Signataras Z. Vaišvila siūlo skubos tvarka įsteigti nepriklausomo prokuroro pareigybę (tiesioginė transliacija) (6)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 18 d. 11 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Pirmosios dvi bylos, kurias turi tirti nepriklausomas Lietuvos prokuroras.“

Dar 2010 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila Seimui pateikė prokuratūros įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma įsteigti nepriklausomo prokuroro pareigybę. Nepriklausomas prokuroras tirtų konkrečius išskirtinės svarbos valstybei klausimus Seimo valdančiosios daugumos arba Seimo opozicijos daugumos teikimu. Tuometinis Seimo narys Gintaras Songaila buvo įregistravęs ir alternatyvų ypatingojo prokuroro įstatymo projektą, kurio priėmimui buvo būtinas Konstitucijos pakeitimas.  Po šių siūlymų Seimo kanceliarijos parlamentinių tyrimų departamentas atliko tyrimą „Specialiojo prokuroro pareigybės JAV ir kai kuriose ES valstybėse“.

„Nuo to laiko naujai išrinktiems Seimams nuolat primindavau šio teisėsaugos instituto atsiradimo svarbą, tačiau gaudavau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto atsisakymus svarstyti šį projektą. Po Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo nario Eligijaus Masiulio elektroninių laiškų dėl Generalinio prokuroro skyrimo paviešinimo suprantama, kad Generalinė prokuratūra nenori ir negali tirti šio galimai nusikalstamo valstybės vadovės ir Seimo nario poveikio Seimui. Todėl vėl nusprendžiau kreiptis į dabartinį Seimą dėl nepriklausomo prokuroro instituto įtvirtinimo įstatymu skubos tvarka ir pirmųjų dviejų tokių bylų ištyrimo“, – sako Z. Vaišvila spaudos konferencijos išvakarėse.

Žiūrėkite spaudos konferenciją tiesiogiai ir užduokite klausimus ČIA (nuoroda veiks prasidėjus spaudos konferencijai):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Skalvis:

  Šaunus siūlymas. Žinoma, tas prokuroras būtų ne lietuvis. Tik: prostitucinė, vykdanti užperkamąją politiką ir Lietuvos iš pardavimą, įskaitant žmones, Lietuvos tokia valdžia labai naudinga tiek artimiems, tiek tolimiems kaimynams. Kas galėtų būti tas prokuroras ? Pasitikėčiau suomiu. Suomijoje visiškai nėra korupcijos, valdžios supuvimo.

 2. Ona:

  Ar kas sutiks buti NEPRIKLAUSOMU prokuroru kovojant su supuvusia, korumpuota sistema?

 3. Specialus ir nepriklausomas prokuroras tai skirtingi dalykai. Dabar pagal Konstituciją visi prokurorai yra nepriklausomi. Kas dėl specialaus prokuroro, tai dabar tokiais kaip ir yra STT bei FNT. Ką galėtų pakeisti dar koks “specialumas”, sunku numanyti, be to, nustatyti tą “išskirtinį svarbumą valstybei” negalėtų būti Seimo kompetencija ir t.t. ir pan. Vienintelis teisiškai galimas kelias tuo tikslu, tai įsteigti visam teisingumo vykdymui šalyje prižiūrėti ir kontroliuoti, neišskiriant ir Prezidento, Seimo, Vyriausybės valdžių, konstitucinio rango valstybės inspekciją, nustatant, kad jos vadovas ar vadovybė būtų renkama atitinkamai kadencijai visuotiniu balsavimu. Tai būtų kapitalus demokratiškas dalykas valstybės valdyme.

 4. Skalvis:

  ”… vadovas ar vadovybė būtų renkama atitinkamai kadencijai visuotiniu balsavimu. Tai būtų kapitalus demokratiškas dalykas valstybės valdyme.” O dabar Lietuvos valdžia ne taip renkama ? Bus dar vienas piliečių pinigų siurblys iš to paties molio dėbtas ? Jų protą netemdys godumas ir nebaudžiamumas ? Šitam Lietuvos kiaulininkui reikia tikro kiaulių maro ! Ir tokiu galėtų būti tik , nei koks nors Nepriklausomas, nei kažkoks spec… tiesiog, padorus žmogus iš padorios šalies.

  • Dabar teisingumo vyksmas šalyje gyvuoja tarsi eismas vyktų be jo priežiūrą ir kontrolę vykdančios valstybinės autoinspekcijos. Kas dėl lėšų, tai jų teisingumo inspekcijai išlaikyti papildomai neprireiktų. Tuomet pakaktų dvipakopių teismų sistemos, turėtų gerokai sumažėti ir bylų skaičius. Būtų užkirsta galimybė likti nebaudžiamamiems. Taip susitaupytų lėšos, kurių pakaktų teisingumo inspekcijai išlaikyti.

 5. Kemblys:

  Lopas ant lopo – lope skylė… Vaišvila sumąstė lopyti lopą 🙂
  Kas jau tokie steigs tą NEPRIKLAUSOMĄ?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: