KTK ir VDU sieks profesinės magistrantūros (0)

KTK ir VDU sieks profesinės magistrantūros | KTK ir VDU nuotr.

KTK ir VDU sieks profesinės magistrantūros | KTK ir VDU nuotr.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technikos kolegija (KTK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir žengė dar vieną žingsnį link siekio profesinę magistrantūrą padaryti pasiekiama studentams ir verslui.

Teorija – universitetams, praktika – kolegijoms

VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio teigimu, plečiant tarpusavio bendradarbiavimą ir matant aukštojo mokslo sistemoje studentams neparankią spragą, pasirašoma sutartis leis suvienyti abiejų institucijų gerąją patirtį ir technologines bazes, o tai studentams suteiks galimybę greičiau ir kokybiškiau įgyti reikalingų žinių šiandieninei darbo rinkai.„Pasirašoma sutartis su Kauno technikos kolegija yra žingsnis link bendros profesinio magistro studijų programos, nes dabartinė sistema neleidžia kolegijoms dirbti magistrantūros studijose. Tai į nepatogią situaciją pastato kolegijos studentus, norinčius tęsti studijas magistrantūroje. Žinoma, yra įvairios išlyginamosios studijų programos, tačiau jos nėra tinkamai suderintos, studentams dažnai reikia dar metus studijuoti papildomai.

Viena iš pagrindinių mūsų tarpusavio bendradarbiavimo užduočių – suderinti kolegines bakalauro ir universitetines magistro studijų programas, jas harmonizuoti, neprarandant nei kokybės, nei tikslų. Tikimės surasti modelį, kuris leis kolegijos absolventams tęsti studijas profesinėje magistrantūroje be išlyginamųjų studijų ir trikdžių. Kolegijos studentai daugiau laiko skirtų platesniam išsilavinimui, teoriniams dalykams, o universitetų studentai daugiau gautų praktikos kolegijoje. Tai būtų labai aukšto lygio programa bei labai populiari ir patogi studentams tiek iš kolegijų, tiek ir universitetų“, – galimą modelį pristato VDU rektorius prof. J. Augutis.

Skirtybėse daugiau sinergijos

Kauno technikos kolegijos direktoriaus Nerijaus Varno teigimu, sutartis su VDU kolegijai leis ne tik siekti profesinės magistrantūros, bet ir sustiprins studijų kokybę, tarpdisciplinius dalykus bei kels kolegijos mokslininkų ir dėstytojų kvalifikaciją.

„KTK yra labai stipriai orientuota į studijų kokybės procesus bei pasiekiamą rezultatą. Esame, ko gero vienintelė valstybinė kolegija, kuri paskutinius penkerius metus geba didinti stojančiųjų skaičių. Todėl visada siekiame ne deklaratyvios bendrystės, o konkrečių sprendimų. Bendradarbiaujant išsikeliame du svarbiausius tikslus: siekti profesinės magistrantūros studijų, apie kurias kalbėjo VDU rektorius prof. J. Augutis, bei auginti mūsų dėstytojų didaktines kompetencijas.

Ši sutartis padės suvienyti skirtingą tarpkryptinį, multidisciplininį kolegijos ir universiteto potencialą. KTK yra pramonės kolegija, orientuota atliepti verslo poreikius inžinerinėje kryptyje, o VDU – klasikinis, plataus profilio universitetas, kuris mūsų studentams gali pasiūlyti platų spektrą reikalingų teorinių žinių ir šiai dienai visiems inžinieriams labai reikalingų socialinių kompetencijų. Bendradarbiaujant skirtingų sričių institucijoms, galima gauti daug daugiau sinergijos ir geresnių rezultatų.

Kaip tik profesinės magistrantūros kontekste atsiveria bendradarbiavimo potencialas. Mes kalbame ne tik apie techninius dalykus, technologinę ir inžinerinę kryptį. Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo universitetas yra stiprus informacinių technologijų (IT) srityje, o mūsų bazė – elektronikos. Šiandien yra didelis poreikis specialistų, kurie ne tik geba ir moka programuoti, bet ir tuo pačiu išmano kietuosius dalykus, suvokia ir supranta pačių elektronikos įrenginių ir prietaisų struktūrą bei sistemas. Šis bendradarbiavimas kolegijos studentams leis gauti ir gilinti programavimo įgūdžius, tapti universaliais inžinieriais, kurie turi platų požiūrį į vykstančius procesus“, – sako KTK direktorius.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: