Pirmoji saulės elektrinė pramonės įmonei – per rekordiškai trumpą laiką (1)

Saulės energetika | Mokslosriuba.lt nuotr.

Saulės energetika | Mokslosriuba.lt nuotr.

Saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ įgyvendino pirmąjį iš 40-ies saulės elektrinių įrengimui iš Lietuvos verslo paramos agentūros paramą gavusių projektų. 150 kW galios saulės elektrinė įrengta ant vieno didžiausių betonavimo priedų gamintojų Lietuvoje – UAB „Panevėžio Lironta“ pastato stogo.

Numatoma, kad per rekordiškai trumpą laiką – 1,5 mėn. ­– įrengta saulės elektrinė per metus pagamins 131 MWh elektros energijos, o tai sudarys daugiau kaip 34 proc. bendrovės Panevėžyje elektros energijos suvartojimo.„Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie „Panevėžio Lironta“ pokyčių ir padėti jiems žengti svarbų žingsnį – toliau veiklą vystyti ekologiška linkme. Dėl nepriekaištingai ir per ypatingai trumpą laiką „Saulės grąžos“ atliktų įrengimo bei administracinių, dokumentų paruošimo darbų bendrovė, veikianti Panevėžyje, saulės elektrinę pradėjo eksploatuoti itin greitai, o tai reiškia, kad naudą elektrinė pradės teikti gerokai greičiau nei ilgą laiką įrengimo procesuose užstrigusios elektrinės“, – sako „Saulės grąža“ direktorius Tomas Šimanauskas.

Jam pritaria ir „Panevėžio Lironta“ direktorius Gražvydas Girštautas, kurio teigimu, sprendimas pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamomis galimybėmis ir įsirengti saulės elektrinę – svarbus indėlis į įmonės veiklos tvarumo stiprinimą.

„Pasaulyje, kuris susiduria su klimato kaitos problema, šiandien ypatingai svarbi ne tik kiekvieno žmogaus, bet ir visų įmonių atsakomybė bei pastangos puoselėti mūsų planetą. Naujoji saulės elektrinė mums padės ne tik sumažinti elektros energijos išlaidas, bet ir išvengti šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidarymo – skaičiuojama, kad jų kiekis turėtų sumažėti maždaug 79 tonomis per metus“, – kalba plastikinius kibirus ir armatūros fiksatorius gaminančios bendrovės direktorius, pridurdamas, kad įrengta saulės elektrinė išskirtinė ir dėl savo kokybės, kurią užtikrina lietuvių įmonės „Solitek“ gaminami stiklo moduliai, kurių tarnavimo laikas siekia 30 metų.

Panevėžio bendrovėje įrengtos saulės elektrinės statyba buvo vykdoma pagal Europos regioninės plėtros fondo iš dalies finansuojamą projektą „Saulės elektrinės 150 kW galios įrengimas ant įmonės pastato stogo“. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti „Panevėžio Lirontos“ atsinaujinančių išteklių pajėgumus, todėl kaip projekto vykdytojai „Saulės grąža“ pasirinkti kaip geriausi konkurso būdu.

„Bene daugiausia patirties vystant įvairius saulės elektrinių įrengimo projektus Lietuvoje turinti „Saulės grąža“ dirba įvairiuose saulės elektrinių segmentuose, todėl geba valdyti ir įgyvendinti tiek privačių, tiek verslo klientų projektus. Įmonė užima daugiau kaip trečdalį saulės elektrinių rinkos, todėl rinkomės juos kaip patikimus ir lanksčius partnerius“, – teigia G. Girštautas.

„Panevėžio Lironta“ saulės elektrinės įrengimo išlaidų suma siekė 122 115,00 eurų, Europos regioninės plėtros fondas skyrė 96 471,00 eurų finansavimą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: