Klaipėdos dramos teatras keliauja gastrolių į Kiniją (0)

Rež. E. Nekrošiaus spektaklis KALĖS VAIKAI | kldt.lt nuotr.

Rež. E. Nekrošiaus spektaklis KALĖS VAIKAI | kldt.lt nuotr.

Rugsėjo 10-19 dienomis Klaipėdos dramos teatras išvyksta į gastroles Kinijoje. Kinijos Didžiajame teatre Šanchajuje klaipėdiečiai parodys vieną ryškiausių šių metų Klaipėdos dramos teatro premjerų – Eimunto Nekrošiaus režisuotą spektaklį pagal Sauliaus Šaltenio romaną „Kalės vaikai“.

Šiuo metu Kinijos Didžiajame teatre baigiami didžiulės, šešerius metus trukusios rekonstrukcijos darbai Naująjį sezoną teatras pradės įspūdinga specialia programa, į kurią sukvies teatralus iš visos Kinijos. Klaipėdiečių spektaklis taps vienu pirmųjų atnaujintame teatre parodytų spektaklių.

Didysis Kinijos teatras Šanchajuje – vienas iš svarbiausių teatrų visoje Kinijoje. Teatras įkurtas 1930 metais. Po šešerius metus trukusios rekonstrukcijos, kurios kartu su Kinijos meistrais ėmėsi ir profesionali teatro dizaino kompanija RHWL iš Didžiosios Britanijos, teatrui grąžinta originali, 1930 m. egzistavusi jo išvaizda, modernizuota scenos ir žiūrovinės salės įranga.

Gastrolių į Šanchajų keliaus 25 asmenys: aktoriai, techninė komanda, grimuotoja, vadybininkė, kostiumų dailininkė, teatro direktorius, meno vadovas.

Kinai, kviesdamiesi gastrolių teatrus iš Vakarų, yra racionalūs ir taupūs – įprastai jie stengiasi kuo daugiau sutaupyti, tačiau šįsyk ne tik sumokės teatrui honorarą, bet padengs ir visas trupės kelionės ir apgyvendinimo išlaidas. Spektaklio dekoracijos į Kiniją bus gabenamos traukiniu.

Tikimasi, kad vizito Kinijoje metu pavyks užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą ne tik su šiuo teatru, bet ir su kitų Kinijos teatrų atstovais.

Teatro vadovas Tomas Juočys džiaugiasi, jog kol kas komunikacija su kinais vyksta labai operatyviai ir sklandžiai.

„Kinija yra gana specifinė valstybė, turi ypatingų reikalavimų – savotišką požiūrį į tatuiruotą kūną scenoje, vengia politinių temų. Tačiau kinų teatralai puikiai žino Eimuntą Nekrošių, Oskarą Koršunovą. OKT organizuoja milžiniškus turus po Kiniją, „Žuvėdra“ ar „Hamletas“ ten jau parodyti po keliasdešimt kartų ir vis dar pritraukia pilnutėles sales. Nors Kinijos teatras yra visai kitoks nei mūsų, tačiau kinai labai domisi europiniu, o sykiu ir Lietuvos, teatru“, – pasakojo teatro vadovas.

Klaipėdos dramos teatro spektakliais jau domisi ne vienas tarptautinis teatro festivalis. Šiuo metu svarstomi dar trys tarptautinių gastrolių pasiūlymai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: