A. Butkevičius, Z. Vaišvila: Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? (tiesioginė transliacija) (12)

Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? | Alkas.lt koliažas

Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę? | Alkas.lt koliažas

Liepos 13 d., penktadienį,  11 val. Seime – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę?“

Prieš spaudos konferenciją išplatintame pranešime žiniasklaidai signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila praneša, kad jų prašymu Seimo valdyba pradėjo svarstyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės Teresės Birutės Burauskaitės atleidimo iš pareigų klausimą.

„Š.m. sausio 5 d. LGGRTC interneto svetainėje www.kgbveikla.lt buvo paskelbtas šmeižtas, jog a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius, a.a. Donatas Banionis ir a.a. Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Tarpžinybinės liustracijos komisija nustatė, kad nėra pagrindo teigti, jog Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Kilus visuomenės pasipiktinimui, informaciją apie kardinolą V. Sladkevičių iš www.kgbveikla.lt pašalino pats LGGRTC. LGGRTC atsakymu signatarams A. Butkevičiui, Br. Genzeliui ir Z. Vaišvilai T. B. Burauskaitė patvirtino, kad tai padaryta politikų spaudimu, tačiau konkretūs politikai nenurodyti“, – rašo spaudos konferencijos rengėjai.

Z. Vaišvila ir A, Butkevičius ketina pateikti žinių ir apie Vilniaus apygardos teismo teisėjo  Audriaus Cinino priimtą nutartį, kuria teismas sutiko su prokuratūros nuomone nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl šio šmeižto. Teismas „nepastebėjo“ T. B. Burauskaitės raštiško patvirtinimo, kad LGGRTC tai padarė politikų spaudimu, kad LGGRTC nuomonė dėl šių apšmeižtųjų prieštarauja tarpžinybinės liustracijos komisijos nutarimui.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila ruošia ir skundą Europo Žmogaus Teisių Teismui. Jų nuomone, ne tam atkūrinėta ši valstybė Lietuva, kad „jos vardas ir institucijos taip šlykščiai būtų naudojamos politiniams užsakymams vykdyti“.

A. Butkevičius ir Z. Vaišvila nusiteikę pasiekti, kad būtų išsiaiškinta, kokie politikai ar politikės ir kodėl nurodė LGGRTC įvykdyti šią provokaciją.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. T0mas J.:

  Kodėl dauguma žmonių nesuvokia, kad KGB buvo tik tarnas šeimininko – TSKP – kuri atsakinga už viską okupuotoje Lietuvoje, tame skaičiuoje ir už KGB veiklą? Kodėl dauguma nelaiko gėdinga paspausti TSKP aktyvistui ranką arba net balsuoti už jį rinkimuose?

 2. Pikc:

  “T. B. Burauskaitė patvirtino, kad tai padaryta politikų spaudimu” – pala, tai ne ją reikia pirmiausia mesti iš darbo, bet išsiaiškinti, kas tie politikai – ir juos tėkšti velniop.

 3. Žemyna:

  Beje, su a.a. S. Sondeckiu buvo susidorota tuometės ?AMB proteguotos socdemų Kultūros ministrės rankomis. Ar buvę neeiliniai komunistai su KGBistu būtų taip pasielgę?

 4. Albinas Vaškevičius:

  Sovietmečiu buvo įprasta, kad retkarčiais partiniuose susirinkimuose būdavo „suėdamas“ vienas partinis. Jaunystėje tai esu girdėjęs Sūduvoje. Tuo metu taip ir sakydavo – „suėdė“. Tai reiškia sukritikuojamas, o pritaikius didesnę bausmę būdavo išmetimas iš partijos. Tik išmetus iš partijos galima buvo jį teisti. Nepartiniui tokios bausmės negalėdavo pritaikyti, nes jis būdavo nepartinis. Toks „suėdimas“ tikriausia yra paveldėtas iš Stalino, nes jis dažnai „suėsdavo“ savo bendrapartiečius pritaikant jiems mirties bausmę.

 5. Tai kad:

  labai laikas atleisti, nes tiek daug visko pripainiojo. Gal iš senatvės?! Laikas pailsėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: