Seime pateikta rezoliucija dėl O. Sencovo ir kitų politinių kalinių paleidimo iš Rusijos kalėjimų (0)

Rusijos teismas įkalino Olegą Sencovą 20 metų | twiter nuotr.

Rusijos teismas įkalino Olegą Sencovą 20 metų | twiter nuotr.

Birželio 27 d. Seimo narių G. Landsbergio ir R. Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva teikiama rezoliucija (projektas Nr. XIIIP-2369) dėl Olego Sencovo ir kitų politinių kalinių paleidimo iš kalėjimų Rusijoje.

Rezoliucijoje Seimo nariai pažymi, jog Ukrainos kino režisierius ir politinis kalinys Olegas Sencovas yra dvidešimčiai metų įkalintas griežto režimo kalėjime Sibire dėl jo kritiško požiūrio į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, ir pirmiausiai – į Rusijos įvykdytą okupaciją Kryme. Kartu akcentuojama, jog O. Sencovas jau pusantro mėnesio badauja, siekdamas atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Rusijoje kalinčių ir sulaikytų politinių kalinių padėtį bei reikalaudamas jų paleidimo.

Parlamentarai ragina Rusijos Federacijos Prezidentą ir atsakingas institucijas nedelsiant paleisti O. Sencovą, jo kolegą Aleksandrą Kolčenko ir kitus Rusijoje bei okupuoto Krymo teritorijoje įkalintus ar sulaikytus politinius kalinius ir kviečia Lietuvos užsienio reikalų ministrą ir vidaus reikalų ministrą, konsultuojantis su Ukrainos puse, nustatyti asmenis ir pareigūnus, kurie davė įsakymus, vykdė ir kitaip dalyvavo įkalinant O. Sencovą, kartu svarstant galimybę įtraukti juos į „Magnickio“ sankcijų sąrašą.

„Stebėdami O. Sencovo ir kitų politinių kalinių Rusijoje padėtį, pabrėžiame, kad teismas nebuvo nešališkas ir teisingas, yra pagrįstų įtarimų, kad O. Sencovas galėjo būti kankinamas siekiant iš jo išgauti inkriminuojantį prisipažinimą. Kartu neramina ir jo badavimo nuo gegužės 14 d. faktorius, kadangi kyla grėsmė jo gyvybei, nors tikslas ir yra nepaprastai svarbus – neketinama nei nutraukti badavimo, kol nebus paleisti Rusijoje įkalinti politiniai kaliniai, nei prašyti Rusijos Federacijos Prezidento malonės. Raginame nedelsiant paleisti O. Sencovą ir kitus politinius kalinius bei manome, jog ir kitos Europos Sąjungos valstybės turi kelti klausimą dėl politinių kalinių paleidimo“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Primename, jog Lietuvos Respublika niekuomet nepripažino okupuoto Krymo Rusijos Federacijos dalimi ir kartu remia Europos Sąjungos vykdomą okupuoto Krymo nepripažinimo ir sankcijų Rusijos atžvilgiu tęstinumo politiką bei ragina sankcijas griežtinti, jei Rusija ir toliau nevykdys savo tarptautinių įsipareigojimų.

Seimo TS-LKD frakcijos narių inicijuotą rezoliuciją kartu palaiko Liberalų sąjūdžio frakcijos narė A. Armonaitė ir Lietuvos socialdemokratų frakcijos atstovė D. Šakalienė, o dėl jos svarstoma ir balsuojama Seimo salėje bus šį trečiadienį, birželio 27 d.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: