Liepos 6-ąją Kaune – vėl nemokamų ekskursijų renginys „L6“ (0)

L6 renginio paviljonas įsikurs Laisvės alėjos gale | Rengėjų nuotr.

L6 renginio paviljonas įsikurs Laisvės alėjos gale | Rengėjų nuotr.

Liepos 6, penktadienį, Kaune, jau trečią kartą vyks nemokamų ekskursijų renginys „L6“. Jo paviljonas kauniečių ir miesto svečių lauks pačioje Laisvės alėjos pabaigoje – sankryžoje su Savanorių prospektu ir Vilniaus gatvėmis.

Pirmosios nemokamos ekskursijos prasidės 10 valandą ryto, o paviljonas veiks ir kvies lankytojus iki 16 valandos po pietų.

Nemokamų ekskursijų renginį architektūros specialistų ir entuziastų grupė „Ekskursas“ inicijavo prieš tris metus.

Įvairiai atsiskleis istorinė Kauno centro dalis

Norintys geriau pažinti Kauno architektūrą, istoriją, meną šį kartą kviečiami į vietą, kadaise buvusią beveik pačiu Kauno centru.

XX amžiaus pradžioje čia susibėgdavo caro Nikolajaus (Nikolajevskij prospekt), vėliau – Kaizerio Vilhelmo prospektas, Peterburgo (Peterburgskaja) ir Plento (Šoseinaja) gatvės.

1919 metais buvusi Kaizerio Vilhelmo gatvė (Kaiserwilhelmstrasse) buvo pavadinta Laisvės alėja, ir savo pavadinimo nekeitė iki šiol, nepaisant sovietinės ir nacistinės okupacijų.

Sovietmečiu šalia tos vietos, kur įsikurs „L6“ paviljonas veikė universalinė maisto parduotuvė „Skalsa“, šalia – pagrindinė loterijos „Sportloto“ būstinė mieste ir daugelio kauniečių pamėgtos komiso parduotuvės.

L6 renginyje netrūksta siurprizų | R. Kilinskaitės nuotr.

L6 renginyje netrūksta siurprizų | R. Kilinskaitės nuotr.

Programoje – glaustos pažintys su architektūros šedevrais ir teminiai pasivaikščiojimai

„Ekskursas“ renginyje „L6“ siūlys išbandyti koncentruotas (45 min. trukmės) – trumpąsias ekskursijas apie ypatingus architektūriniu ir istoriniu požiūriu pastatus, esančius modernistinio Kauno centrinėje dalyje. Pirmą kartą „iš vidaus“ bus lankoma garsaus Pirmos Respublikos architekto Antano Jokimo suprojektuota Jono Jablonskio gimnazija.

Kiti renginio dalyviai kvies į temines ekskursijas – pavyzdžiui, galėsite apsilankyti tose vietose, kur Pirmosios Respublikos laikų menininkai sukūrė istorinius Kauno peizažus ar sužinoti apie Kauno roko muzikos sceną jos klestėjimo laikais – prieš 30 metų.

Atvykstant į nemokamas ekskursijas išankstinė registracija nereikalinga, visa informacija ir registracija bus koordinuojama L6 paviljone. Detalesnė informacija bus pateikta renginio skrajutėse.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

L6 paviljono vieta 2018 | Rengėjų nuotr.

L6 paviljono vieta 2018 | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: