Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytoju, filosofu A. Juozaičiu (video) (13)

Arvydas Juozaitis | V. Kochanskytės nuotr.

Arvydas Juozaitis | V. Kochanskytės nuotr.

Liepos 11 d., Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančiame Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų šventėje „Žemėj Lietuvos 2018“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tilžės akto šimtmečiams paminėti, skambėjo autorinė muzika ir mintys apie Lietuvą. Liepos 4 d. prasidėjusioje  šventėje šiandien buvo pristatyta Kristijono Lučinsko muzikinė improvizacija „Beregint“ ir įvyko susitikimas su filosofu, rašytoju, publicistu, dr. Arvydu Juozaičiu.

Sąjūdžio pradininkas, olimpietis Arvydas Juozaitis, prieš mėnesį viešam svarstymui pateikęs 12 valstybės politikos gairių, pavadinęs jas „Lietuva yra čia“, teigia: „Sparčiai mažėjantis mūsų Tėvynės gyventojų skaičius yra pasiekęs kritinę ribą, kurią artimiausiu metu galime peržengti (…) Žmogaus gyvenimas reikalauja ištikimybės žemei, tėvų ir protėvių žemei, tai pabrėžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulė (…) Švietimo sistema turi ugdyti ne kosmopolitinį žmogų, o pirmiausiai Tėvynės pilietį, atvirą pasaulio naujovėms (…) Lietuvos kultūra negali būti paversta vien eksperimentų erdve. Joje kaip aksioma turi būti išsaugotos mūsų tradicijos ir Dainų šventės, tautą per amžius gelbėjusi kūryba“.

Sigutis Jačėnas ir Arvydas Juozaitis | stop kadras

Sigutis Jačėnas ir Arvydas Juozaitis | stop kadras

Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų šventė „Žemėj Lietuvos 2018“ tai atsinaujinęs jau dešimt metų pajūryje ir septynerius iš jų Klaipėdoje, vykusio poezijos, muzikos, literatūrinio teatro šventės „Naktigonės“ naujas pavidalas. Šventės renginiai prasidėjo liepos 4 d., trečiadienį,  žavaus aktorių šeimyninio dueto – Evelinos ir Gyčio Šimelionių – dainomis ir dailininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda. Šventiniai renginiai Ievos Simonaitytės bibliotekoje vyks 10 trečiadienių iš eilės. Tai bus įdomūs ir reikšmingi susitikimai su istorikais, filosofais, rašytojais, lietuviško kino kūrėjais, filmo ir TV laidos peržiūros, teatro spektaklis, fotografijų ir tapybos parodos, skambės folklorinė, elektroninė, klasikinė muzika, dainuojamoji poezija.

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytojų, filosofu A. Juozaičiu | V. Kochanskytės nuotr.

Šventė „Žemėj Lietuvos 2018“: Pokalbis su rašytojų, filosofu A. Juozaičiu | V. Kochanskytės nuotr.

Šio renginio sumanytojas yra aktorius Sigutis Jačėnas. Šventę iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka, apie renginius informuoja dienraštis „Vakarų ekspresas“, šventę rengia VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .

13 komentarų

 1. Galėtų būti prisisegęs Gedimino stulpus, va tada matytųsi, kad tai Sąjūdis, o dabar su tokiu ženkleliu evoliucionuoja į smetoninką arba lietuvį lenkininką…

 2. mintis:

  Gavau kur kas daugiau nei tikėjausi.Intelektas,argumentacija-aukštasis pilotažas.Tikrai vertas.

 3. Kemblys:

  ,,1980 m. baigė Vilniaus universitetą, ekonomistas. 1986 m. VU apgynė filosofijos mokslų kandidato disertaciją „Vilhelmas Diltėjus: istorinis subjektas ir subjektyvioji realybė“.
  1985–1987 m. Lietuvos konservatorijos dėstytojas, ”
  ,,1988 m. vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio seimo narys, seimo tarybos narys. Pirmuose laisvuose rinkimuose (1989) į TSRS Liaudies Deputatų suvažiavimą Sąjūdžio iškeltas prieš LKP CK I sekretorių A. Brazauską. ” (taip rašo Vikipedija)

  Turbūt galinga povandeninė srovė nešė A. Juozaitį… net atsikvėpti nedavė!

 4. Vytas:

  Geri sumanymai. Klaipedieciai bunda gal suprato kad liberslai veda i susinaikinima. A. Juozaicio teiginiai paskelbti paciu laiku. Juose atsispindi tiesa. Jei zmones supras gal ivyks perversmas galvose ir nebalsuosim uz bankininka kuris netarnauja paprasto zmogaus gerovei. Jupzaiciui rupi tautos islikimas Lietuvos valstybes istatymu virsenybe virs Briuselio nurodymu. Mano seima palaiko A. Juozaiti

 5. Rūta:

  Ar tiesa, kad jis su savo žmona kalba rusiškai namuose? Kitame portale skaičiau, kad jis pats davė interviu laikraščiui ir prisipažino, kad namų kalba yra rusų kalba. Jo dėstomos mintys yra gan idomios, bet šis faktas man labai įtartinas.

  • jonas:

   “(…)Antroji žmona – dailininkė, buvusi Karaliaučiaus vaikų dailės mokyklos mokytoja O.Juozaitienė šiuo metu motinystės atostogose – visą laiką ir dėmesį skiria sūnui, šeimai, namų jaukumui. Šeimoje šnekama rusų ir lietuvių kalbomis. Oksanai artimesnė gimtoji rusų kalba, ja ji dažnai bendrauja ir viešumoje.

   Skaitykite daugiau: ht tps://gyvbudas.lrytas.lt/likimai/2016/03/11/news/nauja-zmona-arvydas-juozaitis-nuslepe-net-nuo-daugelio-pazistamu-847137/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

 6. ups:

  Juozaičiui būtina atsikratyti pavargusio senio intonacijų ir pasimokyti balso tvirtumo iš prof.Vyt.Radžvilo. Jis neabejotinai pagyvins ir paįvairins prezidentinę kampaniją, bet patekti į II turą bus nepaprastai sunku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: