PLB ir toliau vadovaus Dalia Henke (nuotraukos, video) (3)

Dalia Henkė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dalia Henkė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke dar trejiems metams išrinkta Dalia Henke.

PLB išsirinko ir naują valdybą: už viešuosius ryšius atsakingas Vaidotas Matulaitis (Estija); Visuomeninių ir specialių projektų reikalus – Rolandas Žalnierius (Latvija), Finansų ir lėšų telkimą – Eglė Garik (Garrick) (Australija), Švietimą – Alvija Černiauskaitė (UK), Kultūrą – Jūratė Kaspersen (Šveicarija), Plėtrą ir tvarumą – Sigutė Šimkuvienė (JAV), Ekonomikos bendradarbiavimo sritį – Rimvydas Baltaduonis (JAV), Sportą –

Laurynas Misevičius (JAV). Balsavime dalyvavo 118 narių.

Savo kalboje D. Henke pabrėžė referendumo dėl dvigubos pilietybės svarbą išeivijoje gyvenantiems tautiečiams. Jos teigimu, referendumo kartelės mažinimas būtų suteikęs daugiau galimybių įvykti referendumui, nors ir tai yra be galo didelis iššūkis.

„Mes konsultavomės su teisininkais, žymiais teisininkais, Konstitucijos žinovais. Jie sako, kad referendumui dėl pilietybės bus sėkmingas, jeigu bus sumažinta referendumo kartelė. Nes 1 mln. 300 tūkst. rinkėjų dalyvavimas tiesiog fiziškai neįmanomas“, – sakė D. Henke.

Pasak D. Henke, į referendumą dabar turi susirinkti 1 mln. 300 tūkst. rinkėjų ir visi jie turi pasakyti „už“. Tokio skaičiaus rinkėjų, kurie pasisakytų „už“, Lietuva dar niekad neturėjo, išskyrus stojimą į ES ir tada taip pat buvo pakeistas referendumo įstatymas ir tuomet referendumas vyko dvi dienas.

Naujai išrinktos Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos spaudos konferencija, 2018-07-12:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Ponia Dalia MAŽINS kartelę. O tiksliau?Trumpins? Siaurins? Vos per mikroskopą įžiūrimą padarys?
  Tikrai nepasitikėčiau „žinovais”, kurie siūlytų kartelę „mažinti”!
  Nebent ponia nelabai suprato, ką sakė žinovas, ir savaip jo žodžius sau išsiaiškino.
  Bet kuriuo atveju, čia, Lietuvoje, ar kitur, lietuvių kalbos apie kartelės nuleidimą, t. y., apie Konstitucijos ir priesaikos laužymą,, įstatymų nepaisymą, landų Konstitucijoje ir įstatymuose ieškojimą kaip apie normalų, teisėtą, todėl leistiną veiksmą, akivaizdžiai įrodo, kaip šiais laikais sovietmečio gyvenimo būdas visų gražumu išsiskleidė okupacijos laikais gyvenusiųjų palikuoniuose, augusiuose tada, kai iš darbaviečių „nešė”, kai jau bujojo „один пишу, а два на ум пошло” bei „ хочешь жить – умей „вертеться”, t.y.„ tu man suveik, o aš tau suveiksiu”, kai tiesos „Tiesoje” neturėjo nieko bendro su gyvenimo tikrovės tiesomis, o aplink skambėjo komjaunuolių – būsimųjų „liberalų” šnekos, pagal kuriuos atrodė, jog valstybė turi būti be tvarkos, be įstatymų, be moralės, žodžiu, be visko, kas gali sutrukdyti elgtis savanaudiškai, kaip ant seilės užeina. Nes save varžyti, neleisti sau elgtis lyg gyvuliui – tai jau diktatūra, tai ŽT varžymas.
  Tik.. vadovaujantis tokiu supratimu, organizacijos, partijos virsta ne kuo kitu, o interesų gaujomis.

  • jonas:

   jinai (Henkė) jokia pokario lietuvių emigrantų palikuonė. Tai naujoji išeivė, kitaip tariant, užsienio marti. Išsimokslino dovanai Lietuvoje, ir išvažiavo ieškoti sotesnio gyvenimo. Matyt, turi politines ambicijukes- va, privers LT valdžią(kuri tikisi šitų išeivių balsų) keisti- laužyti Lietuvos Konstituciją. Tokie tai išeiviai. Nepainiokite jų su bėgusiais nuo komunistų

 2. Skalvis:

  Henke, Garik , Kaspersen … kokios gražios lietuvaičių pavardės ! Tvirta ištikimybė Lietuvai ir jos genams . Ar čia tiesiog lietuvaičių sužydėjimas ? Vienybė žydį !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: