Vytis – jau pakeliui į Kauną (nuotraukos, video) (13)

Vytis – jau pakeliui Kauną | O. Sydoruko nuotr.

Vytis – jau pakeliui Kauną | O. Sydoruko nuotr.

Birželio 25 d. prasidėjo Vyčio palydos į Kauną iš Vyšnevės miestelio prie Kijevo kuriame įsikūrusiose  skulptorių dirbtuvėse ir specialame ceche-liejykloje jis buvo nulietas. Liepos 5 d., 18.30 val., Kauno pilies kieme, vyks Vyčio atidengimo šventė.

Ukrainos sostinėje Kijeve nulieta ir Kauno pilies prieigose iškilsianti Laisvės kario skulptūra jau gabenama Lietuvos link. Kelionės tikslas turėtų būti pasiektas penktadienio rytą. Iškart po to prasidės skulptūros montavimo darbai ir pasiruošimas iškilmingai atidengimo ceremonijai liepos 5-ąją.

Kaip ir numatyta, bronzinė skulptūra prieš daugiau kaip tūkstančio kilometrų kelionę buvo padalinta į tris dalis. Antradienio popietę Kijeve baigti krovimo darbai, sėkmingai sutvarkytos muitinės procedūros ir prasidėjo kelionė pro Lenkiją į Lietuvą.„Kol kas viskas klostosi idealiai pagal planą, netgi turime nedidelį laiko rezervą. Ukrainoje skirta policijos palyda, visi muitinės formalumai buvo tvarkomi diplomatiniais keliais. Jei taip pat sėkmingai pavyks įveikti sienas su Lenkija, daugiau kliūčių neturėtų kilti. Vilkikas su tokių gabaritų kroviniu gali judėti iki 80 km/val. greičiu, todėl penktadienį ryte turėtų atvykti į Kauną. Nieko nelaukdami tą pačią dieną pradėsime skulptūros montavimo darbus“, – pasakojo Laisvės kario autorius Nacionalinės meno premijos laureatas prof. Arūnas Sakalauskas.

Savojo kūrinio gamyba besirūpinantis skulptorius neslėpė šiomis dienomis jaučiantis dvejopus jausmus: „Yra jaudulys ir didelė atsakomybė, o greta viso to – didelis darbas, susidedantis iš daugybės smulkių rūpesčių. Du mėnesiai – vis dėlto labai trumpas terminas, todėl įtampos išties nemažai, tačiau esame tikri, kad viskas pavyks puikiai. Neseniai aplankiau statybų aikštelę Kauno pilies kieme, apžiūrėjau pjedestalo darbus. Artimiausiu metu ten bus mestos dar didesnės pajėgos, kad visi akmenys laiku būtų sumontuoti į savo vietas ir baigta visa apdaila. Kranai parengti – belieka sulaukti pagrindinio krovinio ir imtis lemiamo etapo.“

Siekiama, kad didinga tautos simbolio – Vyčio – skulptūra būtų pastatyta už žmonių ir įmonių paaukotas lėšas. Šiai dienai prie idėjos įgyvendinimo jau prisidėjo 1202 pavieniai žmonės ir 55 įmonės. Daugiau žinių , kaip tapti šio istorinio projekto dalimi, galima rasti internete: www.vytis.kaunas.lt

„Visus kauniečius ir Lietuvos žmones kviečiame į Vyčio atidengimo šventę, kuri vyks liepos 5 d., 18.30 val. Kauno pilies kieme“, – į Laisvės kario atidengimo ceremoniją kvietė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Kalvis:

  Labai simboliška, kad šitas raitelis nulietas Kijave ir dar iš molio, ir pakeliui pro Lenkija dar galėtų prasukti. O Matiošaičiui medalis už puikų šiolaikinio elitinio kičo pavizdį.

 2. Viktorija:

  Patinka vadovai, kurie, ką nutaria, tą ir padaro.Labai reikšmingas Lietuvai, o ypatingai mano jaunystės miestui Kaunui šių skulptūrų atidengimas istorinę datą.Aš tuo metu būsiu giminės susitikime, kuris jau vyksta eilę metų.Trispalvę turėsime ir Lietuvos himną giedosime.Kauniečiams ir jo svečiams linkiu reikšmingų akimirkų.

 3. one:

  Pasirodo čia Trojos arklys! Įsižiūrėkite – šarvų viduje Putinas sėdi 😀
  O jei rimtai, tai nevykusi socrealizmo skulptūra. Rezultatas – kai nulipdoma ir be konkurso…
  O ką jau kalbėti, kai pozane kovoje, ne puolime, o pasibaidęs besilošiantis atgal. Turėjo būt judesys pirmyn, svorio centras ne atgal, o į priekį.

  • one:

   Na ir žirgo galva pasuka į šoną. jei vaizduoti tai užtikrintą šuolį pirmyn, o ne trypčiojimą vietoje, ar beisruošima trauktis. Manau žirgų mylėtojai paaiškins ką reiškia pasukta žirgo galva. Įtariu, kad prieš ruošiantis bėgt nuo priešo…

 4. Kritikuotojams:

  Baikit tas kritikas, atsiminkit, kaip sunkiai Vytis skynėsi kelią Lietuvoje, o antai Amerikos lietuvių dovanota DLK Vytauto skulptūra(skulptoriaus Kašėtos darbas) po šiai dienai (rugsęjo mėn bus metai) liūdnai stovi Vilniaus miesto pilies papėdės kiemelyje (be postamento be jokių užrašų, nuorodų ) į kurį, berods, galima užeiti tik darbo dienomis.O ką dabar ruošiasi kultūrininkai dar daryt, parsigabens Prezidento Antano Smetonos palaikus ir nugrūs kažkur Rasų kapinėse. Ar tai sprendimas, sakykite jūs?

 5. Vilniaus Žemaitis:

  Tikrai puiki žinia. Džiaugiuosi, kad Vilnius atsikratė šito balvono 🙂

  O Lukiškių aikštė galėtų tapti miesto pramogų aikšte. Vilniui (kaip ir kitiems Lietuvos ir Žemaitijos miestams jų labai trūksta). Lukiškių aištėje galėtų būti įrengtas puikus fontanas, kuris taptų vilniečių ir miesto svečių traukos centru.

  P.s., Kaunui galima perduoti ir žudiko Mindaugo sklulptūrą, kuri paniekina ir darko Šventaragio slėnį. Paminklai statomi žmogui, kuris žudė mūsų – kitų baltų genčių, o taip pat ned dalies lietuvių (Nalšia) protėvius… Be to, prie ko čia Vilnius ir Mindaugas? Nieks nežino, kur buvo jo Voruta.
  Vilnius prasminga palikti tik miesto įkūrėjo (gal tik formalaus, nes Vilniaus būta ir iki tol) Gedimino paminklą Katedros aikštėje.

 6. Arūnas:

  jei nieko gero nesugebat padaryti, tai bent nepilkit purvo ten, kur lietuviams yra šventa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: