sustabdyti jos ekstradicijos procesą.

Čikagos teisėja Virginija Kendal (Virginia Kendall) atsisakė patenkinti Venckienės prašymą, sakydama, kad ši byla „sukėlė didelių abejonių dėl JAV ekstradicijos proceso ir šalies politinės ir teisingumo sistemų“, tačiau kartu pareiškė, kad N. Venckienė nepateikė pakankamai įrodymų, kad būtų patenkintas jos prašymas pasilikti.

„Teismas turi gerbti suverenių šalių teisę persekioti ir vykdyti jų pačių teisės normas“, – pabrėžė teisėja V. Kendal.

Buvusi teisėja Neringa Venckienė kaltina savo Lietuvos vyriausybę korupcija ir pedofilijos pridengimu.

N. Venckienę remia du JAV kongresmenai, kurie pateikė įstatymo pataisas sustabdyti jos ekstradiciją.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Buvusi Seimo narė N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Apsigyveno su sūnumi Čikagoje, prašydama politinio prieglobsčio JAV.

Alison Parker (Allison Parker), advokatė iš JAV agentūros, pavadintos „Komisija dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje“ (Commission on Security and Cooperation in Europe), kuri gina žmogaus teises, – pasakė naujienų agentūroms, kad ši komisija tęs bandymus padėti Venckienei.

JAV kongresmenas Kristoferis Smitas (Christopher Smith) pranešė, kad JAV atmetė net 10 iš 14 kaltinimų, Lietuvos pateiktų N. Venckienei. „Tokie kaltinimai labai nuliūdins žmonės, kurie rizikuos ir sieks teisingumo prieš tuos, kurie seksualiai išnaudoja vaikus“, – pasakė K. Smitas.

Buvusi seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė yra parašiusi skundą federaliniam teismui Čikagoje, prašydama leidimo pasilikti JAV, kol bus svarstomas jos politinio prieglobsčio prašymas.

N. Venckienė vasario pabaigoje buvo sulaikyta JAV. Lietuvos prokurorai jai buvo pateikė iš viso net 39 kaltinimus. Šiuo metu iš jų yra likę tik 4, visi kiti panaikinti kaip neturintys pagrindo. 

Lietuvos teisėtvarkos persekiojamai mamai ėmėsi padėti jos sūnus Karolis Venckus, kuris  sukūrė peticiją ir „Youtube“ vaizdo įraše kreipėsi į žmones pagalbos. Jis taip pat įkūrė paramos fondą telkiantį lėšas mamos gynybai.

Kategorijos: Naujienos, Ukrainos balsas, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: