Prezidentė pasveikino Islandiją nacionalinės šventės proga (1)

Prezidentė Islandijoje 2011m. | president.lt nuotr.

Prezidentė Islandijoje 2011m. | president.lt nuotr.

Sekmadienį, birželio 17 d., Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Islandijos Respublikos Prezidentą Gušnį Th. Johannessoną 74-ųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga.

„Lietuviams Islandija – ypatinga valstybė. Prieš 28 metus ji pirmoji pripažino Lietuvos žmonių laisvę ir nepriklausomybę. Vertiname Jūsų šalies ir jos piliečių paramą Lietuvai ir niekada jos nepamiršime. Tuomet mus sujungusi lietuvių ir islandų drąsa sukūrė tvirčiausius Lietuvos ir Islandijos draugystės ir bendrų vertybių saitus“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.Šiais metais, atstovaudamas visiems islandams, Islandijos Prezidentas dalyvavo šventiniuose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginiuose Vilniuje. Anot Prezidentės, tai, kad šią svarbią dieną abi šalys šventė kartu, Lietuvai ypač brangu.

Sveikinime šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir Islandija – valstybės partnerės ir bendramintės politinio bendradarbiavimo srityje, kartu dirbančios NATO ir Baltijos jūros regione. Lietuva palaiko dvišalio dialogo ir gynybos ryšių plėtrą, vertina bendrą požiūrį į saugumo iššūkius ir Islandijos indėlį prisidedant prie NATO priešakinių pajėgų formavimo Lietuvoje.

Nacionalinės šventės proga Prezidentė Islandijos vadovui ir visiems Islandijos žmonėms palinkėjo džiugaus minėjimo, laimės, visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. EJ:

    Siandien proga pasveikinti Islandija. Kiek daug valstybiu reikia Prezidentei pasveikinti! O dar va ivairiu princu ir princesiu vestuves… visus reikia pasveikinti, o kartais nusiusti uzuojauta ir pn. Kiek dar daug kitokiu darbu turi atlikti prezidente!… Atidengti kiek paminklu, kiek apdovanojimu ir kryziu bei neuzmirstuoliu i atlapa isegti…Kiek ranku paspaudimu su ivairiausiom personom- gali ranka nukristi… O kiek nepagristu kaltinimu, smeizto ir grasinimu reikia iskesti prezidentui… Jeigu ne meile savo tautai ir tevynei (o visai ne prezidentinis atlyginimas ir privilegijos), prezidente seniai butu atsisakiusi tokios kancios… (pusiau juokais, pusiau rimtai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *