Plungėje vyks folkloro šventė „Saulelė raudona“ (0)

Regioninė dainų šventė | Plungės kultūros centro nuotr.

Regioninė dainų šventė | Plungės kultūros centro nuotr.

Birželio 15-17 d., Plungėje, dvyliktą kartą vyks tarptautinis folkloro šventė „Saulelė raudona“, šio renginio iniciatoriai Plungės kultūros centras ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“, vadovė Dalia Stasikėlienė. Šventė „Saulelė raudona“ bus svarbia šių metų Plungės miesto šventės renginių dalimi.

Renginiu „Saulelė raudona“ siekiama pristatyti užsienio šalių, Žemaitijos krašto ir kitų Lietuvos regionų folklorą, etninius papročius, rūpintis jų išsaugojimu ir populiarinimu plungiškių ir miesto svečių tarpe. Renginyje dalyvaus folkloro kolektyvai iš Vengrijos, Turkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos kolektyvai iš Šiaulių, Ukmergės, Rokiškio, Šilutės, Birštono, Skriaudžių ir Plungės. Didžiausi miesto šventės renginiai tradiciškai vyks Babrungo slėnyje ir prasidės birželio 16 d., 13 val., miesto svečių, atvykusių į Miesto šventę ir XII tarptautinį folkloro renginį „Saulelė raudona“ iškilmingomis muzikinėmis sutiktuvėmis. Po jų šventė Babrungo slėnyje tęsis su šokių ir muzikos kolektyvų iš Vengrijos, Turkijos, Ukrainos, Estijos ir Latvijos koncertais. 14.30 val. Plungės Senamiesčio aikštėje vyks Lietuviškų tautinių drabužių pristatymas ir folkloro kolektyvų iš Lietuvos pasirodymais. 17.00 val., renginio „Saulelė raudona“ dalyviai dalyvaus tradicinėje šventinėje teatralizuotoje eisenoje, o 18.00 val., Babrungo slėnyje,  vyks folkloro renginio vakaro koncertas „Uliavokit, sveteliai“, kuriame dalyvaus visi renginio „Saulelė raudona“ dalyviai iš Lietuvos ir kitų šalių. Vakariniame koncerte taip pat pasirodys grupės „Auksa žovis“ solistai Austėja ir Severinas.

Plungės miesto šventės metu vyks folkloro renginys „Saulelė raudona“ | Rengėjų nuotr.

Plungės miesto šventės metu vyks folkloro renginys „Saulelė raudona“ | Rengėjų nuotr.

Šventė tęsis ir sekmadienį (birželio 17 d.), Babrungo slėnyje vyks Plungės rajono meno kolektyvų dainų šventė „Pilnas kiemas svetelių“. Šventėje dalyvaus Plungės rajono šokių, muzikos, vokaliniai, instrumentiniai kolektyvai ir svečiai iš Kretingos, Mažeikių, Skuodo, Turkijos, Ukrainos ir Vengrijos. 16.00 val. miesto šventės uždarymo koncertą „Daina miestui“ dovanos Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vad. Ieva ir Paulius Lygnugariai), solistai Valdas Lacko, Agnė Michalenkovaitė, Evelina Beivydaitė ir Gintarė Muraulaitė.

Plungės miesto šventės metu vyks folkloro renginys „Saulelė raudona“ | Rengėjų nuotr.

Plungės miesto šventės metu vyks folkloro renginys „Saulelė raudona“ | Rengėjų nuotr.

Senamiesčio aikštėje šventės dienomis šurmuliuos tautodailės, amatų ir prekybos mugė, bus demonstruojami tradiciniai amatai, liaudiškų drabužių išskirtinumu ir šokių programų įvairumu žavės XII-ojo tarptautinio folkloro renginio „Saulelė raudona“ dalyviai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: